Mozda nekom bude korisno iskustvo o proceduri atesta preuzeto sa honda foruma>

Da se upisem i ja, prosao sam AMSS torturu za folije. Evo koraka jos jednom:

1. U Hondu po saglasnost, 2400 din. Dobije se za 10ak minuta, a ako niste njihov "komitent" od ranije ceka se jos jedno pola sata "da unesu u sistem". Srecom bio sam "komitent" od ranije pa nisam dugo cekao
2. U servis po zelji na ugradnju folija. Folije trebaju da imaju famozne "markice" sto je znak da su kao atestirane ili sta vec. Tom prilikom dobijete i izjavu od njih za ugradnju, koju ce vam traziti u AMSS. Mene je ugradnja samo za zadnji deo kostala 80e (9600 din.)
3. U AMSS na zrenjanincu ako ste iz BG na atest. Tamo ce vam traziti saglasnost iz honde i izjavu iz servisa. Uplacuje se prvo 3400 din. nekih taksi na salteru gde primaju kartice. Potom se sve papircine predaju na salteru pored i saceka se red za atest. Sam atest kosta 2400 din. Na tom salteru gde se placa ta "usluga" ne primaju kartice!
4. Nakon atesta, AMSS dobijete uput na vanredni tehnicki pregled. Moja topla preporuka je ne raditi tehnicki kod njih, ima 500m niz zrenjaninac takodje sa desne strane manji tehnicki gde se to brzo zavrsi. Cena tehnickog 1500 din.
5. Nakon toga predajete overeni izvestaj sa vanrednog tehnickog pregleda u AMSS
6. Cekate 3-5 dana da se sva ta dokumentacija "obradi" i onda ce vas kontaktirati da mozete da dodjete po konacni atest

Konacna racunica je:
• 2400 din. honda
• 9600 din. folije
• 3400 din. neke takse
• 2400 din. atest
• 1500 din. vanredni tehnicki
• Vreme i zivci - neprocenjivo
• Suma sumarum: 19300 din.

Moj licni razlog zasto sam se upustao u celu igranku je naravno beba. Idemo na put uskoro i zelim da joj bude sto prijatnije moguce pozadi a folije zaista u tome pomazu. Da nije bilo toga, ne bih ni u ludilu ulazio u ovaj proces. Potpuno je besmislen, naporan, oduzima ogromnu kolicinu vremena i u nekim trenucima je ponizavajuci i vredja zdrav razum. Uput na vanredni tehnicki zbog modifikacije na autu (folije) a na tom vanrednom tehnickom se naravno stakla ni ne gledaju? WTF?

Jedina pristojna alternativa folijama (za koju ja znam) su mrezice (tipske) koje sam imao na akordu koga sam prodao. Da ne ulazim u diskusiju folije vs mrezice, reci cu samo da je cena tipskih mrezica na dva mesta na kojima sam se raspitivao 17500 din. i 15500 din. Nije velika razlika u odnosu na folije, a ipak folije pruzaju i toplotnu izolaciju.

NAPOMENE:
• U AMSS ponesite dovoljno gotovine, inace ne gine vam setnja do bankomata (cca 30min.). Apsurd je da na jednom salteru primaju kartice a na susednom (udaljenom cca 150cm) ne primaju?!
• U AMSS pri atestu folija otvaraju haubu, dzaraju nesto oko pojaseva i ako imate sediste za dete traze da ga vi demontirate. Gospoda ne zeli da prlja ruke tim poslovima, "da ne snose odgovornost ako se nesto osteti tom prilikom".
• Ako imate neke druge modifikacije na vozilu, rizik je da ce vas odbiti za atest
• Vrlo lako se moze desiti da naprave gresku u obrascu koji je uput na vanredni tehnicki. To je bio slucaj sa mnom pa sam morao da se vracam u AMSS. Konkretno kod mene su pogresili oznaku sasije. To su neke slovne sifre, i umesto za sifru limuzine, stavili su monovolumen za akorda. Inace sam obrazac ima jednu stranu i otprilike 10 polja koja se popunjavaju. Potrebna je velika vestina da se u tih 10 polja nesto pogresi ali eto, desava se
• Izdvojite dovoljno vremena zavisno od doba dana kad idete. Izgleda da je bolje ici pred kraj radnog vremena (oko 15h) nego ujutru
• Radno vreme AMSS je 8-16h, dakle izdvojite bar pola radnog dana za ovo akcijanje
• Istrenirajte zivce debelo. Zaposleni nisu neljubazni, ali su nesposobni i neuki, navikli na javasluk. Za vreme svog boravka tamo (oko 2-3 sata ukupno) bio sam svedok 4-5 incidentnih situacija, iz raznoraznih (uglavnom opravdanih) razloga. Stekao sam utisak da su zaposleni na to tamo debelo oguglali.
• Ostavite hladno i bilo kakvo drugo oruzje kod kuce, jer se vrlo lako moze desiti da dodjete u iskusenje i upotrebite ga tokom boravka u AMSS