Page 27 of 27 FirstFirst ... 17252627
Results 261 to 268 of 268

Thread: Endurans 2015 (WEC/ELMS/VLN/BLANCPAIN)

  1. #261
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Nissan se povukao iz WEC LMP1 klase za sezonu 2016.
    Ne kažu da su skroz odustali ali verujem da se neće skoro ponovo okušati u najjačoj klasi

    He who loses control, loses.

  2. #262
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ne znam na šta misliš kad kažeš "skroz odustali"?

    AKo misliš na druge programe, nisam siguran koliko je GTR GT3 program bezbedan. Meni nešto ne ulivaju nadu sa ovogodišnjim nastupom da imaju budžet iako su osvojili vozačku titulu u Blancpainu. To što će se naredne godine voziti LMP2 mašina, to je to. Onda nastaje problem gde stavljati silne vozače iz GT akademije o koje se drugi timovi baš nešto i ne otimaju.

    LMP1 priča je završena. Šteta, voleo bih da je taj auto imao pravi hibridni pogon da vidimo kako to ide na punom gasu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #263
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Skroz... potpuno, totalno, u celosti... zato sto kazu samo u sezoni 2016. Kao nastavice dalje da rade kako bi bili eventualnom novom pojavljivanju bili konkurenti a ne pola minuta po krugu sporiji. GT3 je relativno jeftin pa mozda ostane, masine iz lmp2 mogu probati da prodaja u IMSA

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  4. #264
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ne znam ko će da im radi, pošto im je čovek iz Nisana promenio šifru na vratima, dan nakon objave da su stali. A zaposleni su par sati pre objave dobii mejlove da vrate opremu.
    Takav nastup čisto sumnjam da ostavlja mesta da neko nešto radi.

    Kako pišu na DSC šlag na tortu je loš novi hibridni sistem koji je radio žestoko ispod obećanog, kao i ponovni neuspeh na FIA kreš testu (u 2016 formatu mašine).
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #265
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Nisam znao za taj momenat. Predpostavljam da ce se u samurajskom maniru taj deo istorike zaboraviti i nikada vise spominjati.

    Inviato dal mio thl 4000

    He who loses control, loses.

  6. #266
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    To valjda i govori da je ta ekipa imala baš optimistični pristup. To nije loše ako možeš da zamotaš u šareni papir i kažeš "ljudi, biće vam super za dve godine". Na žalost, u ovoj igri brojevi pokazuju rezultate, a pride su konkurenti dve švapske pancer divizije koje ne razumeju šta znači "sad će kraj utakmice, ne mora da se trči punom snagom".

    Ne znam koliko su para ulupali, ali čisto sumnjam da im je budžet bio dramatično manji od Tojotinog.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #267
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    ... a pride su konkurenti dve švapske pancer divizije koje ne razumeju šta znači "sad će kraj utakmice, ne mora da se trči punom snagom".
    Jesi razmisljao da se bavis nekim spisateljstvom, objavis zbirku aforizama, tako nesto?
    Svaki put mi pred oci iskoci onaj "smart, premazani smajli" kada citam tvoja poredjenja.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  8. #268
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Aha, evo su rezovi zbog dizel afere. Nije strašno, za sada, ali je pitanje kad završe sa ovim relativno benignim rezovima šta će sledeć da bude na spisku.

    Zbog toga što ove godine neće biti tri Audija na LM24 (samim tim na testovima i na 6H Spa), otvorilo se dosta prostora za te vozače da voze nižerazredne serije. Opet, vozači koji su sad bili u tim serijama su višak. Rezultat je da je Stefan Orteli ostao bez Audi (WRT) angažmana ove sezone. Dindo Kapelo je takođe od ove sezone prestao da vozi profesionalno (lokalni GT šampionati).

    Sve u svemu, sad je vreme da se malo počisti "kuća", tako da će razni vozači, pripomagači i drugi akteri ogromnih trkačkih odeljenja ostati bez posla. Nije lepo, ali je to bilo za očekivati. Ko što rekoh, sad je pitanje kad skrešu to što misle da im nije presudno u trkačkim programima, šta je sledeći korak.

    Što se GT programa tiče, rekao bih da na VLN24 neće biti gomila skoro-fabričkih posada, pa se možda otvara prostor da titulu uzme AMG?
    Pisao sam da je Marc VDS ugasio automobilski program, tako da je Rowe Racing prešao sa SLS na M6 i, kako se čini, preuzeo štafetu razvojnog tima BMW. Ono što je još zanimljivo je da HTP naredne sezone izgleda opet menja marku! Uzeli su Blankpan u Bentliju i sad fajront, tako da je pitanje da li idu nazad na Mercedes ili će na BMW ili možda na Hurakan koji je izgleda prilično popularan izbor za 2016.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •