Page 2 of 27 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 268

Thread: Endurans 2015 (WEC/ELMS/VLN/BLANCPAIN)

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Šorka za vođstvo u GTLM Corvette i Z4 se propisno tabaju, pre nekih pola sata odradili pit istovremeno i za malo da bude gurkanja pri izlasku. Sada će Korvete malo izgubiti jer su odradili kompletnu zamenu kočnica i vetrobrana na obe mašine

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Viper #33 u Fiat maniru odličio da se ugasi, dovukao se do garaža i mehaničari menjaju elektroniku.

    Momenat kada su fabrički Poršei ispali iz konkurencije


    Šteta što ne ide strim sa BMW #55 imali bi lep pogled na Korvete, Porše i oni

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Menjanje seta kvačila za 28 minuta.
    U izvedbi Chip Ganassi racing ekipe #01

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Čip Ganasi pobeda u generali, Korvete u GTLM sa petim mestom u generalnom poretku.

    Dosta otkaza, lupanja i kontaktata - pravi recept za zanimljivu trku, a to i rezultati govore:
    Prve tri posade u istom krugu, a u GTLM borba Korvete i BMW bukvalno na žiletu do kraja.

    I ove godine LMP2 mašine nemaju šta da traže protiv DP. Opravdanja su standardna - ne pasuju kontinentali, manje snage, tra-la-la. Ne znam šta timovi sa LMP2 mašinama očekuju, ali ako očekuju da će da pobede DP sprave, mislim da su to baš teški optimisti.

    Najbolje plasirani LMP2 je Majkl Šenk Ližije-Honda koji je trku završio iza dve LMPC mašine, na 11. mestu u generali. Najbolje plasirani GTD je Vajper na 13. mestu.

    Inače, RLM ekipa nije vadila iz usta Mazdu dok nisu pootpadale. Nadam se da je novac bio adekvatan.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Dobra trka, uvek neka akcija ali za to zaslugu ima i mali krug pa je bilo mnogo promena vodećih u svim klasama.
    Pobednička Korveta je ako se dobro sećam završila trku bez ikakvih problema, BMW baš i nije bio tolike sreće kao ni druga Korveta. A za Viper je ovo čini mi se prva pobeda u nekoj endurance trci nakon više od 10 godina.
    Takođe, režija je opet zadala domaći ACO-u

    He who loses control, loses.

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Tojota [Only registered and activated users can see links. ] za TS040 #1 i #2.

    Sve očekivano, nema treće mašine za Le Man, vozači isti osim što je Lapjer ispao i uleteo dosadašnji test vozač Konvej. I to nije iznenađenje, pošto je evidentno da je Lapjer potpisao za Nisan (ili je ona priča sa ličnim problemima istinita, pa je tu neki žestok zdravstveni maler - što nikako ne želim, generalno).

    Test vozač se odlučuje, ali je izbor Matijas Behea (Rebelion), Kamui Kobajaši (F1), Žan Erik Vernj (F1). Tojota i Vaselon mnogo vole F1 vozače, pa bih ja dao blagu prednost nekom od F1 vozača u odnosu na Behea koji je bio prilično dobar ove sezone u Rebelionu.

    Lotus LMP1 ekipa je preimenovana u ByKolles Racing što je bilo i realno zato što je Kolles i imao gro love u ovoj priči. Nova mašina ima novi menjač (ovaj je bio odgovoran za skoro sve probleme u 2014), novo ogibljenje, novu aerodinamiku i manju težinu. Ako sve bude okej, Rebelion će da ima pune ruke posla.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Večeras Nissan predstavlja svoju mašinu, a 5. februara WEC objavljuje spisak timova koji će voziti ove sezone. Očekuje se velika gužva u LMP2 klasi i postoji realna šansa da neki od timova ne dobiju priliku da nastupaju u šampionatu zbog limitiranog kapaciteta staza.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Prednja vuča... zanimljivo. Čitam i nakon prvih redova sam očekivao da struja goni zadnje točkove, što bi bilo nekako logično zbog većeg momenta elektromotora pa bi izlz iz krivina bio brži, ali jok. Čini mi se da će pogon na sve točkove biti potez za LM 2016 kada vide da prednje gume ne mogu baš sve da rade.

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Struja ide pozadi, al pošto nisu dali specifikacije elektro pogona izgleda kao da je fwd. Zapravo ~500ks v6 je fwd, a elektro 750ks ide nazad.



    Konfuzno je predstavljanje, alu kažu da se iz tojote i audija očekuju veće izmene i da zato nismo neće da kaže baš sve.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •