Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 48

Thread: NK TEST: Mazda3 G120 Challenge

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Mazda3 G120 Challenge

    Stigla limuzina sa G120 motorom. Cena 17.500 plus 500E navigacija plus 380E boja - ukupno 18.400.

    Čelendž oprema je druga po redu, a bazna za limuzine koje su zbog toga nominalno skuplje. Maglenke, digitalna klima, 7" info pult, tempomat i 16". U principu sve što treba većini kupaca.

    Gepek je 419l, a dužina 4,58m tako da pitanje prostora ne bi trebalo da bude problem onima koji su zahtevniji ili vole da gledaju kataloge pa broje litre i milimetre.

    Pređeno oko 100km za sada i auto je primetno udobniji od hečbeka na 18", a nebo-zemlja razlika u odnosu na šesticu koja iz perspektive ovog automobila ima vešanje ko da je spremana za nastup u WTCC.

    Ono što je jako zanimljivo je G120 pogon - 2.0 benzinac koji ima moment kao i 145/165 varijante (210Nm), ali je snaga manja. Prenos je onaj iz šestice tako da na 3000 obrtaj pravi 140 umesto 120 koliko radi onaj u G165. Na brzaka gledano na 130 troši 7 kila uz minimalno buke u bilo kom obliku.

    Mašina je vrlo žustra subjektivno i objektivno. Subjektivno prihvata gas svuda i odmah ima reakcije (nije mrtvilo ko 1.6 mašine), tako da su performanse realno vrlo slične Honda 1.8 mašini. Ubrzanje do 100 je vrlo solidnih 9,6s, a 400m izbacuje za 17,1s. Međuubrzanja su vrlo dobra, mislim da je vrlo slično onome što radi šestica koja je slična i po težini (ovaj auto je deklarisan na 1280kg).

    Moje sumnje da je ovaj manje navijeni 2.0 benzinac zapravo prava mera pošto je dosta ekonomičniji, a minimalno brži. Sa druge strane treba probati G100 mašinu koja bi trebalo da ponudi nešto jeftiniju registraciju, ali je pitanje kako taj auto u praksi ide.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Uf...meni je to mnogo lepsa varijanta od hatch-a...sto se tice udobnosti mnogo mi zao sto nisam probao tu 6-icu. Prosto mi smesno da takav automobil bude utegnutiji od C segmenta.

    Ako se vozi slicno kao ona Honda 1.8 onda je to odlicno, uz takav izgled i te performanse nema sta da mu fali...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Da vidimo o cemu pricamo


  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    Uf...meni je to mnogo lepsa varijanta od hatch-a...sto se tice udobnosti mnogo mi zao sto nisam probao tu 6-icu. Prosto mi smesno da takav automobil bude utegnutiji od C segmenta.

    Ako se vozi slicno kao ona Honda 1.8 onda je to odlicno, uz takav izgled i te performanse nema sta da mu fali...
    Jedino što mu fali je što nema mesta pozadi kao u šestici. Ja iza sebe sednem, ali upiru mi kolena u vozačko sedište. Doduše, ako neko planira da stalno vozi 3-4-5 visokih ljudi onda i ne gleda ovu klasu automobila.

    Motor je baš dobar. Nije sportista, ali daleko je od bušnog. A pride potrošnja ima tendenciju da bude mizerij pošto je posle merenja performansi pokazivao 9,5 litara, a posle jučerašnjeg vozikanja po gradu u gužvi prosek je pao na 8,5 sa tendencijom da to ide još na niže.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Neverovatna potrosnja, u taj automobil nikada ne bih ugradio tng. Meni je 10 na board-u vikendom kad nema guzve.

  6. #6
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    brate mili kolka hauba, ko dve od Civica - kapiram da bih je isčukao za tri dana
    Ali za te pare i uz ovo što si napisao, ne bih ni pogledao Civica..

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A baš se vidi ko je prešao iz beznosnih vozila
    Lep, ali mi heč lepši limuzini nekako fali još 10 cm dupeta. Gledam odnose u menjaču i zaista G120 varijante, kako limuzina tako i heč, imaju duži menjač od G165!

    @VIP - i da hoćeš TNG sledi teži zadatak ugradnje u motor sa direktnim ubrizgavanjem.

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    uf uf uf...to je stvarno lepa potrosnja...postavlja se pitanje da li uzimati uopste dizel u ovom slucaju

    jeste da joj malo fali duzine na dupetu, ali moze i ovako, ne smeta ja sam zagledao jednu na sajmu i bas mi je pasovala prethodna generacija i ona prva je imala nekako mali prepust na gepeku, a ova mi se cini ima veci, mada mozda je samo opticka varka
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Danas sam opet ceo dan bio u automobilu, sve se dešavalo od 12 do 18č i potrošnja zakucana na 8,5 - isključivo grad.

    Vozio sam danas neke potencijalne kupce Mazda proizvoda i sedenje za mene pozadi je sasvim komotno, ako je napred neko do 180cm. Pride je pozadi baš udobno, ali je to bio slučaj i sa hečbekom.

    Što se opreme tiče, ne fale mi automatska svetla i brisači, ali mi fali što nema keyless, a ima start dugme. Vidim da su ljudi u fazonu - ovom autu fale parking senzori pozadi. I to je to što se opreme tiče. Navigacija je fakat fina stvar, ali 500E je baš lepa šamarčina, tako da nisam siguran da li bih je uzeo ili bi se posle narednih 5 godina nervirao što sam prištedeo 5 glava.

    Inače, kažu mi da su rasprodali sve trojke koje su imali na sajmu. Da je to istina svedoči prazan prodajni salon u koji sam ušao pre neki dan - sve otišlo. A pri tome nemaju finansiranje, popuste, džokere ili tri-na-karte.

    Nisam ljubitelj Mazda marke, ali ja u ovom trenutku blanko preporučujem ljudima Mazdu, pošto do sada nisam vozio ništa iz C segmenta da je ovako dobro pogođena kombinacija izgleda, opreme, dobrog benzinskog motora i udobnosti.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Primetio sam to na Mazdi6, kod hečbeka nisam - ume ponekad da zapne menjač. Totalno je arbitrarna stvar - bio sam na semaforu i neće da uđe u prvu. Kvačilo - prva - neće. Ponovi radnju - ništa. Kvačilo - druga - prva. Oće. U pravom trenutku jel su iza mene već počeli sa svirkom. Sudeći i po tome koliko sam se protekla tri dana vozio po gradu, ova situacija je baš retka.

    Juče sam imao dodatnih 100km grada, ali čim sam malo uhvatio praznijeg autoputa oko 14č sa Konjarnika ka NBGD, potrošnja ode dole na 8,3. Miša je oko 5 provozao malo auto, bilo je autoputa 10km i pade potrošnja na 8,1. Ja posle oko 18 preko novog mosta gužva onako, do kuće i prosek stoji na toj brojci.

    Na žalost, vreme mi je pokvarilo sve planove za putovanje, tako da nemam pojma kakave brojke može da priredi G120, ali je sigurno da na 60-70-80 potrošnja biva jako ekonomična.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •