Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 46

Thread: Felicia 1.3 MPi neke sitnice

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Svećice skineš i ne vraćaš dok šteluješ da bi lakše okretao radilicu
    Onda nemoj da guraš nego samo podigni auto da jedan pogonski točak bude odignut, ubaciš u petu i njega okrećeš. Nije precizno ko da radiš direktno na radilici ali može da posluži.
    Svećice.. sad trenutno Denso, pretumbaj katalog i uzmi u euroautu. Ja sam imao Brisk Silver i radile su OK nisam imao zamerki osim da su nakon nekih 20k km počele ubrzano da se troše pa sam morao da ih naštelujem. Stavio Denso jer me mrzelo da čekam poštom Brisk a i cena im narasla na 500 rsd/kom a 4 Denso sam dobio za 700 rsd
    Last edited by bruyoni; 18th August 2013 at 22:37.

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Našao NGK jednokrake. No, imam sad već ozbiljniji problem - neće da upali. Tj. upali i odmah se ugasi - čuje se benz. pumpa da klikće ali kao da nema goriva. Je mogu sam da proverim do čega je?

  3. #23
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Zapušen filter goriva? Jesi li dobro spojio kablove nazad na svećice (redosled). Možda ler dizna...
    Probaj malo duže da verglaš pa nakon toga otrčiš do auspuha i omirišiš dal možda smrdi benzin, ako smrdi benzin onda nema varnice ako en smrdi onda nema benzina

    Takođe kad upali jesi probao da kreneš da odma daješ gas i turiraš tj. dal uopšte ima efekta, takođe baci pogled da negde ne uvlači falš vazduh.

    He who loses control, loses.

  4. #24
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Na plin radi ok, probao sam sa dužim verglanjem posle vožnje kad nije hteo da upali ali ništa - kao da pumpa prestane da radi - tad sam uspeo da ga turiram jednom da bih prebacio na plin. I to hoće da upali samo posle 15ak sekundi bez kontakta, kad ono zavrti benzinsku pumpu i klikne... Prebacivanje na plin je malo teže kad je motor hladan i kad je napolju hladnije.
    Filter goriva je promenjen pre 30ak k km.
    Setih se, pre koji mesec kad sam ga vozio na benzin, štucnuo je kao da je izgubio gorivo.
    Kablova nema, ide niskonaponski kabl na onaj DIS modul tj. bobinu a njega ne mogu naopako da montiran.
    Probao sam i sa otkačenim termodavačem, lambda sondom, isto.

  5. #25
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A koliko benzina ima u rezervoaru? Ako je mnogo vožen na rezervi pa sipana lepa količina zna da se podigne talog i da začepi filter i čarapu na pumpi. Probaj malo da ga upališ na gas, zagreješ i onda da ga prebaciš na benzin dok mu držiš nekih 2500-3500 obrtaja možda pritisak produva ako je nešto u vodu. Trebalo bi i pumpa da se čuje osim klika, onako blago zujanje
    Takođe pogledaj da majstor koji je ubacivao plin nije stavio relej za isključivanje benzinske pumpe kad se prebaci na gas pa da je neki spoj na njemu pa da se isključuje i kad ne treba.

    He who loses control, loses.

  6. #26
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Aha, evo upalio ga, nekako sam uhvatio da primi gas, prebacio je na plin i tako radi. Ono što sam promenio termostat - opet curi na spoju sa blokom motora, nešto sam zabrljao sa diht masom izgleda stavio sam bio onako da ima debljinu i zavrnuo al ne divljački.
    Benzina ima dovoljno, pumpa se čuje možda malo kilavije (ili samo umišljam) i kad prebacim na benzin samo se ugasi, na 2-3-5k rpm, nebitno.
    Pumpa za benzin nije na rele, radi stalno - Doru znaš sa cbc-a, on je ugradio to, stvarno sve po PS-u...
    Last edited by Ji 4Tze; 6th October 2013 at 09:22.

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Hmm... onda je verovatno nešto do sistema za napajanje gorivom, probaj da vidiš relej za pumpu i njen osigurač a onda da zameniš filter, ko zna kakav je možda se već zapunio, vidi regulator pritiska goriva, možda mu je ono silikonsko crevo negde probušeno ili pritisnuto nekom plastikom pa je zatvoreno. A ko zna možda je i pumpa vrisnula...to nekako najgora situacija
    A nikakvu grešku ne izbacuje, da sam znao da ću ovolko biti u BG poneo bi laptop i dijagnostiku pa da pregledamo

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa sve nešto mislim, filter nije jer je menjan na 120-130k km.
    Sad se setih, jednom isto nije hteo da upali ali tad se pumpa nije ni čula da zuji pri kontaktu, izvadio sam i vratio rele pa je zazujalo... Kako da proverim rele uopšte? Osigurač je ok ali ni on ne bi od sebe valjda crk'o...

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ko zna, ali on je najjeftiniji i lak za zamenu pa vredi probati. A relej probas sto dovedes nekih 10-12 volti na 85 i 86 pa kad skljocne gledas koliki je otpor kroz 87 i 30, moraju biti u kratkom spoju i da otpor ne varira sve dok je struja na 85 i 86

    sent from my 中兴滑板

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Brate, ko je ovde lud, vidim nešto se vrti u prazno kad ono ključ za svećice ni ne hvata jer je pogrešna

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •