Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 30 of 48

Thread: Opel Astra H - 1.7 / 1.9 cdti

  1. #21
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Nismo se nikako razumeli. Nemam nikakvih problema što se tiče paljenja zimi (mislim nisam imao a auto sam uzeo početkom decembra a nakon toga je bilo par perioda debelih minusa).
    Sa druge strane sam čak uspeo da upalim na -7 bez grejača, na samu kompresiju!! Kada sam uzeo auto sva 4 grejača nisu radila jer mu nisu ni bila potrebna na jugu Italije. Zamenio sam ih i to je bilo to, nikakvih problema nije bilo pri paljenju nakon toga celu zimu.
    Jednostavni problem što imam je senzor paljenja, i to je to. Iskreno mrzi me da odem do servisa da vidim šta je tačno i da mi to srede.
    Nemoj da misliš da me je auto ostavio negde, jedino eto desi se ponekad random da samo moraš duže da verglaš i to je to. Niti jednom nije bilo potrebe za kablovima!!

    Što se tiče hladnjaka klime, koliko sam razumeo u restajl modelu su rešili taj problem. A evo imam par poznanika koji voze 1.4 twinport jedna je godište mog auta (2005), a druga je 2 godine mlađa i nikakvih problema nemaju sa klimom. Oba su prešla preko 100k, odrađeni prvi veliki servisi, i to je to što je bilo od radova na kolima, bez ikakvih drugih problema.
    Kapiram da je cela ta priča oko hladnjaka klime problemi oko nekih serija vozila, i vozila koja su za određenja tržišta tj. opet vraćanje na serije automobila.

    Npr. poređenje sa VW motorizacijom. Taj 2.0tdi je neuništiv, još ako je sa crvenim DI onda je milina. Ali isto tako sam imao dva crkavanja turbine na VW dizelima. Jedan je bio 1.9 u A6, drugi je bio na Passat B5.5 sa 2.0 motorom. I na oba su turbine otišle oko 250k.

  2. #22
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Evo automobila koje bih ja gledao, a u vezi teme

    [Only registered and activated users can see links. ]

    isti motor, drugi proizvodjac

    [Only registered and activated users can see links. ]

    navigacija mu je verovatno beskorisna, a nema automatsku klimu, ALi izgleda za sve pare

  3. #23
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Iskreno VIP ova cena Astre je više nego preduvana.
    Jedino što je dobro je na njoj motor jer je malo prešao (pitanje je da li je skidana km.)
    Drugo menjač na dizelkama nikako sa 5 brzina, a treće od opreme ama baš ništa (niti maglenke, niti komande na volanu, CDC30 koji je jako lošiji plejer, bez kože...daleko od toga da je top model).
    Ja sam moju sa Cosmo+ paketom opreme platio manje od ovoga, a slikaću danas auto da vidite koliko je prljav

    A što se tiče Brava. Rekao bih bombonica (iako nisam neki ljubitelj Fiata)

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Cuj, meni je glavna prednost ove Astre sto je kupljena u Srbij pa se prve godine vlasnistva mogu pratiti. Pitanje je koliko je vlasnika menjala, ako je jedan to je po meni dosta sigurnija situacija nego sto je to slucaj sa vecinom dizelki. Jeste losija oprema, deluje pomalo gola kao pistolj, ali 150 konja je 150 konja, tebi ostaje da uzivas u svojoj opremi kad prozuji kraj tebe

    Ajde vise slikaj taj auto, krijes ga kao baba gace

  5. #25
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Ovo je jedini Bravić koji zapravo nema najveću manu tog modela - a to su sedišta. Sport sedišta nisu loša uopšte. Da sam naišao na dobar primerak sa Sport opremom, pitanje je da li bi sad vozio Alfu.

  6. #26
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default

    Ovako nesto zamisljam da nadjem preko, po mogucstvu 1,9 cdti i do 5k eur . Mozda puno trazim, no, videcemo.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Postoji par kombinacija boja enterijera, ova mi je bas onako po mom ukusu, nista ne dreci da tako kazem. Postoji varijanta sa imitacijom drveta lajsnom na vratima i na tabli, tako nesto kad vidim, ospem se, znaci ni sa cim se ne slaze, ali cigani otkidaju kada vide garant . Auto siv, enterijer siv a lajsna braon ?!?

    Edit: Sto se tice Fiat Bravo gore, dugo mi je bio na spisku sledeceg auta, jos kad sam ga video na sajmu, reko cekam kad padne cena. Gledam i poredim cene sa prethodnikom, mog Bravo 1.6 16V SX oprema, sa 85k km, 5 godina starog u to vreme 2003 platio sam 5950 eur. Bio ocuvan ko casa, kad sam ga oterao na servis kod Stojanova, rekli da odavno nisu videli tako utegnut Bravo, da li je to fraza ili ne, ne bitno ja sam bio prezadovoljan. Cena ovog gore je 6300, godine iste ali ovo je dizel i to mocan dizel, tako da ispade da je ovaj sad jeftiniji nego onaj moj s obzirom da je bio benzinac.
    Last edited by bravosx1616; 10th July 2013 at 00:53.

  7. #27
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    To je kombinacija enterijera koju i ja imam crna polu-koža prošivena belim koncem i sa tom tamno sivom lajsnom.

    Što se tiče boje ima par osnovnih. Nije što je moja ovakva, ali meni jako zanimljiva boja. Vode je kao siva, ali vuče nekako na plavu (p.s. nisam ni danas stigao da uslikam auto -.-)

    [Only registered and activated users can see links. ]

  8. #28
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Opel Astra H - 1.7 / 1.9 cdti

    Bolje se vozi Bravo, ako ti je to od značaja. Takođe motor ima potpuno drugačije ponašanje, u smislu odziva i elastičnosti, nego kod Astre, gde je nekako mnogo sirov za moj ukus. Mapa je sigurno potpuno drugačija, a možda ima još nekih razlika.


    Tapatalk HD

  9. #29
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    što se tiče paketa opreme nemoj slučajno da padaš na one fore Essentia/Enjoy ili kako li se već zovu, jer nisu ni vredne gledanja.

    Samo i isključivo Cosmo paket opreme jer dosta toga nosi sa sobom. I da jedna stvar čak ni u Cosmo+ paketu kao kod mene nemam zadnje el. podizače!! to jedino može kod Opela. Ima brdo neke opreme na sebi od 500-1k €, a nema zadnje koji su cirke 240€

  10. #30
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Astra H - 1.7 / 1.9 cdti

    Jel znas razlike izmedu cosmo i cosmo+ paketa, mislim one koje vrede, da ne trazim liste gde stavljaju sve i svasta samo da bi bile duze.

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •