Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 53

Thread: NK TEST: Mazda3 2.0i Revolution

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Mazda3 2.0i Revolution

    Još jedna skajaktiv mašina, ovog puta još manje pakovanje.

    Mašina je 22K EUR i za te pare se dobije podosta bogme. Benzinac 2.0 sa 165KS u Revolution opremi što znači auto dupke pun opremom.

    18" alu, parking senzori napred/pozadi, sve na struju, sve automatsko, navigacija, dvozonska klima, 7" TFT, aktivni tempomat, head up displej...

    Malo sam ga samo vozio, ali mi se čini za nijansu udobnijim od šestice? Mesta ima primetno manje pozadi (4,58m dužina), dok je težina skoro ista kao i kod većeg modela??

    Fabrički bi trebalo da ide 8,2 do 100 što je VRLO respektabilna brojka.

    Utisci su manje-više identični sa onime što sam imao sa cx5 i sa šesticom, samo što je ovog puta karoserija po mom ukusu, pa stvarno nemam zamerki.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Vavaviva...auto koji mi je mnooooogo lep. ali isto pocinjemo temu za svaku aktuelnu mazdu, zar ne?!

    nego jel hatch ili limuzina u pitanju, meni je limuzina stvarno najlepsa trenutno, plus sto sam ja fan tih manjih četvorovratnih limuzina! Buni me ovaj detalj oko tezine?! Dal je moguce da tezi gotovo isto kao sestica!

    Kad kazes karoserija po tvom ukusu, mislis oblik ili se bolje vozi od sestice?

    Sto se tice opreme, mislim da je to stvarno previse i preterivanje za taj segment vozila. Vidim da je pocetna za Sport model (hatch) 14.500 dok Sedan startuje od 16.500 (nema ga u najnizem paketu opreme). Na zalost ne mogu da iskopam sta sve sadrze paketi opreme, ali znajuci Mazdu ona trpa sve sto je neophodno vec od starta, dok se za HeadUp, 18ice, navi, aktivni tempomat i sl. ionako ne bih odlucio

    elem...ista prica kao i za sve aktuelne Mazde...slikeeeeeee

    PS: Mnogo mi kul ideja za teaser na twitteru mozemo to da uvedemo kao neku kviz/igricu

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Limuzina je uvek bila primetno skuplja od hečbeka, još od kako ju je Misha kupio 2005

    Mislim da od baze imaš realno sve što je potrebno, pa posle po želji šta je ko smislio da mu je "neophodno". U principu u bazi imaš klimu, elektro podizače za sva vrata, audio sa komandama na volanu, bord kompjuter... Meni se Revolution paket dopada zato što je to jedini paket uz koji možeš da uzmeš 2.0i mašinu.

    Enterijer je modernizovan u odnosu na CX5/6 tako da su komande klima uređaja sada mnogo modernije rešen, sa manje dugmića i diskretnije. Dopada mi se pomak.

    22 soma za top mašinu je korektna cifra. Toliko je koštala Alfa sa 170KS, toliko je koštala Astra sa 180KS i... toliko košta Mazda. Paradoks je samo što top Auris košta 19K, ako zanemarimo činjenicu da im je top motor smejurija.

    Mislio sam na oblik, meni je C segment #tamanica. Što se voznih karakteristika tiče, nisam ni šesticu nešto pokušavao da deljem, nisam bio pri šutu.

    Auto je definitivno udobniji od šestice i pored toga što nosi za broj veće gume i ima kraće međuosovinsko. Mnogo bolje upija rupe, mada je ono vibriranje na sitnim talasima i dalje primetno kao i kod šestice.

    Mesta ima primetno manje i pozadi je već tesno kada sam ja u pitanju. Dakle ovo je ona kategorija veličine gde je bitno kojih je dimenzija vozač. Meni lično to ne smeta, ali sam ubeđen da većina hoće da to bude bogato ako su deca pozadi. Ja sam moje naučio da rade "zgrčku" tako da ne marim previše. Gepek je solidan za klasu - 364 litre.

    U principu auto izgleda mnogo ljuto, što sigurno dodaju i 18" felne koje mu čuče taman. U mraku od pozadi LED svetla podsećaju na Đulijetu i kad bolje razmislim... ovaj auto je sve ono što bi vlasnik Alfe mogao da poželi plus činjenica da su servisi samo redovni
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Pikčrs?

    22k nije malo para ali su top masine C klase (i njihove varijante) pre par godine dodirivale pa i probijale granicu od 30k. U tom svetlu, ovo je verovatno dobra ponuda mada se slažem sa ToD-om po pitanju viska opreme.

    Nije mi jasna politika da taj (ili bilo koji) motor vezu samo za jedan, najskuplji paket opreme. OK, ne mora najjaci motor da ide sa klot paketom ni ful oprema sa osnovnim motorom ali bi bilo dobro i verovatno prosirilo bazu kupaca da su malo manje rigidni po tom pitanju.

    Ustvari verovatno ce tako biti sa fejsliftom. Sada gadjaju one koji auto kupuju srcem i to mogu da priuste. Kada se taj rezervoar isprazni pocece da gadjaju i druge mete, akcijske ponude blabla...
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #5
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    Sto se tice opreme, mislim da je to stvarno previse i preterivanje za taj segment vozila. Vidim da je pocetna za Sport model (hatch) 14.500 dok Sedan startuje od 16.500 (nema ga u najnizem paketu opreme). Na zalost ne mogu da iskopam sta sve sadrze paketi opreme,
    Imaju kratke i jako pregledne[Only registered and activated users can see links. ] .

    Taj bazni paket za hecbek je bas osiromasen u odnosu na ostale pakete, razlika od 2 hiljade ima smisla. Celicne 16ice, manuelna klima, nema maglenke, nema senzore za parkiranje, nema displej unutra, motor od 100 ks za 1300 kg tezak automobil i slicno.

    Bez 17.500 nema jaci motor od 100 ks, a mislim da je 120 ks dobra mera za ovako tezak automobil. Prvi zajednicki paket challenge sasvim korektan i da je to prava cifra koju ce platiti 80% kupaca u kombinaciji sa 120ks motorom.

    Sad, taj motor od 100 ks je na papiru, tj u specifikacijama koje daje mazda vise nego korektan, ali se plasim da u praksi taj automobil u nekom normalno radnom rezimu daje vrlo malo bez mnogo silovanja.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Problem je u tome što G120 je zapravo dva litra benzinac, tako da je sad tu veliko pitanje koliko si dobio, a koliko si platio.

    Što se tiče lakoće kojom kupci izvuku dodatnih 2-3 soma, nešto se ne bih kladio u to. Lako je to reći, ali kad treba da se izbroji...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    gledao sam sajt dipema...tamo nisam nasao, a nije mi palo na pamet da trazim dalje.

    PS: nadam se da test masina nije u nekoj bljak boji

  8. #8
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Limuzina je uvek bila primetno skuplja od hečbeka, još od kako ju je Misha kupio 2005
    Kostale u evro isto, kad sam ja kupovao 2005. Sad ne znam.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Jesu koštale isto, ali limuzinu nisu nudili u TE, CE, CX ili kako se već zvala klot oprema. Ista je situacija i sada.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Jesu, moja bila TE. Moguce da nije bilo one bazne CE, al nisam siguran.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •