Ne znam da li sam napisao u onom izveštaju koji sam linkovao, ali Mazda nema proizvodnju u EU tako da im je carina veća nego što je drugim japancima koji imaju fabrike u EU. A kako rekoše, fabrika se ne isplati ako ne mogu da prodaju 400.000 komada godišnje što je verovatno baš solidna brojka za malu firmu kakva je Mazda.

Drugo, tu imaš i situaciju da Mazda Srbija radi sa mnogo malim parama, tako da Dipem sigurno nije bio raspoložen da se mnogo kocka uvoženjem svega što im je ponuđeno, a kad jednom odbiješ verovatno tvoj deo kvote preusmere nekom ko kuka i zapomaže da može da proda više. Pa sad kad je krenulo, ovi odozgo kažu - žao nam je. Neke od tih odnosa samo pretpostavljam iskustveno, tako da je moguće da grešim.

Što se tiče rezultata prodaje koje Marko spomenu, imam ja brojke prodatih automobila, ali mislim da to se piše kad isporuče i dobiju 100% love za auto, a ne ako ga kaparišeš što je većina narudžbi sa sajma. Zbog toga je i Tojota bombastično napisala da su prodali 90 komada na sajmu, a po brojkama to je oko 40 komada, tako da resto verovatno ulazi u prodajne rezultate narednih meseci kako šta budu isporučivali.