Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 24

Thread: M. Å*umaher kritično

  1. #11
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    hmmm,pa informacijama koje sam video, to nije bilo na tom mestu.
    ako stvarno jeste to, onda stvarno... bad luck, nista vise
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #12
    Clan biblioteke trendel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Beograd - Železnik
    Posts
    1,539

    Default

    "Glasine" (kako bi to bilo "glasine u pisanom obliku") kazu da je pao pri brzini od 100Km/h i da je kaciga pukla ("na dva dela") od udarca. Navodno sledecih 48 sati ce biti presudni.

    P.S.
    Kaciga glavu cuva? Da, tako je ali pazite ovu morbidnost: Helmuth Koinigg, austrijski vozac 1974 godine u Watkins Glenu (USA grand prix) gine tako sto, pri ne preteranoj brzini, izlece sa staze zbog kvara na vesanju i prolece ispod nepropisno postavljene ARMCO ograde. (Te godine su konacno pocele da se koriste ali poprilicno traljavo pa je bila prilika kako mehanicari timova zajedno pritezu montazne srafove na ogradi). Po recima Bernia Ecclestona sledila je scena za uzas i nevericu: Pojavljuje se sudija koji nosi Koiniggovu kacigu u kojoj je jos uvek bila njegova glava.
    (Ovoga se secam iz filma o pogibijama u F1: Trka zivota ili Trke zivota)

  3. #13
    Senior Member Wolf's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Leskovac
    Posts
    569

    Default

    Situacija ide na bolje.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #14
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by trendel View Post
    ...
    Kaciga glavu cuva? Da, tako je ali pazite ovu morbidnost: Helmuth Koinigg, austrijski vozac 1974 godine u Watkins Glenu (USA grand prix) gine tako sto, pri ne preteranoj brzini, izlece sa staze zbog kvara na vesanju i prolece ispod nepropisno postavljene ARMCO ograde. (Te godine su konacno pocele da se koriste ali poprilicno traljavo pa je bila prilika kako mehanicari timova zajedno pritezu montazne srafove na ogradi). Po recima Bernia Ecclestona sledila je scena za uzas i nevericu: Pojavljuje se sudija koji nosi Koiniggovu kacigu u kojoj je jos uvek bila njegova glava.
    (Ovoga se secam iz filma o pogibijama u F1: Trka zivota ili Trke zivota)
    Da li je mozda u pitanju Grand Prix: The Killer Years?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  5. #15
    Clan biblioteke trendel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Beograd - Železnik
    Posts
    1,539

    Default

    Ne nije taj. Ovo je film koji je 2012 prvi put prikazan. Naslov mu je "1". Ja sam ga gledao sa nekim hrvatskim prevodom, on line, i naslov je bio nesto kao Trka zivota ili Trka sa zivotom
    Evo prevedene najave premijere:

    Novi dokumentarni film, nazvan „1“ priča priču o vozačima koji su se trkali u najopasnijoj eri Formule 1, 1960-tih i 70-tih, i koji su uticali na to da se poboljša bezbednost ovog sporta.

    Koristeći retke arhivske snimke „1“ će imati najveći broj F1 intervjua, koji su ikada skupljeni u jednom filmu, uključujući i 12 svetskih šampiona. Svoje vidjenje stvari će dati: Berie Ecclestone, Max Mosley, Sid Watkins, Jackie Stewart, John Surtees, Niki Lauda, Emmerson Fittipaldi, Mario Andretti, Nigel Mansell, Jody Scheckter, Damon Hill, Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Jenson Button, Jacky Ickx i Martin Brundle.

    Pod okriljem Spitfire Filmsa, Flat-Out Filmsa i Diamond Docs-a, režija je poverena priznatom reditelju dokumentarnih filmova, Paul Crowderu, osvajaču „Riding Giants“ nagrade, i njegovom kreativnom partneru, piscu dokumentarnih saga, Mark Monroeu, čoveku koji se nalazi iza Oskarom nagradjivanog dokumentarnog filma „The Cove“. Producent će biti Nigel Sinclair, zajedno sa Michaelom Shevloffom, koji je ranije osvojio prestižnu Grammy nagradu za „No Directon Home:Bob Dylan and Foo Fighters: Back And Forth.“

    „U ranim danima Formule 1, trke su imale drugačiji put. Rizici su bili visoki, a likovi su bili veći od života“, rekao je Sinclair: „Naš film je iskustvo na velikom ekranu, u kome putujemo širom sveta sa glamuroznim cirkusom, okruženi sportom koji prkosi smrti, ali takodje i iskustvom koje nosi tragedija koja dolazi sa ovim sportom. Sve je emocionalno, zastrašujuće i veoma, veoma uzbudljivo, ali se sve, na kraju, svodi na humanost i prijateljstvo medju vozačima.“

    „Krenuli smo da zaista uhvatimo pravi duh i dušu Formule 1, njen miris i zvukove, harizmu vozača i pionirski duh drugačije generacije. To je bio tako poseban period, tako sirov i stvaran.“

    „Milioni ljudi, širom sveta, gledaju na Formulu 1 kao na cirkus koji putuje svetom, ali postoje mnogi koji baš i ne poznaju istoriju iza ovog, u jednom trenutku, neverovatno opasnog sporta“, rekao je Crowder: „Naš film prenosi suštinu ere, dok govori ovu priču i daje intiman uvid u život i ličnost, borbe i trijumfe odabranih ličnosti ovog sporta.“

    Specijalna prezentacija „1“ će se održati 15.novembra 2012 u Paramaount teatru u centru Austina.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by trendel; 31st December 2013 at 12:00.

  6. #16
    Clan biblioteke trendel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Beograd - Železnik
    Posts
    1,539

    Default

    Zaboravi na ono Trka zivota i slicno to sam ja nesto zabrljavio a evo gde mozes da pogledas "1" sa sve prevodom. Samo prevod nije hrvatski nego srpski - ako je to uopste bitno. (Gledao sam ovih dana i onaj film sto se tako nekako zove, onaj sa Huntom i Laudom, pa sam malo ...)

    [Only registered and activated users can see links. ]


    111 minuta.


    (Ovo bi mogla i da bude posebna tema. A i ne mora)


    Ima i torrent. (Odvikao sam se od foruma pa ne znam jel' se to sme? uglavnom - [Only registered and activated users can see links. ])
    Last edited by trendel; 31st December 2013 at 12:03.

  7. #17
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=ngooGPdQ_nQ[/ame]
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  8. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Ovi kadrovi su vec realniji...ovo bas ne lici na stazu.

    Bitno je da ide na bolje.

  9. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by trendel
    Gledao sam ovih dana i onaj film sto se tako nekako zove, onaj sa Huntom i Laudom, pa sam malo ..
    [Only registered and activated users can see links. ]...i ja ga odgledah pre neki dan.

    Meni je OK film. Hunt je prikazan kao zesci zajebant, nesto kao Raikonem danas, a Lauda kao strogo disciplinovan i poslovican.

    Ko nije upucen kako se zavrsila sezona 1976 njemu ce biti zanimljiv film do samog kraja.

  10. #20
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Rush smo gledali u bioskopu, bila je puna sala i to posle mesec dana prikazivanja, odlican film. Naravno, promociju smo kod Clarksona odgledali.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •