Results 1 to 6 of 6

Thread: Danska - Srbija

  1. #1
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default Danska - Srbija

    Posto dolazim avtom iz sa severa u Srbiju, tacnije iz Danske ili jos tacnije iz Hirtshals-a (koji je u Danskoj, jel) treba mi preporuka za rutu. Nista trenutno nemam na pameti osim da nemam zelju da vozim vise od 8-10 sati dnevno i da izbegnem voznju nocu. E sad, posto klinci idu avionom a gospodja i ja kolima, onda mozemo da budemo malo slobodniji u izboru puta. U prevodu, moze se negde i stati usput da se pogleda nesto (ex. slusanje ploca ), ili najbolja varijanta je zavrsiti voznju u nekom gradu/gradicu pa provesti tamo ostatak dana. Izmedju ostalog i gde uopste u Evropi trebaju vinjete..
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Samo nizbrdo cepaj. Radi ono što mi vazda radimo (Nemačka, Austrija i Mađarska), sevaj i brzine menjaj. Za austriju i mađarsku ti trebaju vinjete, zi džermans su fraj.

    Što se tiče spavanja, ako voziš autoput 140-150 onda ti je kalkulacija 1000km za 10 sati. Zvuči kao ti je bolje da imaš dva spavanja, jedno na vrhu nemačke, drugo na dnu. Pansioni su jeftini i imaju solidnu klopu. Pokušaj da izbegneš pet-sub-ned, biće ti haos na putu iako još nisu krenuli letnji praznici, ali je već otoplilo pa raja cepa vikend ture uveliko.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Hvala. Da izadjem iz Danske mi treba cca 4 sata, tako da varijanta spavanja na vrhui i na dnu nemacke, mislim da otpada. Realno to mi i nije neki problem. A za spavanje cu videti da se posluzim sa Airbnb-om.
    Gde se kupuju vinjete za Austrougare?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa dobro, pravi aranžman koji ti pasuje.
    Vinjete za ugare kupuješ na pumpama i u kioscima neposredno malo pre i nakon ulaska u Austriju. Mislim da na nekim mestima možeš odma da kupiš vinjetu za mađarsku. Austrijska se lepi na šoferku, za mađare dobijaš samo račun koji čuvaš za svaki slučaj.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Ok, hvala.

    Da li se preporucuje neki drugi planer rute mimo ViaMichelina ili je to to, manje vise?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  6. #6
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Severnije od Hanovera ne poznajem ali kapiram da imas samo jedan put preko/ oko Hamburga.
    Od Hanovera udri nanize preko Kasela, Fulde, Wurzuburga do Nirneberga. Tu ti savetujem da okrenes na istok preko Regensburga na Pasau. Manja je guzva nego u smeru preko Minhena iako je autoput nesto losiji.
    Kroz Austriju nemas mnogo izbora - Linz, Beć, Madjarska... Dalje je lako.
    Mada ja vise volim pravac na Sloveniju i Hrvatsku pa se odozgo spustim na Graz i Maribor. BOlji su putevi i manje kontrole ima nego kroz Madjarsku. Bar mozes da se sporazumes sa policijom.

    Za pauze savetujem bilo gde u Nemackoj samo sidji neki kilometar sa autoputa. Svuda ima prelepih i pristupacnih konaka, jezerca, prirode... I klopa je kvalitetnija i jeftinija nego u autogrilovima na autoputu. Pokusaj da isplaniras rutu sa Via Michelin, ima gomilu informacija.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •