Crče akumulator neki dan. Od tri automobila, dva neispravna... Nešto mora da ide dalje

Elem, Suzuketla je bila na pozajmici proteklih 7-8 meseci i tast je vozio samo kratke rute, što je dotuklo moćni Biloksi akumulator kupljen za novu godinu 2020 u Metrou za 3000 dinara. 3,5 godina je poslužio, a ovo pred kraj voženje mu je sigurno skratilo život pola godine. Probao sam da ga napunim, ali ne drži. Otkupili su ga za 500 kinte, tako da mi je nova Varta izašla 6900.

Vozim ga ovih dana i, paradoksalno, najbolji auto od svega što mi je ispred kuće. Okej, subjektivno kočnice su užas, menjaš šlampav, mnogo se ljulja, neće da vuče.... Ali to je kad je nesportsko poređenje jer ova dva imaju kočnice veće nego što Svift ima felne, a motori imaju 3x više momenta i 2x više snage.

Međutim u realnom životu i sa mnom kao šoferom, auto je super. Mogu potapam gas, bacakam ga tamo-amo po krivinama, upadam u kolone ko tasmanijski đavo i...opet sam u relativno razumnim brzinama. Jeste, možda bi me neko izmerio da sam negde prekoračio, ali sigurno nije za zatvor što bi se desilo u Jarisu kojeg kao vozim lagano jer sam u procesu razrade.