Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Thread: Klima servis

  1. #11
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Išao sam kod onog što si ti preporučio, u Belim Vodama. 3500 dinara. Gledali pre nego su sipali, prskali, zagledali - rekli nigde ne curi? Ja reko, trebalo bi da curi - oni kažu ne curi. Dosuli gas sa markerom, ja došao posle dve nedelje tokom kojih sam solidno koristio klimu jer je ono bilo baš toplo tih 10-tak dana i sve okej? Dal su ovi iz Polara loše procenili da mi je pukao hladnjak ili ovi nisu videli da curi... Meni klima radi, tako da pojma nemam šta da mislim.
    Da je curenje na hladnjaku (precizno "vazdusnom kondenzatoru") primetio bi nedostatak vec posla 2 dana max. To je strana tzv. visokog pritiska gde freon prelazi iz gasovitog u tecno stanje. Tu kada curi, to nije malo.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Iskren da budem, stvarno nisam u poziciji da se udubljujem kako radi taj sistem. Nit imam vremena, nit imam mozga, nit vozim kola. Dadoh pare, pa ću na proleće da idem da im kukam ako ne radi klima. A i ako me otkače, opet sam prošao upola para od Polara pa mogu još jednom da sunem freon

    U svakom slučaju, pitah onog u Sale servisu kad su proveravali zašto nije ponovo nakačio onu đuntu što meri nivo pošto bi to sigurno pokazalo razliku, al on poče nešto da palamudi, a i meni se žurilo tako da sam prihvatio da mu je lakše da se zavlači pod kola sa onom neonkom.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Sve pohvale za Hekom u Kaću, opisao sam temeljnost u temi o opelu
    [Only registered and activated users can see links. ]
    021/6210-806

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Junior Member alex_011's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    11

    Default

    Da li neko mozda zna sta moze da bude razlog da kod dvozonske klime jedna strana hladi a druga ne.
    Sve sam probao, palio, gasio, menjao temperaturu odvojeno, zajedno za obe zone i opet nista. Definitivno sa vozaceve strane ne hladi a na suvozacevoj hladi.
    Ako neko ima ideju sta moze da bude da znam na sta da se spremim. U pitanju je Yaris 2011.

  5. #15
    Junior Member alex_011's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    11

    Default

    Evo da odgovorim samom sebi, mozda ce nekom znaciti
    Problem je bio u nedovoljnoj kolicini freona, dopunjeno i sada je sve OK.

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Napisao sam da se proveri klapna kod isparivača ali kanda nikad nisam pritisnuo "post" ... svakako bih promašio

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja nikad ne bi pomislio da je nedostatak freona uticao da negde hladi, a negde ne. Kad je meni nestao freon, samo je slabije hladio, ali je na svim ventilacionim otvorima gurao hladno.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Junior Member alex_011's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    11

    Default

    Pravo da ti kazem ni ja. Vec sam se pripremio za razno razne price i izuvanje, ali sva sreca samo je ovo bio problem.
    Kaze lik da u Yarisa ide jako malo freona (300 ili 350 necega) i ako nikada nisam punio klimu, kao sto nisam, to je razlog.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •