Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 49

Thread: NK TEST: Mazda6 2.0i Attraction

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jesi sigurqn da uopste ima onaj start/stop sistem kao CX5? Ne secam se bas najbolje ali dok sam istrazivao princip rada (ono namestanje klipova) cini mi se da sam video da ga nemaju bas svi sky agregati. Bas cu pogledati.

    Lep lep, samo steta sto je beo. Malopre zagledah jedan bordo karavan kod bivse ambasade SAD... uh moram priznati da mi je lepsi od insignije takodje u karavan izvedbi.


    sent from my 中兴滑板

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Čovek iz CG koji je uzeo karavana kaže da mu troši nešto smešno.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Bez obzira sto je accord iz 2008. i meni deluje sasvim konkurentno Mazdi. Mozda sto vise volim kombinaciju ostrih i zaobljenih linija, a ova mazda ima samo ovo drugo.
    Teza oko godiÅ¡ta automobila je toliko besmislena da nisam hteo ni da se deranžiram dejstvom po živoj sili... Auto mi se sviđa pa sve ako je i 1995. godiÅ¡te. A može da bude i 2020 Å*koda pa neću da je pogledam.

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Jesi sigurqn da uopste ima onaj start/stop sistem kao CX5? Ne secam se bas najbolje ali dok sam istrazivao princip rada (ono namestanje klipova) cini mi se da sam video da ga nemaju bas svi sky agregati. Bas cu pogledati.
    Možda si mislio na iEloop koji nije prisutan na svim mašinama? iStop je sastavni deo skydrive tehnologije, tako da bi morao da bude na svim motorima koji imaju tu oznaku.



    Å*to se potroÅ¡nje tiče, CX5 je bio bezobrazno ekonomičan tako da od Å¡estice očekujem baÅ¡ to - 6l.

    Ko Å¡to rekoh, pratite [Only registered and activated users can see links. ]!
    Last edited by zmaj; 17th December 2013 at 11:29.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Å*to se potroÅ¡nje tiče, CX5 je bio bezobrazno ekonomičan tako da od Å¡estice očekujem baÅ¡ to - 6l.

    Ko Å¡to rekoh, pratite [Only registered and activated users can see links. ]!
    Definitivno ne padam u nesvest od fotki.

    Ne znam da li preterujem sto sam se zainteresovao za ovo, pogotovo sto kupac nove nece pasti u nesvest zbog podatka o potrosnji, ali me interesuje koliko automobil istih gabarita zaista moze biti ekonomicniji, a koliko je u pitanju marketing.

    Ovo su podaci koje si izneo za cx-5>

    #80kmč u Å¡estoj pokazuje ravno 5l,
    #65-70 u Å¡estoj pokazuje 4,5l.
    #130 troši 7,7l
    #140 pokazuje 8,2l
    #vraćen auto sa 370km viÅ¡e na cajgeru sa prosekom od 8,2l

    Accord cl7 kao reper po gabaritima, veteran, daje sledece cifre>

    #80kmč u petoj pokazuje 7,5l,
    #65-70 u petoj pokazuje oko 7,2l
    #130 troši 8,5l
    #140 pokazuje 9l
    #prosek tesko mogu da dam jer sam non-stop u gradu, ali oko 10-11l benzina

    Accord 2008 je sohc i navodno je oko 15% ekonomicniji.

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kome je stvarno bitno da li mu auto troši 5,5 ili 7 u proseku, on verovatno ima solidnu kilometražu u planu pa je onda verovatnije da će da pogodi neku dizelku.

    Da je marketing - nije. CX5 troši malo za ono što jeste (1450kg 4x4 SUV), tako da isti motor u 1300kg teškoj šestici sigurno može da bude još ekonomičniji. Ja stvarno očekujem da prosek bude u opsegu 6-7 litara.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Njuška tj. hauba ko cela kabina...

  7. #17
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Koliko ima prostora unutra a posebno na zadnjoj klupi?
    Čini mi se da 6 baš ima crvena a cx5 je nekako više bordo.
    Koliko je AT sa jačim motorom skuplja?
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Znači nije šampion udobnosti? U poređenju sa nekim predhodnim limuzinama kako se kotira?
    Trebalo bi da ga ima, međuosovinsko je veće nego kod Passata, jedino možda za glavu da bude upitno zbog nagiba krova.
    @Dži- za haubu, prednji kraj, mislim da ti se čini kad se gleda direkt sa boka nije toliko obimna
    Last edited by bruyoni; 17th December 2013 at 21:51.

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Auto je stvarno lep, a sta je ispod lima (i kakav je taj lim) ostaje da se vidi. S' obzirom na moje prethodno iskustvo sa mazdama, ni ne zanima me.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #20
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nemam pojma kako se vozi, tako da sva ta lepota moze vrlo lako, meni bar, da padne u vodu ako je osecaj za volanom los.

    Iskreno meni je jedina alternativa po lepoti Mondeo za 2014. koji tek treba da se pojavi, ali do tad...Mazda je neprikosnovena po pitanju dizajna, ali opet...ukusi su razliciti!!!

    Istina ova na testu bas i ne izgleda nesto zbog boje, cudo jedno koliko boja pojede auto

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •