Drugari,

Od Fiće izgleda niÅ¡ta...

Imam pitanje. Trebaju mi saveti i informacije. U toku sledeće nedelj bi trebalo da dobijem Jugića. Od prvog vlasnika, mog tasta. Auto, osim Å¡to je tu i tamo isčukan, i pomalo zapuÅ¡ten, nije toliko loÅ¡. Kupljen je nov u Kragujevcu 11.2004.
Sve u svemu nije toliko loš. Treba mu dosta ljubavi, svakako!
Moja ideja je da od toga napravim autić za sebe. Da krenem polako. Kako bude bilo para i vremena. Volje svakako imam na pretek. Nemam nekih tehničkih uslova i preteranog iskustva. Osim garaže i osnovnog alata sa kojim sam radio sitne popravke na automobilima. Tako da će sve prerade morati da odradi neko ili sa nekim. Uz svo moje učeÅ¡će i pomoć.
Pre svega, rastavio bih ceo automobil do Å¡rafa. I dao bih da se urade ojačanja, poprave ulubljenja, sanira rđa, sanke, koske, dodatni nosač motora, izvari cela Å¡koljka. Gde i kako naći Zastavin roll-bar? Ili je možda moguće da se napravi kompletan? Å*ta je isplatljivije? Da napomenem da bih voleo da bude hromiran... Ali to su sve sitnice.
Osnovna ideja je da se promeni motor. Da se ubaci neÅ¡to savremenije i malkice jače. Recimo Fiatov DOHC 1.6 16V (1995–2002). Kapiram da se lakÅ¡e nalaze od bilo kog Fiatovog turbo motora 1.3 ili 1.4. A mislim da su i "svežiji". Znam da može fizički da stane, ali me zanima uz kakve sve prepravke? Dalje kako može to da se registurje? Treba li atest?
Od čega juriti trapove i kočnice? Stavio bih diskovena sve točkove. Spustio ga do nekog pristojnog minimuma. Jel postoje kitovi ili novi delovi za sve to ili se krpari od raznih automobila, po principu "snađi se"?
Spolja bi ostao klasičan Jugo uz sitne prepravke. Sakrio bih mu rezervoar, ispeglao poklopac prtljažnika, jedan brisač napred...
Å*to se tiče interijera: od čega staviti komandnu tablu? Znam da pasuje od Astre, ali mi se ne dopada. Da li postoje crni tepisi, crni tapacirunzi i nebo nebo? Da li može da se napakuje servo volan, klima od automobila sa kog je skinut motor? VaÅ¡a iskustva sa podizačima stakala? Da li postoji neka opcija sa papučicama? Jel mogu od nekog drugog automobila da se uglave?

E sad, moja pitanja su sledeća:
1. Dobar limar koji može da ojača karoseriju? Cena?
2. Dobar farbar koji će da je ofarba? Cena?
3. Mehaničar koji bi mogao da osveži motori da ga upakuje pod haubu sa svim pratećim agregatima?
4. Kome se obratiti da uradi trapove i ukrućenja?

Ako sam nešto zaboravio, recite.