Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 41

Thread: TFSI motori - kupovina i odrzavanje polovnog

  1. #11
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Evo primera iz licnog iskustva naseg porodicnog automobila 2010godiste 1.8Tsi motor 160Ks 250Nm presao 112.000km - trosi ulje kako su mi rekli "fabricki" i u nasem slucaju je to 1-1.5 litar izmedju godisnje zamene ulja (5w30 se uvek koristi).
    Ono sto mi je bilo neverovatno je da u fabrickom uputstvu je VW naveo da su normalna odstupanja potrosnje ulja cini mi se 1litar na 1500km.

    Pre toga smo imali novog Accorda 2.0 2007god 155ks na kojem do predjenih 52.000km, nismo nikada dosipali ulje.

    Motor je inace odlican u voznji, dosta tih u Superbovoj izvedbi sa DSG 7brzinskim menjacem, meni licno deluje kao da ima 10-15% vise KS, i odlicno vuce iz nizih obrtaja.
    Sto se tice servisa i porpavki ni moj kolega koji je bio prvi vlasnik 3godine, ni ja ove 2.5god nismo imali nijedan problem, ali ovo sa uljem zna ponekad da smara ali navikli smo se da u gepeku uvek stoji 0.5-1litar rezervnog ulja.
    Last edited by Calibra 4WD; 20th December 2015 at 16:34.

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    @VIP Odbijam da učestvujem u toj igri prepoznavanja dobre/loše serije. Moja odluka je da neću da vozim kola koja glume F1 bolid kome svako malo treba neki leteći servis. Imam auto koji je pokazao da to može da se izvede, tako da neću da pristanem na polovične proizvode. Ima drugih proizvođača, tako da ću da žrtvujem da je auto možda skloniji tome da upali neku žutu lampicu, da ne radi podizač ili klima nego da je super utegnut, lože se mase na njega, a ja mora da promenim profesiju i na poslu da čitam autodatu i gledam forume po engleskoj i nemačkoj. Hvala, al ne hvala.

    @Bruja Problemi su aktuelni na drugoj generaciji, dakle EA113 je imao svoje boljke, pa su onda napravili EA888 koji ima tri revizije i svaka je ima svoje falinke. Ako ima problema sa lošom konstrukcijom, oni su za proteklih 10 godina morali da budu rešeni. To što pored konstrukcionih grešaka na čitavom nizu motora imaš i evidentnu želju fabrike da prištedi na delovima pa onda zatezač lanca napravi havariju na motoru, to sam gledao tokom 90-tih kada su ljudima generalne na Bravo/Brava benzincima bile ko dobar dan zato što su španeri jedva dobacivali 40k km. Nemam ništa protiv ako će VW da imitira italijane, ali onda ne može GTI star 10 godina da košta 12 soma. MIslim, očigledno ima ko voli da plati da učestvuje u igranci, ali meni to ništa nije jasno.

    Kad kažem o potrošnji ulja, ono što je problem je što je lutrija kada će ta "normalna" potrošnja od 1,5l na 10k da se pretvori u 8-9l na 10k. Vidim u engleskoj ljudi imali probleme sa službenim kolima pošto ih pitali iz računovodstva što na kompanijskoj kartici za benzin ima toliko kupljenog ulja. To sa uljem je baš problem, pošto merenje kompresije ne pokazuje ništa, a nema nikakve indikacije da je motor problematičan osim što kažu da za 400 pređenih km na Audiju MMI pokaže da je ulje na minimumu, a čovek krenuo kući iz servisa. Drugo, kad vidiš šta je VW/Audi procedura za otklanjanje kvara, vidiš da ni oni pojma nemaju. Prvo rade apgrejd softvera i neki manji deo, pa onda menjaju nešto krupnije, pa onda ide ceo motor. Drugim rečima, pojma nemaš šta si kupio koliko god se trudio da proveriš. Meni to stvarno nije zabavno. Možda ima kome to ne predstavlja problem, ali ja za moju kintu stvarno ne bih takav aranžman.

    Dotezač lanca na TSI mašinama je skandal, pošto je tu VW jasno i glasno hteo da prištedi, pa kako godine prolaze, on kao povećava kvalitet tog dela. Njemu ne stigne dovoljan pritisak ulja, ne zategne lanac i ajdmo generalna. Koga ne mrzi nek čukne tsi zatezač lanca pa će da vidi koliko toga ima kod nas (mahom 1.2 mašine pošto se to najviše prodaje). Benigne stvari, neki davači, senzori i razne gluposti koje takođe otkazuju prilično brzo za moje pojmove - ni ne spominjem.

    PRe nego sam pojurio one Astre, malo sam prostudirao i Opel motori apsolutno nemaju neki takav problem koji rezultuje štetom od par hiljada. Ista priča za Reno, a bogme ni Ford sa EkoBustom nema problema ovog obima. Javio sam čoveku da otkazujem akciju, nek čeka nekog ko se, kao i ja, primio na činjenicu sa čipovanje 2.0 TSI mašine skoro sigurno ide na 260, a solidne su šanse da udaraš u 300.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Da da da da! Sad si me podsetio to je ono doba kada su sa kaiša pešli na lanac pa kad su videli da to baš i ne ide kako su zamislili su se vratili na kaiš.
    Eksperimentisanjem uproapstiše onaj odlični 1,8 turbo sa 5 ventila po cilindru

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo ga englez koji je kupio A5 kabrio i kome su uredno rekli, "izvinte, al to što vam auto troši 6l ulja na 15k km - to je ok". Čovek odštampo ovo i parkirao im preko puta prodajnog salona, pa bila frka, stiglo do novina i onda mu otkupili kola po ceni kao da ne troši ulje. Možeš misliti.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ja bi sam sebi lupio šamar kad bi došao u poziciju da mislim da je u redu što moram da znam ko je motor sklapo. Ako je Mika iz prve smene, onda ne kupuj, ali ako su Žika i Pera onda može. Alooo, Požega!?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Ni dizelke nisu puno bolje, a zatezac pravi sranje i na najobicnijoj fabiji 1.2 od 60 ks. Plasim se da ne ponestane proizvodjaca koji ne priredjuju ovu lutriju.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Dizelke su cvećke u poređenju sa benzincima, nema nekih sistemskih kvarova kao kod celih serija benzinaca. Pitanje je da li će to ostati tako nakon problema sa izduvnim gasovima

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Da se ne provedu kao Opel 90'ih kad su štedeli na delovima i dobavljačima?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  8. #18
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ma idite bre. Ogadiste mi automobile i razmisljanje o zameni. Kakav je ovo horor za, u nasim uslovima, ozbiljnu lovu koji istreses nadajuci se komforu.
    Ja sa polovnim Citroenom sa, nadam se, manje od 300K kad je dosao do mene, mirne glave oderem jos jedan set za veliki servis.
    Pri tom sam prve dve godine sam vadio sipku izmedju zamena, posle toga samo kazem momku da baci pogled pre nego ispusti staro ulje.

    Onda pricamo kako premium mora da ima cenu, o napretku, ustedama...?
    More...!!!
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  9. #19
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Napredak? Za vlasnike servisa da.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #20
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    2

    Default

    Nemojte da pljujete motor koji niste u mogucnosti da vozite nije lepo. Ovako kupio Audi 2.0 tfsi davne 2008 u srecno vreme star 2 godine sa predjenih 20000 hiljada jos uvek ga vozim sad ima 165000 hiljada. Na autu za to vreme radjeno neracunam redovne zamene ulja plocica diskova i tako to, na 80000 hiljada zamenjen takozvani blow of ventil jednostavno prestao da radi kupljen nov originalan u porscheu 40e nije isti kao stari vidi se da je unapredjen tj. stari i nemoze da se kupi jer ima gresku, na 120000 zamenjen davac pritiska ulja poceo da pusta ulje 20e originalan, skoro na 160000 zamenjen separator vazduha na motoru gas radio neravnomerno 50e originalan deo to je sve sto se radilo oko motora za svo vreme veliki servis se radi na 180000 . Auto trosi ulje sto je i normalno za te motore turbina se podmazuje sa motornim uljem tj. ne trosi ulje nego koristi za podmazivanje turbine 4-5 litara od zamene do zamene na 15000. Ali kako ide auto ne bi mi bilo zao i da trosi 10 litara ulja, potrosnja goriva nikakva u odnosu na performanse 9-10 litara moze i dosta manje ako se vozi opusteno ako takav auto uopste moze tako da se vozi max potrosnja vozio po Nemackoj 240 sigurno 300 kilometara po bordu nije presao 13.5 litara, znaci kao 2.0 tdi ako se isto vozi ali nema problema sa diznama koje u originalu sigurno 3000e pa plivajuci zamajac pa dpf i kozna koliko jos problema znaju vlasnici tih vozila. Tako da ako se odlucis to da kupis uzmi slobodno kad god sednes u auto izmamice ti osmeh ja ga vozim 8 godina i prezadovoljan sam cim ga toliko dugo vozim i nisam imao potrebu za cipom mislim da je to bezveze ionako niko ispod 3500 kubika nemoze da stane na crtu. I za kraj tfsi i tsi nisu isti provereno..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •