Page 1 of 33 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 321

Thread: Suzuki Swift Sport (2010 model)

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Suzuki Swift Sport (2010 model)

    Malo sam provozao novu sportaljku, pa da podelim utiske. Treba da kažem da sam novi Swift imao prilike samo malo da provozam u krugu Euro Sumar servisa tako da nemam baš mnogo iskustva sa novom generacijom.

    Unutra je, kao Å¡to sam to video i sa običnom varijantom, poprilično bogatiji, moderniji i kvalitetniji nego prethodnik. Plastike su i dalje sive i ne baÅ¡ sjajne, ali su sada iskombinovane sa drugačijim plastikama pa to nekako izgleda dosta bolje. I dalje nije VW unutra, ali ako bude čvrst kao i prethodnik pa posle 6 godina niÅ¡ta ne tandrče - nemam niÅ¡ta protiv da bude tako kako je.

    Pozadi ima za nijansu više mesta, taman koliko bi mi trebalo da sad kupujem kola koja bi trebala da udome jednog ili dvoje klinaca. U aktuelnom sa dvoje nije baš komfor, dok bi ovih 10 cm koliko je novi duži bilo taman.

    Spolja je prilično atraktivan, ako mogu da budem subjektivan. Nije baÅ¡ spejs Å¡atl, ali nije ni neugledan kao Å¡to je racimo Yaris TS. Felne i gume su istih dimenzija kao i kod prethodne generacije - 195/45 R17, diskovi na svim točkovima - zaÅ¡titni znak Sport modela kada je u pitanju Suzuki koji na svemu ostalom tera doboÅ¡e pozadi.

    Zanimljivo, i pored niskoprofilnih 17" i žestoko sportski trimovanog veÅ¡anja (ne zaboravite, za razliku od raznih samozvanih sportskih marki, Swift Sport je u Å¡tok formi teran u JWRC kupu takmičenju par sezona i niko se nije žalio) auto uopÅ¡te nije neudoban. Čak bih rekao da je vrlo sličan onome Å¡to nudi moj Swift koji nema S od sporta.

    Menjač, sa zadovoljstvom mogu da kažem, ima sve osobine koje ima i moj menjač - brz, precizan i voli odlučnu ruku. Kvačilo je mekÅ¡e nego moje, ali i ono je visoko i kratkog hvata. Samo Å¡to je Å¡estobrzinka, a sudeći po tome da na 3000 ima 115kmč, rekao bih da je Å¡esta propisno kratka i da se nigde nije mislilo o Å¡tednji goriva. Aman!

    Å*to se motora tiče, ne mogu da kažem mnogo, poÅ¡to sam ga vozio odmah po kupovini pa nije bilo korektno da ga odma poteram u crveno, mada me je baÅ¡ svrbelo. Mislim da sam samo jednom dodirnuo 4K, sve ostalo je voženo kulturno. Tako kad se vozi, prilično je pitom i tih.

    Sve u svemu, rekao bih da je u pitanju sjajna sprava, koja pored ostalog nudi i prilično korektnu cenu održavanja i velike Å¡anse da u prvih 10 godina posedovanja nikad ne vidite upaljenu žutu lampicu - osim one za rezervu.

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ali zaista lepo izgleda! Uboli su liniju sa gornjom ivicom vrata koja je ofarbana u istu boju kao krov, samo da je druge boje... lično mi muka više belih, sivih i crnih , a i felne mu lepo čuče ali mi nekako uska guma za 17", cenim da će biti preoblema oko izbora modela kod nas.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Hoce li novi vlasnik nastaviti temu? Auto je bombona.

  4. #4
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Oh, pa mora da cestitamo. Tek sad sam video u kojoj sobi je otvorena tema.

    Ko se to ponovio? Na Ceraku i dalje vidjam starog, tamno sivog.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Jeste, 195/45 R17 je vazda bila neprijatna dimenzija - po ceni i po izboru modela. Al sta je tu je - neku gorku pilulu moras da progutas. Ako je to pilula, rekao bih da nije tako lose koliko moze da te saceka VW grupa ili francusko-italijanska ponuda bolecivih sportskih modela.

    Ja cu verovatno da se ponovim sa Multiplom ili nekim Partnerom vrednosti do 2000E, tako da... nisam ja
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Meni ovo jako lepo izgleda ! A verujem da bi me i performanse zadivile ! Još samo vlasnik da se javi da znamo na koga da pošalju fakturu kad odemo u kafanu

    Послато са GT-N7000 користећи Тапаталк 4
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pa sve u 17 je manje više neprijatno i još kad krene u širinu. Osvrt je bio na širinu od samo 195 koja je realno standard za 15" a na 17" mi deluje baš sitno ali opet ni swift nije neka masa pa da mu treba mnogo.

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Dok sam ja mučio muku sa egzotičnim dimenzijama guma, cene su bile u "normalnoj raspodeli" što znači da ako nisi u konfekcijskom broju cena skače i ako ideš na uže i na šire...

    Nego, Svift je mali auto. Realno, novi Svift je samo 10 cm duži od prethodnika, što znači da je pre u A segmentu nego u B gde je većina uredno preko 4m dužine.

    Nego da se vratim na mašinu. Jedan od retkih automobila u današnje vreme koji nit ima turbinu, nit ima DSG menjač, nit ima direktno ubrizgavanje, niti je ogibljenje adaptivno... u principu je ovo stara škola zujalice koliko god je to moguće u današnje vreme. Jedino ko još radi tako nešto je Reno sa Tvingom.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    opa, evo posle kraceg odsustva sa nk imam i sta da vidim...lepo, lepo...Swift Sport jeste interesantna sprava upravo zbog toga sto si rekao (stara skola). E sad ono sto mene zanima je kako stara skola izlazi na kraj sa gojaznoscu koje je neminovno danas tezak je negde oko 1100 kazu papiri, ne?!
    sto se izgleda tice, interesantno kako i dalje izgleda sveze, meni se swift u sport fazonu dopada koliko i recimo DS3, dok mi se ostali nadrndani superminiji nesto i ne dopadaju!
    Kakav mu je menjac u poredjenju sa tvojim?

  10. #10
    Senior Member Wolf's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Leskovac
    Posts
    569

    Default

    Cini mi se da je ovakav bio u oglasima oko 10 ili 11 hiljada evra? Kad smo vec kod swifta mislim da niko ne nudi toliko za istu ili manju svotu. 8.990e gc ac sa metalik bojom je extra ponuda, a glx se za 10.000e ima sve sto treba od opreme.
    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •