Page 3 of 33 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 321

Thread: Suzuki Swift Sport (2010 model)

  1. #21
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default

    Ja sam obisao sve "optike" po Somboru i okolini dok nisam ubo prave sa dobrom kalibrisanom tehnikom.
    Ako je optika uradjena kako treba, volan mora da stoji ravno kad auto ide ravno.

    Sto se tice "toe" pozadi, da li je na oba tocka isti u istom plusu tj minusu, ili se jedan od drgog razlikuju drasticno ?

    Vecina majstora samo gleda da je "zeleno" ne znajuci sta koja vrednost predstavlja i kolika treba/moze da bude...
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."


  2. #22
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Hmmm. Nemam pojma. Ono sto sam okacio bi trebalo da su zadnji tockovi. Imam jos neke fotografije. Ovo bi trebalo da su prednji. Iskreno, fotkao sam cisto iz radoznalosti ne znajuci sta uopste fotkam dok mi nije skrenuo poaznju. Nije mogao da mi odstampa sve to jer mu je stampac ostao bez mastila. Sve u svemu, morace da padne neki undo i da izbegavam "ovaj ti je najbolji u gradu" majstore.
    5:53.365

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    E ova druga fotka su ti zadnji i po podacima koje ja imam su u okvirima tolerancije, dok su prva slika prednji i to mislim nakon štelovanja i oni su u vinklu. E sad što ti je vuklo možda su gume bile neravnomerno naduvane ili je drenaža puta jednostavno bila takva da je vukla u levo, obično vuče u desno. Mada evo čitam da se dosta žale ljudi kako imaju nakrivljenu zadnju osovinu na Swit-u u jednu stranu pa im se zadnje gume troše ko blesave pa ih moraju svakih 5000km rotirati.
    Što se štroke i malterisanja vozila tiče ako hoćeš muke ordiniraj koji mesec po cementari pa da vidiš šta su tvrdokorne naslage

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Markoj View Post
    Vecina majstora samo gleda da je "zeleno" ne znajuci sta koja vrednost predstavlja i kolika treba/moze da bude...
    Upravo ovo sam ja reko sinoć Lukiji. Nije sportski auto sportski samo zbog motora, amortizera ili opruga, već i do toga kako je podešeno vešanje, a to sigurno nije kao na klasičnom modelu.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Zakazao sam kod "lekara". Receno mi je da ponesem "nalaze".
    5:53.365

  6. #26
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Evo i rezultata. Euro Sumar ne radi reglazu trapa pa su me poslali u AP Sport. Igrom slucaja to mi je jako blizu tako da sam jutros poranio i postavio auto na kanal. Majstor je odmah primetio da volan ne stoji kako treba (ipak nisam lud, za sada) i da je jedna guma izduvanija (manji precnik). Pregledao sve, doduvao malo pneumatike i rekao mi da vozim Sa ovih grafikona se lepo vidi (jeste da su referentne vrednosti za model 2010) da ove vrednosti nemaju veze sa onim sto je onaj prethodni meni tvrdio da su nepogresive. Lekcija naucena, XP gained. Celo zadovoljstvo kostalo 1500 din.
    5:53.365

  7. #27
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    A gde je bila ova prva dijagnostika trapa, da znamo gde ne treba ici?

    Ja sam bio kod macure poslednji put i ne mogu reci da sam prezadovoljan. Covek deluje korektno, vec duzi niz godina radi tu, ali kad me svaki put uhvati u neku svoju pricu bez kraja i pocetka ne bude mi dobro.

    Sve je podesavao, ali mi se cini da volan ne stoji skroz pravo, opet taj subjektivni osecaj. Gume su jako siroke i u zavisnosti od drenaze puta znaju da uticu na nagib volana.

  8. #28
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    A gde je bila ova prva dijagnostika trapa, da znamo gde ne treba ici?
    STOLE Auto Centar - Å*abac

    Koliko sam video, u pitanju je CEMB DWA 1000 masina. u AP Sport-u je ozbiljnija igracka. Zanimljiv je postupak centriranja (bar meni) - volan se oblozio najlonom da se ne osteti/isprlja a onda se fiksira polugom tako da stoji kako treba (jedan kraj poluge se upre u sediste). Isto tako je i sa pedalom kocnice. Ja sam, za svaki slucaj, pogledao da vidim da li je OK pre nego sto je fiksirano. Posle sam se provozao jedno 50ak km auto-putem i vrlo sam zadovoljan kako sada stoji.
    5:53.365

  9. #29
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Vica je dobar majstor.

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Vrednosti i na jednoj i na drugoj su iste, e sad kako je Å*abčanin uspe oda loÅ¡e namesti...
    Evo ti za ubuduće kako treba da izgledaju vrednosti

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •