Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 68

Thread: F1 2014. drugi deo sezone

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default F1 2014. drugi deo sezone

    Kao po nekom dogovoru prebacicemo svu diskusiju od Madjarske u ovu temu

    Prvi treninzi u Madjarskoj vozeni danas, samo sam pomalo hvatao neki stream ali sve u svemu jedna te ista prica.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Interesantno je da se Hamilton zestoko zalio na bolid, mada sto kazu nasi "govor`te usta da niste pusta", ne bih ja tome pridodavao neki znacaj. Vilijamsi osetno sporiji nego na prethodne dve trke, mada su valjda imali drugaciji raspored od ostalih.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nisam neki ljubitelj teorija zavere, ali stvarno...dve trke zaredom Hamiltonu duva bolid.

    [Only registered and activated users can see links. ] Su bile prilicno konfuzne, prvo to sa Hamiltonom, pa posle pametni Ferari cuva set meksih pneumatika za Kimija i ovaj ispada iz Q1. U Q2 Perez ostaje bez plasmana u Q3 zbog problema sa hidraulikom i Kvijata ne prolazi zbog okretanja na stazi.
    Q3 je posebno začinjena udesom Magnusena zbok kišice u T1...sve u svemu iskreno se nadam da će Rozberga neko skinuti sa prvog mesta, barem na kratko...Sto ti je navijac (ja) do juce nisam podnosio Fetela a sada sam naviojao da skine Rozberga sa P1 u kvalifikacijama
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Eo sad odgledao kvalifikacije. Ne znam sta da kazem. Kako su zaje*@li Kimija, pa to je za anale formule 1. Hamilstona mi stvarno zao. Realno, tesko da ce ikako ugroziti Rozberga sutra al ajd. Mozda Rozbergu gremlini krenu da ceprkaju bolid...

    Ali Ferari.....
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #4
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    ma ferrari je klovnovska ekipa, i to sve veca jos od kada su brown i todt otisli. u nemackoj, javaljaju kimiju da "imaju problem sa sistemom za gorivo" i da udje odmah u box, kimi dolazi u box, oni povezuju creva, sipaju gorivo i pustaju ga napolje opet. dakle, problem sa sistemom za gorivo je "baga, zaboravili smo da sipamo". steta za alonsa i kimija sto gube vreme sa talijanskim indijancima

    stvar sa hamiltonom je ocekivana, to su skoro radili i drugi timovi (red bull). kada je situacija takva da ekipa ima nadmocan bolid, jedan vozac se favorizuje i to je to. kada se nema nadmocan bolid, onda se vozaci normalnu postaju da skupljaju poene za ekipu. tako webber ranije nije imao sansu (svaki kvar je bio kod njega), dok je vettel uzimao lagano titule (nemac u austrijskom timu, sve jasno). sada se nema nadmocan bolid, pa se ricciardo pusta da skuplja bodove za ekipu.
    tako je bilo i prosle godine u mercedesu, mada je ross brown tada bio tu, a on je bio taj koji pregovarao sa hamiltonom koji je tada zahtevao garanciju "isti tretman". brown-a vise nema, nema ni istog tretmana. hamilton je mercedesu dobro posluzio da jos jednom "izmeri" rosberga, videli u da je tek malo sporiji od hamiltona, sto im je dovoljno, pa je zato rosberg dobio novi ugovor a hamilton nije, a verovatno ni nece. horner je vec rekao da je vettel dobio "gigantsku" ponudu od mercedes-a, tako da se sada samo trazi resenje kako to uraditi za sledecu sezonu. meredes logicno hoce dva nemacka vozaca, a sada sigurno nece dozvoliti hamiltonu ni da ima sansu. ova resenja na kvalifikacijama su "elegantna", rosberg dobija siguran pole i pobedu na trci, a hamilton eventualno skupi koji bod za ekipu na 3-4-5-6tom mestu. ako vec nije, vrlo brzo ce shvatiti situaciju, pa ce onda traziti nacin da se oslobodi ugovora za sledecu sezonu, a to je ono sto mercedes ceka kako bi dosao vettel.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Dobro znaci svi mislimo da tu ima vise od slucajnog otkazivanja, jel da??!!

    Sto se scenarija Hamilton-Fetel-Mercedes tice ja tu ocekujem angazman malog picopevca, a za Hamiltona...ne znam sta da ocekujem od angazmana posle 2015. McLaren veorvatno, sta znam...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Ajd pod uslovom da je Rejser u pravu, doci ce Fekal u Mercedes i imace dva germanska vozaca u timu. Koji ce u tom slucaju dobiti prednost i specijalan tretman?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    To je bar lako...pa Fetel bice onaj fazon sto kaze Rejser, ko se bolje snadje u prvih par trka taj dobija prednost do kraja sezone!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Kakva trka jbt !!!! SVaka cast prvoj trojici!!!!
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Moram priznati da me je ova trka podsetila na MotoGP trke...okrsaju u poslednjem krugu su nesto sto se u modernoj F1 nije vidjalo dosta dugo...
    Prva trojica, ne zna se ko me je vise odusevio. Rikardo zestoko nabija na nos Fetelu sve sto je ovaj radio Veberu Alonso fantastican menadzment sa pneumaticima, i smatram da je on trenutno jedan od najbistrijih vozaca, Hamilton...za njega stvarno nemam komentar, covek koji vec dve trke spasava strasno puno i to sto radi granici se sa cudom...Ovo je jos veci uspeh od Nemacke, i zavrsiti ispred Rozberga je strvarno fantastican rezultat.
    Svidela mi se ideja McLarena da ostanu na inter gumama, ali se na zalsot nije isplatila. Rajkonen takodje dobra voznja i da nije bilo one dve-tri greskice mozdda bi bio i ispred Mase i Rozberga.
    Moram da priznam da mi se Rozberg zgadio posle onog kukanja u radio...kako mozes da trazis da te neko pusti ako je na 1,5s ispred tebe...pa sto se ne primaknes na 0,2 pa te onda mozda i treba pustiti...

    Sve u svemu odlicna trka.

    Pos Driver Team/Car Time/Gap
    1. Daniel Ricciardo Red Bull-Renault 1h53m05.058s
    2. Fernando Alonso Ferrari +5.225s
    3. Lewis Hamilton Mercedes +5.857s
    4. Nico Rosberg Mercedes +6.361s
    5. Felipe Massa Williams-Mercedes +29.841s
    6. Kimi Raikkonen Ferrari +31.491s
    7. Sebastian Vettel Red Bull-Renault +40.964s
    8. Valtteri Bottas Williams-Mercedes +41.344s
    9. Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Renault +58.527s
    10. Jenson Button McLaren-Mercedes +1m07.280s
    11. Adrian Sutil Sauber-Ferrari +1m08.169s
    12. Kevin Magnussen McLaren-Mercedes +1m18.465s
    13. Pastor Maldonado Lotus-Renault +1m24.024s
    14. Daniil Kvyat Toro Rosso-Renault -1 lap
    15. Jules Bianchi Marussia-Ferrari -1 lap
    16. Max Chilton Marussia-Ferrari -1 lap
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ], toliko toga se desavalo da sam krenu sve da pisem pisao bih do ponoci
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •