Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 46

Thread: Felicia 1.3 MPi neke sitnice

  1. #11
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default Re: Felicia 1.3 MPi neke sitnice

    Našao, tj stižu mi za koji dan.
    Danas sam se malo vozikao, žao mi budzaÅ¡to da prodam ovo, bolje da ga udomim u tazbini, koristiće im a bolje ovo da voze nego da kupe neki dibidus krÅ¡. Tast je bravar po struci, znaće da obrusi i zakrpi zardjale rubove. Auto ide lepo, koči dobro ali ima par sitnica:
    - treska se motor kad radi na plinu - ne radi baÅ¡ lepo u leru - da li će naÅ¡telovani ventili da reÅ¡e taj problem?
    - slabije vuče kada je zagrejan, možda se i tripujem. Znam da je jedan od problema loÅ¡a detekcija temperature motora a termodavač koji stoji na kućiÅ¡tu termostata sam već menjao, imam čak dva "rezervna" sa strane ne znam viÅ¡e koji je 100% ispravan - može li se proveriti nekako, jedino Å¡to imam od instrumenata je unimer.
    - birač brzina malo landara, ima neka fora sa nekim plastikama, Å¡rafovima, bemliga, dole na račvi ispod biračke kutije, al sve te mehaničke probleme nisam siguran da mogu da reÅ¡im. Nisam ga ni proverio kod nekog majstora na dizalici, mogao bih bar to.
    Inače na otvorenom sam zadovoljan, lepo vuče, termostat normalno zatvara, ne pregreva se. Auto bre ide sasvim zadovoljavajuće, greota mi da ga prodam za cenu jačeg smartfona +-...
    A možda da ga ipak prodam, dodam malo i uzmem nešto manje, malo novije, što ima bar neki airbag, servo, šta znam... ili batalim i prodam i ne razmišljam, nisam pametan...
    Å¡ta mislite?

  2. #12
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default Re: Felicia 1.3 MPi neke sitnice

    Ja vidim da se ti lepo zabavljaÅ¡. Po ovome Å¡to sam pročitao, auto je skroz korektan, tj ne izgleda da je neka rupa bez dna. Naravno, novije, modernije, bezbednije je uvek bolje.



    Tapatalk HD

  3. #13
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Skidaj sa brojnog stanja, jer je svakako trošak. Osim ako neće tast da ga preuzme.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #14
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Ja sam skapirao da hoće da sredi auto i prosledi tastu. Tj, da se tastu nešto prosleđuje u svakom slučaju, da li Felicija ili to eventualno "novije".

  5. #15
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Pa žao mi da ga prodam budzaÅ¡to, to je auto koji sam prvi kupio, a kad sam uzeo Jazz-a, ćaletu ga dao i vozio ga je dve-tri godine i nije imao nikakvih problema sem Å¡to plinski lambda control nije radio - Å¡to sam popravio.
    Auto je preÅ¡ao 168 i kusur hiljada km, motor osvežen na 150k km i jedino Å¡to nije održavano jeste Å¡to nije dovoljno vožen u poslednjih godinu dana. I na poslednjoj slici se vidi stanje limarije, takva je Felicia, koje nisu takve su garažirane ili farbane, ja moju nisam nikad ni vozio kod limara. Ima joÅ¡ ovako rđe na obodu zadnjeg stakla i na desnim zadnjim vratima.

  6. #16
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Batali to, ostavice te zena. Imas dobar auto, a ovaj daj/prodaj nekome ko ce mu se obradovati

  7. #17
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Ok, jedno pitanje. Kako da obrnem motor tj da bih naÅ¡telovao ventile, radilica mora da se okrene - skidam PK kaiÅ¡, izbacim iz brzine i sa nekim dugačkim ključem 24 okrećem? Ili ima neÅ¡to lakÅ¡e jer je prilaz bolji s donje strane s tim da moram i Å¡uspleh da skinem, kanal naravno nemam..
    Tips? Tricks?

  8. #18
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default Re: Felicia 1.3 MPi neke sitnice

    Å*to bi raskačinjao kaiÅ¡eve? Zar ne možeÅ¡ u 5. brzinu i malo gurneÅ¡ auto dok se ne nameste ventili u krajnji položaj?

    Tapatalk HD

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Što da skidaš PK kaiš ako šteluješ ventile?
    Ako misliš da će ti biti problem zbog kompresije da okreneš povadi svećice i nađi negde gedoru 24 ili koja ti već treba da je nabaciš na šraf remenice na radilici i tako okreći. Običnim vilastim ključem je malo nezgodno oće da spadne, okasti bi mogao ali ti račna sa gedorom ostavlja komfor da u malom prostoru zakrećeš radilicu.
    Last edited by bruyoni; 18th August 2013 at 22:22.

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Hvala, probaću. Mada mislim da gedora ne može da prodje. Ovo s guranjem mi deluje zgodnije jer ionako nemam 24 gedoru ..
    Svećice sam skinuo, stavljene su neke sa dve elektrode. Možda da potražim neke normalne al za plin?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •