Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 24

Thread: NK TEST: Opel Insignia Country Tourer

  1. #11
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    N

    Auto izgleda zaista impozantno, tako da čak okružen relativno čestim Insignijama na drumu - odskače. Kao i kada sam vozio Kaskadu, vidi se lova. Čak možda i više nego što bi ste je osetili da ste platili 40K neki premium brend - A4 AllRoad ili X1.
    Video sam auto gore kod tebe na parkingu. Sa strane iz ugla posmatraca, ta lova se ne vidi. Jedino sto se vidi je (po meni, ne narocito ukusan) stajling Insignie karavan.

    Da mi neko uruci cek od 40K i ponudi da biram izmedju ta 3 modela, bez mnogo dvoumljenja bih izabrao A4. Doduse, mozda bi izbor bio drugaciji posle test voznje mada sumnjam da bih i tada izabrao Opel.

    U vezi sa tim upozoravanjem - ja sam nesto slicno doziveo u MB E klasi, pisao sam negde o tome. Posle nekog vremena postane iritantno da mozak automatski pocne da cenzurise ta upozorenja. Levo, desno, ispred, cijuce-pijuce, trepce.... Automatska duga svetla nisu losa jedino sto ponekad umeju da se zbune pa po nekoliko puta prebacuje kratka/duga bez nekog razloga.

    Jedino korisno mada mi je u pocetku delovalo opasno je detekcija gazenja krajnje pune linije na autoputu. Oduzme ti gas, zapisti a volan ne samo da pocne da vibrira nego ga automatika blago "gurne " nazad, dalje od pune linije. Dobra stvar za duge ture kada se vozac zamisli ili zadrema. Radi kod gazenja i leve i desne pune linije, probao sam.
    E sad, sto na nasim autoputevima retko gde ima kvalitetno iscrtane te linije je drugi problem.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mišljenja su podeljena, to je jasno. Neko ne može da prevali preko usta Opel, neko ne. Što se para tiče, vrlo je pipava stvar pošto sam se ovlaš bavio poređenjem sa premium mašinama. A4 Allroad je 20cm kraći od ove insignije, tako da je realnije da se gleda A6 allroad ako ćeš baš da budeš pravičan. BMW nema krosover u većim gabaritima od x1 pa sam njega stavio u kalkulaciju. Drugo, nisam se bavio računicom sa opremom, ali napamet mogu da ti kažem da A4 allroad u bazi sigurno ne nudi velike felne, kožu, elektroniku i slične džidža-bidže. Ovako od oka, rekao bih da za adekvatno opremljeni A4 moraš da se pružiš bar još jedno 10K preko toga.

    Auto je vrlo upadljiv i skoro nisam imao prilike da vidim toliko reakcija na neki auto. Iskreno, meni nije toliko zanimljiv, ali mislim da ja nisam reper - nit se ložim na te brodine, nit su performanse za pohvalu.

    Stigao mi je cenovnik i situacija je dramatična. Puna cena automobila je 43K EUR! Automobil košta 35K u startu, pa je od opreme dodato još 8K opreme. Situacija se iz korena menja kada se primeni "flotni popust" od 11K EUR! Konačna cena, ako kupujete kola na firmu je 32K.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Kako to ide meni nije jasno? Da li bilo koje pravno lice moze da dobije taj popust?

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Stičem utisak da je to fazon. Praktično ti kao firma verovatno potpišeš neki "ugovor o sporazumevanju", kupiš jedan komad i milina.

    Pretpostavljam da u današnje vreme takva kola mahom i kupuju firme - za direktora ili je direktor i vlasnik firme.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ako je tolika razlika u davanjima, sigurno ima mnogo zloupotrebe. Kako se bre ne krecem u tim krugovima da i ja nesto ucarim.

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa nije to bio tender pa da bude zloupotrebe tako što ti preplatiš kola plaćajući državnim parama? Kupiš kola na firmu. Daju ti popust zato što si kupio "flotu" od jednog komada. Ako njima to odgovara, super. Ti posle voziš kola na firmu, sipaš čorbu na firmu, registruješ na firmu. Samo je poenta da imaš firmu koja ima pare za tu akciju ili da znaš nekoga ko će da ti veruje da ćeš da otplatiš kola koje ti je on kupio na svoju firmu.

    EDIT: Da se vratim na temu, auto troši okruglih 10 u gradu i to vrlo kulturno na dodavanju gasa. Užasno je trom što može da se popravi ako se uključi Sport režim, al onda i potrošnja raste. Na autoputu mi je prosek bio 7,7 na 450km pređenih sa brzinama od 140 do 160. Na 140 ~7, na 160 ~8l. Grad ga ubija što i nije teško shvatiti kad daš gas sa semafora, a ono ko da se čuje zglobni Solaris. Al zato na autoputu na 140 baš tišina. Čuju se malo gume, ali je vrlo prijatno. 160 je malo bučnije (2500 obrtaja) i preko toga je em bučno, em skupo po čorbi, em si na meti muriji.
    Last edited by zmaj; 22nd September 2014 at 10:46.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Sto ce reci da je njima marza na tom autu 50% kada ga prodaju regularno!!

    Mislim da je malo bezobrazno i nerealno. Mozda pre 10 godina kad je na zapadu cvetalo i kad je Golf prebacio 20K ali danas prodavati D karavan za 40K+. To sve teze prolazi i premium brendovima.
    Taj auto ce da proguta jednog Golfa prve godine cak i ako ga nigde ne pomeris, samo sto stoji u garazi! Pri tom ne pruza nikakav dodatni benefit. I dalje je to Insignia kojom neces nikog oboriti sa nogu pa ni samog sebe.

    Auto sam po sebi nije los sigurno ali nikako ne moze da pripada kategoriji u koju ga guraju cenom.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  8. #18
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Mislim da nije za poređenje A4 Allroad, a sa druge strane nije ni za poređenje sa 6-icom.
    Kapiram da je to namerno gađanje među klase jer Insignija ima dužinu od 4920mm, dok A4 Allroad "samo" 4720m, dok opet Opel lakši u poređenju oba sa dizelima od 2l - Insignija 1623kg, a A4 1705 (+40kg ako se doda S-tronic).

    Sad da je cena visoka, visoka je! Ali ne treba zaboraviti da ima u sebi 8k dodatne opreme, što kapiram sa druge strane da je sve od dodatne što može da se natrpa unutra. Dok opet tih 35k je dosta manje od Audijevih 37k ili 40, opet ako je u pitanju S-tronic).
    Mislim da je opet u Audiju veoma lako naslagati više od 10k dodatne opreme, a da se pritom opet dobije manje nego što ima u Insigniji.

    Jeste da zvučim kao Nidža, ali u Opelovom odelu, ali opet mislim da je ovaj auto mnogo više klase nego što je sam Opel bio do poslednjih generacija modela. Da su poboljšali kvalitet, jesu! Da su podigli cene tik ispod premium brendova, naravno govorim za top modele, jesu i to!
    Ne verujem da će neko od nas običnih smrtnika imati da izdvoji 40k za ovakvog Opela, ali da imam izdvojio bi vrlo rado, iako mi je Audi number one brend koji bi želeo da posedujem.

    EDIT: Sad sam pogledao specifikaciju A6 allroad i ispada da Insignija "gađa" taj model gabaritima. A6 4940mm, tako da je otprilike to to.
    Ali, tu tek nema dodirnih tački za poređenja. Prvo što se A6 isključivo nudi sa 3.0tdi, a pritom cena ne silaza ispod 50k nikako
    Last edited by vrh13; 22nd September 2014 at 22:14.

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Baš su se potrudili da upropaste lepe linije koje ima redovna Insignia.
    Passat alltrack mi se pre javlja kao mogući konkurent nego nešto iz Ingolštata. I jedan i drugi imaju istu ciljnu grupu, one koji baš i nemaju za quattro oznaku.

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Kapiram da je pored toga što grad ždere gorivo pravo mučenje voziti taj Titanik po gradu. Nisam do sada ni sedeo u Insigniji ali mi se čini kao nepregledna, nekako stičem utisak da je unutra kao u binkeru...šta znam možda grešim.
    Ajmo sada realno, oni koji imaju toliko love pre će dati na čak i na A4 sa slabijom opremom nego za Opel... Ok, Opel se bar trudi da uzme parče premijum kolača sa nekim modelima (Cascada i ovo čudo) ali mislim da će im to slabo ići, pogotovo u nazovi zemljama kao što je Srbija.

    Negde razmišljam (zamisli )...kada bi se sprovela anketa kupaca ovog i sličnih automobila bar 90% su direktori Opelovih dilera
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •