Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: NK TEST: Renault Fluence dCi

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Renault Fluence dCi

    Posle dve verzije benzinaca ([Only registered and activated users can see links. ] i [Only registered and activated users can see links. ]) na testu je Fluence sa dci motorom! U pitanju je dci 110, srednji u ponudi dizel (u ponudi jos dci90 i dci130). Motor je uparen sa manuelnim sestobrzinskim menjacem, pa je stvarno idealan za neki otvoren put, sto je i testirano!
    Na otvorenom BG-KG, na 120 non stop, prosecna potrosnja iznosi 5,4l sto je fantazija automobil je preuzet sa prosekom od 7,2l, pri tom se stvarno vozi lepo i savrseno je udoban za putovanja sto se vesanja tice. Sedista jesu dobra, ali meni nesto problematican sedalni deo, mada sam u petak krenuo, a ceo dan sam sedeo, tako da mozda je i do mene

    Redizajn Fluenca ga je ucinio nekako blizim Latitud limuzini, jednostavno deluje bogatije nego sto je to bio slucaj za prethodnu generacju. Kao sto se i ocekivalo prednji kraj je dobio veliki Reno znak, sto Reno intezivno koristi od Klija.

    Ono sto smo prigovarali Renou, sada vec zadnjih par godina, je enterijer, ne kvalitet nego monotonija koja vlada unutra. Enterijer cini mi se nije pretrpeo nikakve izmene u dizajnu, tako da je to i dalje enterijer iz Megana 2009. godine. Licno nisam fan digitalnih instrumenata, i ovde po prvi put shvatam poentu potenciometra za smanjenje osvetljenja table, u mraku to bljesti bas jako, pa se mora malo utuliti.

    Preglednost je ok, nazad jeste malo problematicno, veliko dupe koje je jos podignuto, nesto kao crnkinje a parking sentzori pomazu, ali su stvaaaaaaarno preterani. Pocinju da lude vec na metar i po od prepreke, tako da su bas "agresivni".

    Oprema je max. Dinamique i ima brdo opreme...aut.klima, polukoza, xenoni, felne, kartica "slobodne ruke", dvozonska klima, zavesice na prozorima itd. plus dosta lepa boja moram priznati...

    To sve cini da cena ide na 18.690, a interesantna je razlika u odnosu na najjaci dizel, dci130 koji je skuplji samo 390 eur...

    Bazni 1.6 kosta 12.990, to je ujedno i jedni benzinac u ponudi!
    Last edited by ToD; 2nd November 2013 at 11:56.

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja koliko vidim, 1.6 dCi je 2K EUR skuplji od motora u test mašini. Danas pričam sa rejserom i mrtav ladan kažem kako u Fluensu nema 1.6. Od restilizacije su ga ponudili, tako da je to takođe novitet. U Fluensa su do sada gurali malo slabije motore, valjda da ga ne bi plasirali kao aleternativu Meganu. Izgleda da su malo promenili politiku.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    jest...ja gledao kombinaciju sa EDCom...my bad

    danas sam se uglavnom preparkiravao i doslo mi da pocupam parking senzore, jbt piste kao ludi, bas su osetljivi!

    U vezi cene, 2k evra je previse, ne isplati se to davati za 20ks, ovo je vise nego dovoljno, bar je osecaj takav, videcemo sta ce brojke da kazu, ali mislim da je ovo taman mera za Fluensa!

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    1.6 DCI je prilično ozbiljan motor, tih 20KS teško da može da dočara koliko je zapravo ekonomičniji motor, a da pri tome ima solidno više snage u svim režimima rada. Ne bih ja tako lako otpisao isplativost tog motora, ako si već rešen da plaćaš premiju za dizel.

    Fluens gađa direktno Oktaviju koja je možda najbolji odnos uloženo/dobijeno u ovom trenutku, ako neko može da proguta knedlu zvanu VW kvalitet i Škoda izvedba.

    Renoi su definitivno zreli za osvežavanje enterijera, ali mi se čini da to nije baš tako strašno nekome ko u Reno ulazi iz 5-6-7 godina starog automobila što se čini kao realan scenario za obnavljanje voznog parka. Ja bih radije izabrao Opel enterijer, koji mi u ovom trenutku najviše godi i pored toga što im komandna tabla izgleda ko da ju je dizajnirao neko iz Dalape.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pa najbolje o tome svedoci Racer koji je u Fluens usao direkt iz Sandera

    generalno mi je dobar automobil, mislim bio mi je ok i kada sam probao 2.0 sportway, sem osecaja kao da vozis automobil na struju

    ovaj mi se daleko vise dopada, kako sa strane motorizacije, tako i vizuelno, doterali su ga onoliko koliko to moze!

    dosta je udobno i siguran je osecaj voziti ga na autoputu 120-140, tako da je stvarno automobil za putovanja! Gepek mi je mnogo dubok, pa skoro da moras da udejs do pola unutra da bi dohvatio nesto sto je gurnuto do dna gepeka!

    Sve ostalo na mestu, sasvim korektan automobil koji bih verovatno uzeo pre Oktavije, koja je kazes direktni konkurent!
    Last edited by ToD; 3rd November 2013 at 21:40.

  6. #6
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ovo je dokaz koliko malo rada i paznje je dovoljno da auto dobije neki identitet.
    Onaj prethodni mi je delovao kao da su "slagali" od restlova sa polica nekog magacina. Bilo koji bedz da su zalepili na masku jednako bi mu stajao tj. ne bi mu stajao.

    To je sada vec skladan auto iako je ispod koze i dalje ista platforma. Malo su ga uoblicili i ubacili motore koji nisu bili na "clearence" rafovima i eto ga model kojeg bez ustrucavanja mogu da ubace u redovan katalog i parkiraju medju ostale na sajmu.

    Cini mi se kao prava mera za one kojima je Megane tesan za duze pruge a Laguna neopravdano skupa.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Upravo to i jeste ciljna grupa i slazem se sa tobom oko dizajna, samo malo rada i eto ga novi automobil koji je daleko skladniji od prethodnika!

    ali...uvek ima ali kada je imao dobru prodju mozda se gomila ljudi nije odlucila za Fluens bas zbog tog anemicnog izgleda. A sada kada je postao prihvatljiv oku tu se pojavilo more neke jeftine konkurencije, ista situacija kao sa 301 Pezoom (pojavio se sa par godina zakasnjenja)

    Da se razumemo, kada bih tragao za limuzinom koja ne vazi za D segment (mada definitivno tako deluje) mislim da bi mi Fluens bio medju favoritima!

    cene...cini mi se da skoda nema adekvatan odgovor na ovu test masinu (njihov 1.6 dizel ima 105ks i 5 brzina, a pritom je skuplji od Fluensa, govorim o Oktaviji naravno, Rapid je u istoj kombinaciji 15.700)

    uz napomenu da Fluens ipak nije za vozace koji zele nesto agresivniju voznju, on je jednostavno stvoren za laganu voznju, a to ce i nagraditi finom potrosnjom!!
    Last edited by ToD; 4th November 2013 at 11:38.

  8. #8
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    dizajn im je... Totalni Toy Story

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Prethodni ili ovaj?

    dal se nekom svidja ili ne to je jedno, al da je pomak u odnosu na prethodni, definitivno jeste!

  10. #10
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Ovaj, s ovim rombom po sred njuške...

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •