Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 40

Thread: Estetski zahvati na automobilu - Auto detailing

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To su mora biti ove neke iz Pazove, imam ih i ja i raspadaju se ko što kažeš tj krune se.
    Pazi ove sam merkao već nekih 5,6 meseci i sve mi se nikako nije davalo tih nekih 3000 koliko su bile ali kad sam došao kući i video cenu u katalogu odma sam seo otišao da kupim.
    Last edited by bruyoni; 12th August 2010 at 21:58.

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Danas sam prao auto sa klincem sundjerom i izgleda da on kad je ribao haubu okrenuo zelenu(ostru)stranu.Ja mislim da se ostetio samo lak.Boja je crna metalik.Da li moze to da se sredi poliranjem,Znaci osteceno je vise nego sto moze da osteti grana u nekoj vukojebini.Hvala unapred.

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Zato se za pranje kola kupe sunđeri bez skoča
    Ako nije zagrebalo skroz do boje onda bi moglo. Prvo najgrubljom (možda čak i vodenom šmirglom 2500-3000) pa onda sve finije. Ako je velika površina, cela hauba, možda najbolje oterati kod nekog da je mašinski ispolira

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Zato se za pranje kola kupe sunđeri bez skoča
    Ako nije zagrebalo skroz do boje onda bi moglo. Prvo najgrubljom (možda čak i vodenom Å¡mirglom 2500-3000) pa onda sve finije. Ako je velika povrÅ¡ina, cela hauba, možda najbolje oterati kod nekog da je maÅ¡inski ispolira
    Nije mnogo osteceno 2-3 vertikalne duzine haube,ali u svakom slucaju radim to kod majstora.Necu da brinem da li cu lepo da uradim.Interesovalo me da li to moze da se sredi poliranjem.Stavicu i neku sliku da vidis.Hvala.

  5. #15

    Default

    Što reče bruyoni akose nije mnogo zagrebalo i ako nemaš šta da radiš taj dan a imaš polir mašinu, ima posla a li se i isplati, pa odluči sam.
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Evo da kazem nesto povodom ovoga,poliranje je zavrseno i sve je sredjeno.Ne vidi se nista,mada sam radio rucno.Iz Å*vajcarske mi je stigla polir pasta tj. dve.Jedna sa sitnim abrazivnim delovima a druga samo politura.Ja mislim da je to dobitna kombinacija za sitna ostecenja na laku.Tek sad vidim koliko je proslo odkad sam vas pitao o ovome.Mozda je to mogla i pre da se uradi ali posto je auto bio u garazi nije mi se zurilo.
    Interesuje me sa cim preporucujete da se odrzava koza unutra.Vidim po internetu da postoje raznorazni preparati a neki kazu da je dobra i nivea obicna krema.Nisam pametan a ne bih da ostetim ona bez sedista.
    Last edited by aquaudi; 27th February 2012 at 16:13.

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    predhodno ih malo opreš bebi sapunom. Najvažnije ne prati ih kad su vruća ili hladna. Naravno moraš malo sačekati da koža upije nemož odma sesti ivoziti, OK možeš ako si jedan od onih što nose kožne pantalone

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Znaci bitno je da je sapun ph neutralan.Ne nosim kozne pantalone...

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    ...i da nije jak, znači prvo ga na vlažnu krpu malo utrljaš pa onako izmuljaš krpu da kolko tolko rastopiš sapun na njoj i onda po sedištima, onda drugom čistom vlažnom krpom samo prebrišeš pa onda suvom krpom obrišeš pa nanosiš kremu i pustiš jedno vreme da upije, pa onde možeš opet prebrisatisuvom krpom da ukloniš ako je nešto od kreme ostalo. Jak ožne fotelje tako održavam i evo 10 godina im ima i nisu počele nigde da pucaju.

    Imaš na raznoraznim pčelarskim manifestacijama te kreme za održavanje kože jer se u njih sve u nekoj meri dodaje vosak, imaš i u prodavnicama onako bela kutija 500g. Naravno izbegavaj sve što je "namenjeno za auto" od tih specijalizovanih firmi jer su bezobrazni po pitanju cene.

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Cime da ispoliram plasticni branik, odnosno da skinem tudju farbu sa istog? Ocesala me neka budala na parkingu i deluje mi da je ostalo solidno njegove bele farbe na mom braniku. Znaci da skinem prvo njegovu farbu, pa da vidim kolika je zaista steta.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •