Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 268

Thread: Endurans 2015 (WEC/ELMS/VLN/BLANCPAIN)

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    E to već ima logike, kako čitam sve mi neverovatno da šalju 1000+ konja na prednje točkove što, a one že zadnje gume nisu baš odavale utisak gonjenih. U suštini obrnuti deltawing. Zanima me da vidim kako će se ponašati u Poršeima i Tertre ruž nekako mi cela koncepcija ne uliva poverenje za stabilnost u brzim krivinama naročiot još kada prednji kraj krene da proklizava a zadnji da ga gura. Raduju me novi koncepti tako da im želim sreću.

    PS: Hajd ovo onda prebaci u Endurance temu za 2015.

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Uopšte nisam primetio da sam u pogrešnoj temi!

    Slušao sam intervju sa Darenom Koksom i stvar nije baš najjasnija. Naime, oni još uvek razmišljaju da li će da idu na AWD ili FWD! Njihova ideja je da im elektro pogon zapravo ne treba na izlasku iz krivine, već da im elektro pogon treba preko 120kmč da bolje ubrzaju što im ona smanjuje opterećenje na gumama.

    Glavni fazon je aerodinamika, pošto kosvort spakovani v6 ima auspuh na haubi i to posredno popravlja aerodinamiku, zato što se dobija efekat "blown diffuser", koji je strogo zabranjen pravilnikom, al pošto je motor napred - tok vazduha radi pa radi. Druga stvar sa aerodinamikom je da mašina ima tunele kroz karoseriju pa se dobija efekat katamarana.

    Mašina se isključivo sprema za Le Man, tako da će biti jako zanimljivo šta će da naprave na Mulzanu, ali sve govori da je aerodinamika superiorna i da će da bude češkanja kad Nismo vozači opauče gas posle tetr ruža.

    E sad, njihov elektro sistem nije definitivno odlučen pošto ga još nisu ni razvili do kraja! U svakom slučaju, meni ipak više smisla ima da grunu snagu na sve točkove, al ako ćemo pravo ja sam mislio da će DeltaWing da se prevrne ko Robin Rilajant, tako da moje mišljenje baš i nema težinu kada su u pitanju ove napredne inžinjerske tekovine.

    Koks je takođe rekao da Tojota i Audi izgleda prave neke ozbiljne premetačine za 2015, tako da je veliko pitanje šta će nas dočekati na prvoj trci. Tokom intervjua Koks je sve vreme navodio Audi koji je sa 2MJ uspeo da bude podjednako brz konkurenti sa 6MJ, iako bi teorijski trebalo da bude sporiji oko 3-4s po Le Man krugu.

    U svakom slučaju, na Le Manu nas očekuje 11! fabričkih LMP1 prototipova.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    3 audija, 2 tojote, 2 porsea, 2 nisana... koga sam zaboravio?

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    3 nisana i 3 poršea. U narednih dva meseca Nisan će malo-malo pa da objavljuje imena preostalih vozača (ukupno 9).
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    3 audija, 2 tojote, 2 porsea, 2 nisana... koga sam zaboravio?

    Inviato dal mio thl 4000
    Mislim da je najavljeno 3 porkija

  6. #26
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Tri nisana! Pa to je ozbiljan nalet!

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Još malo enduransa ovog vikenda.
    Mount Panorama i 12 Bathursta
    Australijanci su odlučili da primene američki recept tako da će se trka sa komentatorima prenosti u celosti. Na trci će učestvovati 54 vozila raznoraznih profila, od pravih GT3 mašina pa sve do smetala u fokusima i zanimljivih pojava poput mazdi 3 sa V8 motorima i RX8 mašina. [Only registered and activated users can see links. ] je komlpetna startna lista.
    Po mojim proračunima trka bi trebala da krene po našem vremenu u subotu u 19:50 s tim da će prenos početi nešto ranije negde na zvaničnom LM Bathurst 12 sajtu. KO je nestrpljiv može da potraži australijski Channel 7 stream koji će prenositi kvalifikacije za 12h kao i uvodne trke u subotu sa zaista zanimljivim klasam poput Radical kupa i Improved Production klase gde se E30 i Audi 80 takmiče sa jarisima, TT-ima, RX7, Komodorima...

    Last edited by bruyoni; 3rd February 2015 at 23:06.

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    35 posada za fia wec u 2015. Prilično ozbiljna konkurencija ne samo u LMP1 već i u LMP2.

    Nisan potvrdio još tri vozača: Matsuda (aktuelni Super GT šampion), Olivije PLa i Hari Tinknel (aktuelni LMP2 Le Man pobednik). Alan Meknišov proteže dok si reko keks iz kartinga u LMP2 pa u fabrički LMP1. Molim lepo. Ne znam samo kako će da se Mekniš šeta iz Nisan u Audi garaže i obratno....
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #29
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default 12h Bathurst

    Evo live stream-a, trenutno se vozi poslednja practice sesija(Practice#5), kvalifikacije pocinju u 02:55.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #30
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Dobre kvalifikacije kakav tempo Audija
    Iskreno bi voleo da sutra da vidim Gt-R u konkurenciji za pobedu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •