Page 1 of 107 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1064

Thread: Dnevnik: Honda Accord 2.0 Sport LPG

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default Dnevnik: Honda Accord 2.0 Sport LPG

    Hajde da otvorim i temu za Accorda. Nece biti jos uvek nekih fotki, mozda mi se Lukija smiluje.

    Da ponovim, auto je prvi put registrovan 10.2007. Kupac je uzeo automobil na lizing, ali posle vec godinu dana automobil je vracen i lizing je preuzeo dosadasnji, drugi vlasnik.

    Accord je presao 124 hiljade km. Servisi su radjeni u Delti svake godine do pred kraj 2011.

    Porez na prenos vlasnistva 190 EUR.

    ************************************************** *****************************************
    SERVISNA ISTORIJA:
    ************************************************** *****************************************

    8. novembar 2013

    124K KM

    Zamenjeno:

    • Ulje Mobil 1 3000 5w40;
    • Filteri ulja, vazduha, klime i svecice;
    • Servis sa delovima i uljem oko 50 evra;
    • Zamenjene gume polovnim Continental ts830 - 190 evra

    ************************************************** *****************************************

    21. November 2013

    125k KM

    • Ugradjen TNG u AC Rasic. Rezervoar je 43 litra na mestu rezervnog tocka. Cena ugradnje 590 eur sa JLM kapalicom.

    ************************************************** *****************************************

    14. December 2013

    126k KM

    Zamenjeno:

    • Prednji i zadnji diskovi Ferodo i plocice ICER;
    • Ulje za menjac;
    • Nastelovani ventili;

    ************************************************** *****************************************

    23. April 2014

    130k KM

    Zamenjeno:

    • 4 gume GY Vector 4s DOT, proizvedene 23 nedelja 2013 u Nemackoj - 260 EUR
    • Montaza kod Macure - 2700 dinara

    ************************************************** *****************************************

    19. Maj 2014

    131k KM

    • Vanredni TNG servis. Skinute plinske dizne nakon samo 6-7 hiljada km i ociscene. Greska koju je izbacivao benzinski ecu - siromasna smesa.

    ************************************************** *****************************************

    9. Juli 2014

    Estetski zahvat:

    • U Zemunu saniran ulazak vlage u levi far i ispolirana ogrebotina. 60 EUR

    ************************************************** *****************************************

    11. Juli 2014

    Na 133k KM

    Redovan servis, zamenjeno:

    • Motul 8100 x-cess 5w40 4l,
    • Filteri ulja, vazduha i klime,
    • sve sa rukama izaslo oko 7 hiljada dinara

    ************************************************** *****************************************

    7. Oktobar 2014

    Estetski zahvat, poliranje i parcijalno farbanje:

    • Prednji i zadnji branik skidanje, sredjivanje i komplet farbanje
    • Prednje levo krilo imalo dublju ogrebotinu komplet farbanje
    • Gepek, vise ulubljenja, komplet farbanje
    • Zadnji desni blatobran, ogrebotina, udarac u maslinu (pukla zastita u gepeku) i korozija komplet farbanje
    • Prednji levi plasticni prag ulubljen verovatno od pada sa dizalice, izvlacenje i farbanje
    • Zadnja desna vrata duboka ogrebotina punjenje farbom i poliranje

    Farbanje 350 evra + poliranje 200 eur.
    ************************************************** *****************************************

    25. November 2014

    • Uredjen i placen ATEST za TNG - oko 10 hiljada RSD.

    ************************************************** *****************************************

    8. Decembar 2014

    141k KM

    Redovan servis:

    • Zamenjena rashladna tecnost, honda
    • Zamenjena tecnost servo uredjaja, honda psf
    • Zamenjeno kociono ulje Ate dot 4
    • Zamenjeno i ulje u cilindru kvacila, hondino kociono
    • Utvrdjeno da i dalje kaplje rashladna kod isparivaca

    ************************************************** *****************************************

    29. Januar 2015

    Vanredni TNG servis:

    AC Rasic, reklamacija zbog curenja rashladne. 4 reklamacija. Prvo je bilo kod isparivaca, pa dva puta na selnama gore, i sad opet kod isparivaca.

    Intervencija zavrsena oko 11, preuzeo automobil. Receno mi je da su zamenjena dva creva kod isparivaca i pripadajuce selne.
    ************************************************** *****************************************

    5. Mart 2015

    143k KM

    Mali servis:

    • Total quartz 9000 5w40
    • Filteri ulja, vazduha i klime,

    ************************************************** *****************************************

    20. Juli 2015

    150k KM

    Vanredni servis:

    Kupljen novi akumulator Exide ea456 45ah, 40 meseci garancije. Stari dopunjen dok izdrzi. Zategnut sraf kojim je kabl mase pricvrscen na sasiju. Sprecavao pravilno punjenje akumulatora, pa se isti ispraznio.
    ************************************************** *****************************************

    3. Septembar 2015

    152900k KM

    Mali servis:

    • Total quartz 9000 5w40
    • Filteri ulja, vazduha i klime,

    ************************************************** *****************************************
    21. januar 2016

    157000k KM

    • Stelovanje ventila
    • Treci TNG redovni servis
    • Ciscenje plinskih dizni i rekalibracija


    6. Jun 2016

    161020 KM

    Mali servis:

    • total quartz 9000 5w40
    • svecice denso
    • Filteri ulja, vazduha i klime,
    • Nov letnji set Sava Intesa UHP 225/45/17



    03. Feb 2017

    169820 KM

    • Redovan servis TNG 45k km od ugradnje


    ************************************************** ************************
    Last edited by VIP; 28th April 2020 at 21:27.

  2. #2
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Odlična kupovina.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Čestitam I gde voziš na servis? Je l radjen samo redovni u Delti, ulja i filteri?
    Promeni i ulje za kočnice, kvačilo, to se menja na 3 godine. Proveri stanje akumulatora mada je verovatno menjan do sada...

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    @Ji
    Pa mislim da momka znas sa hcs pod nadimkom Mugen. Prijatelj je suprugin pa moram kod njega

    Nisam proucavao, cini mi se samo redovni servisi, mogu slikati knjizicu. Ne znam da li ima potrebe da idem do delte da proverim da li je jos nesto radjeno.

    Negde su pisali da honda prodaje sigurnosne srafove za oko 4 hiljade dinara, da li si ti cuo nesto o tome?


    Poslednjih godinu dana volan je preuzela supruga, koja nije vozila 20 godina i kad je sela u Accorda osladilo joj se Mozda je to i moja sreca, jer da nije tako, ne bi se pojavila u oglasima po ovoj ceni.

    Posto smo isli zajedno do Panceva obratio sam paznju na njen stil voznje. Strogo postuje zakonska ogranicenja, ali nema osecaj za ivicnjake i niske prepreke.

    Dobar primer nepaznje su prednje gume. Radi se o Hankook Optimo 4s, proizvedene krajem 2010, kupljene kao nove pre godinu dana. Obe dobile bubrege i naravno idu na zamenu. Kad pogledam stanje guma place mi se, bukvalno nove. Cena unistenih guma, komad oko 13 hiljada dinara.

    Pozadi su Michelin Primacy HP, proizvedene krajem 2008, ali u dobrom stanju. Pretpostavljam da cu za pocetak uzeti prednje dve, a posto imam nove zimske na Saksu, on ce da iznese snezne padavine predstojece zime.

    Auto je prilicno tvrd, ali sve je maksimalno utegnuto. Enterijer je u odlicnom stanju, kozni rubovi sedista skoro da ne pokazuju koriscenje.

    Prodavac mi je nudio i tri meseca garancije na mehanicke kvarove i ja verujem na osnovu iskustva sa njim da bi tako i bilo. Automobil mi je predat sa vise od pola rezervoara i prosekom potrosnje od 7,8 litara.

    Momak koji je pregledao automobil mi je rekao da su diskovi i plocice u zavrsnoj fazi, ali da vozim dok ne potrosim plocice pa ide zamena komplet. Otprilike su u istom stanju kocnice kao i kad sam kupio Saxo. Koci, ali to nije to, pogoto sa ovako teskim automobilom. Cenim da ce izdrzati do proleca.

    Servis je zakazan za petak, predlozeno mi je i ispiranje motora pored zamene ulja u motoru, menjacu, filtera i stelovanja ventila. Filter klime smo pogledali juce kad smo dosli iz Vrsca, jednom recju strasno

    Polisa istice 26.11 tako da cu uskoro otici da odjavim tablice i izvrsim prenos vlasnistva.
    Last edited by VIP; 27th July 2015 at 14:47.

  5. #5
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Jakša je kupovao za Civica, to je ta neka cena.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Vipa dohvatio virus H tipa

    svaka cast na izboru, meni je taj Akord stvarno lep automobil, bez nekih oblina, sve ostro ko samurajski mac jedina stvar koja mi se ne doapda su hromirani delovi oko prozora i hrom rucice za vrata, sve ostalo mi je pun pogodak, unutra pogotovo!!!

    vec sam cestitao na izboru, pa da se ne ponavljam...uglavnom praticu ovaj dnevnik posto sam tu od pocetka, one prethodne me mrzelo da listam unazad

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Jeste, to je to. 35E je ono što sam ja viđao obično.

    Super izgleda auto, vrlo je egzekjutiv Čestitam na uspešnom prelasku u D segment.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member Wolf's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Leskovac
    Posts
    569

    Default

    Svaka cast na izboru, puno srecnih kilometara zelim.
    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Hvala na cestitkama Zmaj zna koliko sam se trzao kad sam kupio Saksa na svaki zvuk. Sinoc kad su se retrovizori sami otvorili po davanju kontakta pretrnuo sam Jutros sam citav put do poslao petljao sam komandama na volanu, onim senzorima za kisu, tempomatom i ostalim dugmicima. Ne svidja mi se sto je umesto trenutne potrosnje ona skala sa crticama, ali ok.

    Auto nije pojam udobnosti, ali se te neravnine i rupe ne dolaze do mene kao na saksu. Opet, mnogo je lepse, jer zbog te utegnutosti i tvrdoce nemate osecaj da vozite veliku, ljuljuskastu limuzinu, vec auto koji moze da se vozi ostro.

  10. #10
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Honda ima jedan od glupljih board compova. Ne sviđa mi se ni kako meri vreme u vožnji (od svakog kontakta).
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •