Results 1 to 10 of 10

Thread: 2014 Dakar

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default 2014 Dakar

    Kratka najava
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Treba sa Sagmajsterom da se čujem pa ću imati i neku manju najavu i na njegov konto.

    Moto sekcija će biti zanimljivija nego u proteklih 10-tak godina, snage su lepo raspoređene tako da ima love i u Honda i u Jamaha kampu.

    Kod automobila XRaid je praktično "all star" tako da je šansa da neko iz tog tima ne osvoji reli skoro pa nepostojeća.

    Kod kamiona, Kamaz opet favorit sa standardnim konkurentim Iveko i Tatra. Holandski Veka Racing ima nekoliko Man kamiona, dok Ginaf takođe ima par mašina na raspolaganju. Ovde će isto biti zanimljivo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo ga i Sagmajster deo priče.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Krenulo!

    Kod motocikala Bareda ispred Deprea i Kome. Kod automobila Souza u kinezu ispred Mini armade, a kod kamiona Mardeev u Kamazu. Prva etapa nije nešto što govori o tome šta će se dešavati na reliju, ali... kinez valjda? beleži svoju prvu etapnu pobedu što nije mala stvar.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Gabor, posle dva dana, nesto ne izgleda obecavajuce...

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pa tako on i krece malo sporije od kada se pre tri godine slomio na samom pocetku. Svestan je on da nema nikakve sanse za bilo kakav ozbiljniji plasman pa samo zeli da sto vise vozi.

    sent from my 中兴滑板

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Mozda i ta proslogodisnja povreda ima udela u svemu...

    Prosle godine (ili predprosle bese) mu je bio cilj da udje u 50, ove verovatno da zavrsi samo...mislim "samo".

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    U principu on je uvek u fazonu da se plasira što bolje, ali je ove godine rekao da će reli da bude težak od prve etape, tako da sigurno malo kalkuliše sa tempom.

    HRC krenuo jako, samo je pitanje koliko će to da traje. Sanderland je verovatno ovu etapu vozio pun gas reskirajući verovatno daleko više i eto urodilo plodom. Videćemo koliko će sreća još da služi HRC. Ja i dalje tipujem na Deprea.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ove godine je i krenuo sa vaćim hendikepom nego prošle pošto je u julu, avgustu negde u Bosni pao sa motora i sredio rame i ključnu kost pa su se pripreme za Dakar pretvorile u rehabilitaciju + pripreme. Yamahe čekaju one pustoši Despres je vrhunski navigator i tu mogu dosta da dobiju samo da se ona druga dvojica ne zagube previše.

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Gotovo. Ove godine je baš bilo napeto kod automobila i kamiona, pobede odlučene na poslednjoj etapi.

    Mark Koma i Viljadoms 1-2 za KTM, trinaesta uzastopna pobeda za KTM. Toliko o tome da su bili najbolji zato što su imali najjače motore. Evo već tri sezone delju ostale iako su ih izravnali na 450. Olivije Pan treći, Depre četvrti - nije uspeo da nadoknadi par minuta na poslednjoj etapi i uzme podijumski plasman. Honde popalade jedna za drugom od samog početka, a finiš je imao Bareda koji je geknuo na pretposlednjoj etapi i pao na sedmo u generali.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Kod automobila Nani Roma. Iskreno, iznenađen sam da Peterhansel nije na poslednjoj etapi uspeo da dobije španca. XRaid je dao timska naređenja tako da je moguće da je Peterhansel pustio nogu sa gasa i pustio da ROma pobedi što bi bio rezultat i da su timske naredbe poslušane doslovce pre tri dana.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Kod kamiona Karginov uspeo da pobedi de Roja u Iveku. Žestoka borba za pobedu tokom celog relija, samo su se na de Roju smenjivali Mardeev, NIkolaev i Karginov.
    [Only registered and activated users can see links. ]


    Smešno mi opšte iznenađivanje kako je to Sven Kvandt dao timsku naredbu. Pogotovu što se kao ASO iznenadio? Pa ako hoće da nema timskih naredbi nek puste bagije da budu najjača klasa i da ne koštaju mnogo pa će onda da im bude otvoreno. Ovako kad BMW i Monster puknu 10-20 miliona za Dakar sigurno neće da dozvole da stvari koje mogu da kontrolišu ne idu onako kako su planirali.

    Sagmajster odličan, završio kao 53. Stanovnik je opet brži, ali to nije toliko ni bitno. Možda sledeće godine pobedi slovenca.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Kod automobila Nani Roma. Iskreno, iznenađen sam da Peterhansel nije na poslednjoj etapi uspeo da dobije španca. XRaid je dao timska naređenja tako da je moguće da je Peterhansel pustio nogu sa gasa i pustio da ROma pobedi što bi bio rezultat i da su timske naredbe poslušane doslovce pre tri dana.
    Nije pustio nogu sa gasa, nego su bukvalno stali on i Al-Attiyahi, sto je jos gore po ekipu jer je sve snimila kamera.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •