Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 68 of 68

Thread: Beograd - Zlatibor

  1. #61
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ja sam isao prosli put, pripremim se psihicki za debelo brdo, ali mozda tih 70tak km manje bude vremenski duze.

    Deca nikad nisu imala problem sa krivinama.

  2. #62
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Prosli petak pao sneg na Tari i docekao nas, nekih 20tak cm. U medjuvremenu napadalo jos 20tak. Za vikend se sjurila BB i Uzice na Taru i bilo je haoticno.

    Isli okolo naokolo auto putem a2 do cacka, pa polako preko uzica i kremne. Isli laganica sa jos dva auta, ne secam se kad sam.odmorniji

    Ima dosta privatnih zicara za skijanje, jedna kod kurte, jedna iznad na putu kao Hotelu Beli Bor, jedna na putu ka Mitrovcu, a verujem da ih ima jos. Nije naravno za ozbiljne skijase, ali dobra je za klince i ucenje.

    Put ka Mitrovcu je kao iz neke snezne bajke, predivno za voznju.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #63
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Danas napadalo jos 20cm, ima najmanje pola metra snega. Krenemo opet ka Mitrovcu na skijanje, na putu bar 15tak cm snega. Verovatno posto svuda pada pomerili se prioriteti putara.

    Dosta lokalaca vitla po putu vesto, ali ostali ne rizikuju i rade overkill sa lancima. Moje sava eskimo, iako sam ih napljuvao, ma snegu rade valjano. Bas nikakve drame iako je put ka Mitrovcu losije ociscen nego ovaj od BB ka Kremni.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  4. #64
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    198

    Default

    Mi smo bili štuknuli u taj kraj ljetos, kada je ovdje bio onaj drugi talas. Baza nam je bila u Perućcu, pa smo par puta išli do Mitrovca i malo dalje do Zaovinskog jezera. Imali smo sreće sa tajmingom, nije bilo mnogo ljudi ni u naselju ni na planini, tek smo u povratku počeli da srećemo više vozila. Prijao nam je tada mir i čist vazduh, čak smo se jednom i kupali u jezeru dole kod brane (tada je bilo potpuno bistro, prepuno riba, valjda Lim neće dobaciti ona ostrva smeća dotle) i baš smo komentarisali kako li tu brije zimi. Lijepa je Tara i dalje i priroda je uglavnom nepreorana, ali mi je strepnja veća od nade da joj se neće dogoditi zlatiborska neonizacija u dogledno vrijeme.

    Pošto nismo žurili, birali smo rute kojima do tada nismo išli na jug - via Šabac, Loznica i Mali Zvornik, pa lagano kraj Drine do B. Bašte. Više nego opuštena vožnja i tamo i nazad, kočnicu jedva da sam dirnuo par puta.

    [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ] [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #65
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Da, pitanje je kada ce Zlatibor postati premalen za novopecene investitore. Tara nije daleko, pa da krene zidanje i poplocavanje nacionalnog parka.

    Sto se tice puta, definitivno bih preporucio varijantu naokolo, tih 60km razlike se ne oseti zbog voznje auto putem do Cacka.

    Malo se izgubi vremena na obilaznici oko Cacka, ali posle se lepo opustis kroz Ovcarsko Kablarsku, pa kad krenes penjanje nakon Uzica opet uzivancija. Ne secam se kad me je voznja tako odmorila. Najvece mrcvarenje je uglavnom bila ibarska od bg do cacka.

  6. #66
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ove godine na Tari manje snega, ali dovoljno za uzivanje. Plus sunca ima u obilnim kolicinama.

    Opet smo na kaludjerskim barama. Stanje puta nepromenjeno i licno lepse mi se provozati autoputem preko Cacka i Kremne do Tare nego do Jerkovica.

    Sve je prohodno, ima dosta mini ski staza za pocetnike, a nije dranje. Kod Omorike ima uvece i nocno sankanje na nekim gumenjacima i to me prijatno iznenadilo.

    Po Tari ovih dana vozikam sx4, jer mi je zuki blokirao auto i bas je zabavan autic. Ne izbija bubrege. Ima neku smesnu kmtrazu pa je kao bombonica.

    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  7. #67
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Povratak je bio po pravoj mecavi. Moram da primetim da na ruti od Kaludjerskih bara ka Kremni putari posao obavljaju izuzetno. Put je i pored obilnih padavina ociscen i posut rizlom. Doduse, malo i previse za nekoga ko ima nov i sjajan lim, meni krajnje opusteno iskustvo.

    Deonica od Zlatibora do Uzica i od Uzica ka Pozegi takodje perfektno ociscena. Od Pozege do Cacka vec malo losija prica, dosta snega na kolovozu i mora opreznije. Bas zbog te deonice prekrivene snegom desio se verovatno i lancani, pa smo morali proci kroz samu Pozegu.

    Auto put Milos veliki je bio dobro ociscen. Mozda malo snega u brzoj traci, ali nisam primetio led.

    Verovatno zbog dosta soli, vlaznog puta i mraka vecina nije videla sa kratkim farovima pa su vozili auto putem sa ukljucenim dugim svetlima, sto je izuzetno neprijatno iskustvo.

    Cini mi se da je sve vise tog retardiranog ponasanja na putu. O zmigavcima da ne govorim.
    Last edited by VIP; 23rd January 2022 at 10:53.

  8. #68
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Užički putari su nadaleko poznati...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •