Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 48

Thread: Opel Astra H - 1.7 / 1.9 cdti

  1. #1
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Opel Astra H - 1.7 / 1.9 cdti

    Interesuju me malo iskustva za H Astru 1,7 cdti, posto planiram sledeci mesec da odem u goste u Austiju, pa ako naletim na nesto ok da pazarim. Kako su se ti motori pokazali, nasta da obratim paznju ... Mozete i vi sto imate 1.9 da kazete svoje utiske o ostatku vozila bar, a ko zna nesto vise o 1,7 da kaze nesto zanimljivo .

    Pozdrav!
    Last edited by VIP; 8th July 2013 at 14:46.

  2. #2
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Kao što sam pisao tamo u "mojoj" temi, autom sam više nego prezadovoljan.
    Jedini problem za sada je paljenje, nekada totalno random se desi da verglam po 5+ sekundi, a nekada jednostavno upali kao što kažu "na pola ključa".
    Od prijatelja sam dobio hint da je verovatno neki senzor paljenja ili tako nešto, ali savet je bio, citiram "ne diraj ništa dok ne crkne, jer verovatno nećeš naći šta je pravi uzrok".

    Pored toga na svim Astrama počev čak od G pa i do nove J je konstantan problem sa klimama. To obavezno proveri koji god model da uzimaš.

    Motorizacija 1.9 je proverena Fiatova (što povlači one probleme iz prvog pasusa, jbg sa Fiatom nikad nisi 100% čist ), dok sa taj 1.7 cdti nisam čuo da je "toliko" izdržljiv kao 1.9. Koliko se sećam da sam negde čitao overkill turbine na 1.7. Sa druge strane 1.9 sa 150 konja zna da "pojede" menjač, na šta isto treba obratiti pažnju. Ali sve u svemu auto nema nekih težih tehničkih grešaka.

    Ako naletiš moja preporuka ti je da gledaš 1.9cdti 120ks sa 6 brzina!! Na autoputu pri ograničenju ~4.5-5l, sa druge strane ako voliš žustriju vožnju, zna da izvuče iznenađujuće dobro.

    Ukratko i nepovezano pa ako budem mogao da pomognem još nekako dodaću kasnije

    Edit: Sad sam se setio, glupost ali opet elektrika. Kada se upale svetla zna da prestane da radi sirena i komande na volanu, u zapadnim zemljama je to serijski ispravljano, dok kod mene npr nije jer je auto iz Italije. Inače to bi trebalo da je rešeno na restajl modelima počev od 2007 god.
    Last edited by vrh13; 4th July 2013 at 23:36.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    11

    Default

    ja sam odusevljen sa 1.9 150 konja nista ne pipam vec pet godina,samo redovan servis i sto sam sa kompom imao mali problem cip malog napona,sto se tice potrosnje kako vozis tako ti je ide kao mecava al po auto putu na 150km trosi 5.5 po gradu normalna voznja leti je 6.9 maksimum zimi 7.8maksimum inace motori prelaze ne normalno mnogo tako da ti ja ne bi savetovao ood 120 konja nego 150 a za 1.7 koliko sam cuo ljudi nisu odusevljeni zato ih i ima toliko na prodaju

  4. #4
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    Hvala na odgovorima, u principu moze i 1,9 nego sam mislio da je i 1,7 ok sa 100+ koji konj, najvise sam mislio 1,7 da registracija bude manja, a i prosle su me one godine kada sam jace pritiskao krajnju desnu papucicu . Ako se 1,9 bolje pokazao, onda bi pre gledao sa 120hp. Rodbina je na samoj granici sa Nemackom, pa cemo malo preci "granu" da vidim i tamo sta ima.
    Sto se tice kilometraze, kazete da prelaze dosta, svakako treba traziti sa sto manje, ali to preko ima za posledicu dosta skuplje vozilo, dva identicna da su vizuelno sa istom opremom, a jedan da ima 100k a drugi 200k, razlika je osetna. Koja je granica u km, koju ne bih trebao gledati? Znam da je ovo nezahvalno pitanje, jer moze neki sa vecom km da bude u boljem stanju jer je vozen normalno, redovno servisiran itd, ali generalno, koja bi to granica bila? Ja sam nesto mislio da gledam do nekih 160k, posto ne prelazim mnogo godisnje, tipa 10-15k max.
    Sto se tice klima, koji su to problemi, nasta da obratim paznju, tipa samo da prilikom kupovine trenutno radi ili nesto drugo?

    Pozdrav!

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

  5. #5
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Kod klime samo da trenutno radi, jer uglavnom na svim bezobzira na godište kad tad gekne. Ako je topao dan uključeš je na max i vidiš da li izduvava hladan vazduh i to je to.

    Ako nidžu ne bude mrzelo neka javi koju su problemi konkretno bili na klimama na službenim Astrama, jer ja nikako da odem da vidim šta je sa mojom (a može da bude samo da je freon ispustila nadam se).

    Što se tiče kilometraže ja sam uzeo sa 145k, uglavnom taj tvoj rezon do 160k je ok samo gledaj kad je rađen veliki servis i ako ima ko da pogleda koji su zamenski delovi stavljani. Evo primer moj je stigao sa urađenim velikim servisom ali nije stavljen GM kaiš nego je neki zamenski koji je kao nov, ali ja sam više za to da sve budu originalni delovi.

    I po meni, subjektivno, nemoj da izostaviš 6 brzina. Jeste da traži malo više rada po gradu, ali isto tako npr. možeš lagano da se voziš u 4-oj, ako te mrzi da šaltaš.

    Edit: e da još jedna stvar ako nekog zanima, do 2006 je ubacivan 1.9 CDTI DTH 16v, a nakon toga je zamenjen sa 1.9 CDTI DT sa 8v. Mislim da je to urađeno 2006 ali nemoj da uzimaš za tačan datum.
    Last edited by vrh13; 5th July 2013 at 23:26.

  6. #6
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    Po logici mu dodje da je bolji sa 8v ako ne gresim, ako nista drugo manje delova za habanje? Ali ako su ti datumi tacni tj. godine, tesko da mogu da idem mladje od 2004-2005 zbog budzeta koji planiram da izdvojim za auto, tako da mi ne gine sa 16v, jedino ako se ne desi da neko hitno prodaje pa spusti cenu .
    Kad smo ovde krenuli, da se ne selimo u tvoju temu koju sam citao ranije, ali se ne secam jel si spomenuo koliko si je platio, mozes li ponoviti ako jesi?

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

  7. #7
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post

    Ako nidžu ne bude mrzelo neka javi koju su problemi konkretno bili na klimama na službenim Astrama, jer ja nikako da odem da vidim šta je sa mojom (a može da bude samo da je freon ispustila nadam se).
    Ovo obavezno Nidza da prokomentarise, prosto mi neshvatljivo da toliko godina ne resavaju isti problem?!? Ako samo ispusti freon, to je najmanji problem, ali ako crkava kompresor ili nesto drugo a popravka karikiram kosta 500 eur, to je vec veliki problem, koji bi me iskreno odgovorio od kupovine, pogotovu sto kazete da svaka zgekne pre ili kasnije. Vrlo je koristan komentar nekog ko je imao iskustva sa vise istih vozila.


    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

  8. #8
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    U decembru mesecu (pre pada cena) sam platio 4.9k.
    I mislim da sam u tom trenutku više nego dobro prošao, jer sam dobio auto sa Cosmo+ opremom i relativno malom kilometražom.

  9. #9
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    Hm, pa tako se i sada krecu zglavni primerci, ne vidim da su cene nesto pale kako kazes, ali tako sam nesto i ja planirao da me izadje, do 5k.

    Edit: Posto nisam imao priliku da se vozim ni u jednoj H Astri, interesuje me vas subjektivan osecaj o buci u kabini na nekim normalnim brzinama tipa 120-150 km/h na auto putu. Gledao sam na youtube neki snimak, deluje mi da se dosta cuje bar na tom snimku. Ovo naravno mislim na dizel verzije.

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
    Last edited by bravosx1616; 6th July 2013 at 20:33.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    11

    Default

    odg na vasa pitanja iz iskustva.kao sto sam gore rekao imam 1.9 150 konja,taj sa 150 je neunistiv prelaze i preko 500 000 bez ikakvog diranja oko motora sammo redovan servis jedina boljka kao i kod svih sto se ticee klime je prednji hladnjak negde hoce da popusti to je u 90%slucajeva i tipa novi hladnjak je 100e maksimum,sto se tice registracije 120 i150 konja razlika je bizarna u srbiji je 400 dinara a motor je 50 puta bolji jer je fijatov i manja ti je potrosnja sa nim jer je rasterecen auto a da ne pricamo o ubrzanju i brzini pogotovo ako ima sport funkciju kao moj,opet ponavljam preskoci 1.7 i gledaj 1.9 ako mozes da nadjes sa 150 konja,kilometraza je nebitna toliko jer stvarno prelaze mnogo moj drug ima istu i presao je 840 000 bez ikakvog ulaganja osim potrosni delovi i redovan servis,od mehanicara cujem i milion cifru!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •