Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: Klima servis

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Klima servis

    Ista situacija kao i kod džija - klima sad kad smo se vraćali sa mora je baš tanko duvala, pa sam otišao na proveru.

    Bio sam kod mene u [Only registered and activated users can see links. ] da provere i rekoše mi da je gasa malo. Reče čovek da klima nikada nije dirana i da će da stave marker da vide da negde ne curi i da ako curi oni će da zakrpe o njihovom trošku. 3500 kinte. Zvuči okej?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Meni zanimljivo da neko hoce o svom trosku da zakrpi klimu. Verovatno na osnovu stanja kompresora veruju da je nesto sitno. Ako je odradjena dopuna za taj novac po meni je ok. Imaju neki servisi povremeno akcije, ali ko ce to ujuriti.

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    gde god nešto čitam o tome, uglavnom je na spoju sa hladnjakom. Veće im je cimanje da dođu dotle nego da zamene gumice i "obrade" spoj

  4. #4
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Kod tih istih je moj drug isao prosle godine pa je ubrzo posle toga menjao kompreosor na Renou. Po onome sto mi je preneo da su mu objasnjavlai i teoretisali, zaobidji ih.
    Idi u servis Sale, u Trgovackoj:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #5
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Ili ovde. Ozbiljno rade ljudi.
    Nešto skuplji ali jedni od naj u gradu.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Dži je išao u Polar, njega je dezinfekcija i punjenje koštalo 70E što je dosta skuplje od ovog iz komšiluka. Oni su tu negde kod Suzukija?

    Soko, baš ću da probam ovog tvog. Ovog iz Susedgradske mi je preporučio moj mehaničar, a i bio mi je uz put do kuće. I ona perionica preko puta mog parkinga radi servis klima (Soko zna koji su - odma su pored TC Vidikovac), ali nešto nisam bio rad da kod njih nešto radim. Doduše, ta ekipa jednom mesečno rastavlja/prepakuje neki BMW i to obično neki sa M značkom, tako da sigurno nisu paceri.
    Last edited by zmaj; 18th August 2014 at 14:38.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Punjenje sa markerom. Punjenje bez markera je 2000 rsd

  8. #8
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Zmaju, gde si na kraju sredjivao klimu?
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Išao sam kod onog što si ti preporučio, u Belim Vodama. 3500 dinara. Gledali pre nego su sipali, prskali, zagledali - rekli nigde ne curi? Ja reko, trebalo bi da curi - oni kažu ne curi. Dosuli gas sa markerom, ja došao posle dve nedelje tokom kojih sam solidno koristio klimu jer je ono bilo baš toplo tih 10-tak dana i sve okej? Dal su ovi iz Polara loše procenili da mi je pukao hladnjak ili ovi nisu videli da curi... Meni klima radi, tako da pojma nemam šta da mislim.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pokazaće vreme. Možda su i ovi iz Polar Klime provalili laku zaradu. Svi mogu sitno da zarade samo punjenjem, ali ako pomenem marker, metnem žute cvike, pomenem curenje gasa, zamenim šelnu ili šta već. Znate ono kad poglade vrh brade u medjusobnoj komunikaciji

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •