Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 31 to 40 of 48

Thread: NK TEST: Mazda3 G120 Challenge

  1. #31
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    još jedna "mana" ....svetla su sasvim prosečna . Menjaću sijalice , jel ima nekih preporuka ?

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    5

    Default

    Sta ti je sve bilo ponudjeno od opreme, jel nije bilo moguce opcija doplate za bi-ksenone? Znam da oni idu sa sledecim paketom opreme uz LED i to, ali sve ostalo u tom paketu meni nije vredno doplate... ajde mozda i parking senzori jer deluje nepregledno nazad mada je kamera super stvar...
    Potpuno se slazem sa onim sto si napisao u prethodnom postu za Toyotu - inace ja se dvoumim izmedju M3 sedan i Corolle - i Corolla mi deluje kao ok auto, cak sa vise korisnije osnovne opreme i prostora nego Mazda i to za nesto manje para, ali je diskutabilnog dizajna (i unutra i spolja) i bez neke hemije da te privuce za razliku od M3. Licno se ne przim na bogznakakvu sportsku voznju, zapravo postaje mi bitno da bude udoban i manje bucan auto, ne znam kakva je mazda po tom pitanju poredeci sa Corollom?
    Jedino sto me kod mazde nekako nervira sto nasi dileri ne daju 5-godisnju garanciju kao u okruzenju, sto im je servis duplo skuplji od Toyote, a citam i delovi

    BTW jedno glupo pitanje, da li MES pokriva uslugu zamene gume? Znam da M3 dolazi sa kitom za reparaciju koji mi uopste ne uliva poverenje za neka dalja putovanja van gradova...zadnji put sam imao bocni defekt usred noci u nekoj italijanskoj vuko***ini i ne bih se lepo proveo da nisam imao normalan rezervni tocak. U salonu mi je prodavac rekao da zasad nema mogucnosti za barem copavac u gepeku pa razmatram alternative za takve slucajeve

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    za xenone nisam ni pitao ....za dnevna LED sam pitao i to nije moglo nikako da se naknadno ugradi .

    oprema AMBITION je preskupa za to što nudi više (barem meni) ....xenoni su jedina bitna stavka u tom spisku a sve ostalo je korisno ali ne i obavezno . Zadnji parking senzori su potrebni ali ja sam se ipak odlučio za kameru + challenge oprema jer mi je to bilo povoljnije .

    Mazda 3 sedan je tiša od Corole .Corola je veći auto od Mazde 3 a gotovo sva razlika je na zadnjoj klupi i nešto malo u gepeku .

    Ja bi opet pre kupio Mazdu i pored nedostatka rezervnog točka ...i ja sam imao potrebe za njim i kod stare šestice koja pored ogromnog gepeka od 510 l i pored mesta gde da se on stavi i fiksira , nije imala ništa više od kita za reparaciju ... na sreću jedno doduvavanje me je spasilo do prvog majstora u hrvatskoj ...

    Sad sam dobio novu MES brošuru (više nije kartica) pa ću pogledati dali je sa tim pokrivena i gumidefekt potreba za pomoć ...
    Last edited by lalelala; 8th March 2015 at 07:15.

  4. #34
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Nije tu Corrola za poređenje, možda sa Octaviom i Fluence-om. Inače, prodaja Corrole u Evropi je smeÅ¡na.
    Čestitam na kupovini.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #35
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Što se svetala tiče probaj prvo oterati kod nekoga ko je voljan da ih podesi, ili naći na netu kako se to radi kod Mazde 3 pa se može i samostalno. Nameštanje farova je jedna od akcija nultog servisa ali se to kod nas često uopšte ne radi. Ako ni posle toga ne pomogne može se pokušati stavljanjem recimo Osram Silverstar sijalica ili možda čak ksenona od 4300K ali je pitanje kako će da se slože sa can-bus elektronikom.
    Što se rezervnog točka tiče, krstarenje sajtovima sa oglasima poput kupujem-prodajem i sličnih u potrazi za 5x114,3 rezervnim (ćopavim) točkom bi bilo preporučljivo. Taj raspored šrafova koriste Honde, Nisani, neki Renoi... ti kompleti za krpljenje su po meni veća šteta nego korist jer se svakako mora skidati točak da bi se vuverilo da ono što je izazvalo bušenje nije ostalo u rupi a svakako su potpuno beskorisni kada se guma probije nečim što ne pravi ubod već iseče.

    He who loses control, loses.

  6. #36
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    + Å¡to ako i uspijeÅ¡ da je zakrpiÅ¡ kitom na kraju ti gumu baciÅ¡ (a samim tim i drugu na toj osovini) jer viÅ¡e nije za upotrebu. Malo skup sport. Opet, za mene je rezervni oko 500 eur originalni a rekli su mi da ne mogu da nađem neki drugi (ne vjerujem baÅ¡). Meni je moj agent rekao da MES pokriva i gumidefekt.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  7. #37
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Quote Originally Posted by Heinz View Post
    Nije tu Corrola za poređenje, možda sa Octaviom i Fluence-om. Inače, prodaja Corrole u Evropi je smeÅ¡na.
    Čestitam na kupovini.

    TT
    Hvala , havala !

    Sveu svemu danas sam napravio joÅ¡ +100 Km uglavnom na auto putu i regaionali ...na 140 troÅ¡i 7 , na 120 6,5 na 120 samo 6 ...stara Å¡estica je pila slično sa zimskim gumama a sa letnjim Bridgestoun Potenza ko -5% manje .

    Ceo prosek na 270Km je sad na 7,8 l/100Kmh

    Mischelin Energy saver na autoputu peva li peva ...ujak ih ima na golfu plus i žalio se nemcima da ih menja ali nije uspeo . Kakvo *ranje , to nije normalno !

    Å*tose tiče svetala u pitanj je sijalica koja je žuta i nejaka , a samo podeÅ¡avanje je OK . Treba mi preporuka za neku redovnu sijalicu koja neće naruÅ¡iti garanciju . Ja sam na staroj Mazdi 6 ubacio neke xenone koji su razbijali kako su dobri ali ovde ne smem jer garancija ne dozvoljava ....voleo bi da ubacim neku halogenu sa beljim svetlom ...night breaker ili tako neÅ¡topa ako neko ima iskustva nek pomaže , molim vas !

  8. #38
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Iz iskustva, Nightbreaker, +90%, pregorevaju na 6 meseci i sijaju super
    Silverstar +50% sijaju za nijansu slabije ali traju mnogo duže
    Takođe GE (General Electric) +50 su na autu nekih 9 meseci i sijaju bez problema, čini mi se nešto jače od Silverstar.

    @ željko - Tebi je problem što nazad imaš baš ogromne diskove i predpostavljam da bi ti odgovaralo da nađeš neki ćopavi od 16". Možda bi i 15 odgovaralo ako ima mali ET i ako je glavčina izbačena pa da ne kači čeljusti. Rusi primenjuju fazon da kupe 15" ćopavi od Kia/Hyundai vozila, prave se kod njih pa su jeftini, i ako zatreba onda ga montiraju nazad ali naopako. Jeste da nije poželjno ali je daleko bolje od čučanja u nekoj zabiti bez telefonskog signala i skakanja po setu za krpljenje.

    He who loses control, loses.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    NS
    Posts
    96

    Default

    Jel zna neko jel postoji neka prečica ka navigaciji kako bi se zaobiÅ¡lo tričavih 500€ ?

  10. #40
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    ili nešto slično

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •