Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 108

Thread: Bicikleto

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Smile Bicikleto

    Posto je auto na sredjivanju imao sam izgovor da predjem na ovaj vid prevoza. Ne mogu opisati koliko prija, sem naravno prvih par dana za guzu i jajca.

    Moram da se pohvalim da sam stigao od Djerma do AC u Omladinskih Brigada za 29 minuta. Mislim da mi je prolazno vreme autom jako slicno, uz napomenu da autom idem auto putem. Distanca je 9,32 km. Ruta je Djeram, Bulevar K.A., Resavska, Sprsk.vladara, Kneza Milosa, Adm.Geprata, Gavrila Principa, Karadjordjeva, stari zeleznicki most, Jurija Gagarina...

    Jos uvek sam daleko od kondicije, ova ruta mi je odgovarala jer je strmo nizbrdo, u povratku nemam snage pa idem dosta duzom distancom duz Save, Dunava.

    Da li vam se desi da pedalirate ili ste zaboravili na ovo prevozno sredstvo?

  2. #2
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Pedaliram vikendima kad god je vreme OK. Uglavnom idem preko Kumodraža prema Avali i dalje nastavim ka jezeru Trešnja ili ka radaru u Kovioni. Ako mi ostane snage, popnem se u povratku na Avalu tako da napravim 50 - 60 km, zavisno od rute. Što se tiče sedišta, probaj da uzmeš neko šire koje je oblikovano tako da pravi znatno manji pritisak na genitalije, nerve i prostatu.
    5:53.365

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Menjam lanac i zadnju kasetu jednom godišnje što svedoči o kilometraži.
    NS je ravan pa je poprilično lak za ordiniranje bajsom pa ga koristim kad god mogu (ne idem jedino kad pljušti) iz razloga što mi je naći parking u rođenoj ulici postao pakao plus sam i savršeno ravnodušan što će drugi da me vide blago oznojanog kad stignem na mesto sastanka.
    Vikendom se bacam u planine, odem na burek u Irig ili Rumu, jer mi ravnica depresivna. A i radnim danom popodne odem do Popovice ili čardaka da me želja mine. Šta ću kad sam, što bi Čvarkov rekao dinaroid

    Što se sica tiče pravilo je da nema pravila onaj od 100€ može da ti ne valja a onaj od 10€ da ti bude preteran. Kome je neudobno nek proba da promeni položaj kako samog sica (i nagib i visina i horizontalno pomeranje) tako i guvernala. Takođe gripovi su ključni ja volim Ritchey penaste nisu skupi izgledaju ofucano ali su em veoma izdržljivi em čak ni vlažni ne klizaju, znojim se poprilično pa mi to bitno. Takođe neko voli kačket, ja ne osim kad je baš 40, ali zato su mi sunčane naočare deo obavezne opreme. Koristim UVEX I-vo koje nisu biciklističke već HTZ ali su em izdržljivije em bolje štite jer prate krivinu glave pa i sa boka nema šanse nešto da uleti.
    Last edited by bruyoni; 30th May 2013 at 11:49.

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default Re: Bicikleto

    Jel ima neko dečje sedište za volan, a da mu više ne treba? Iznajmio sam bajs sa takvim sedištem pre neki dan i klinac se oduševio. Imam matori Pug koji niko ne vozi, pa bih ga uposlio u te svrhe. Nekad je bio dobar bajs, a i dalje se dobro drži.

    Tapatalk HD

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Posto je auto na sredjivanju imao sam izgovor da predjem na ovaj vid prevoza. Ne mogu opisati koliko prija, sem naravno prvih par dana za guzu i jajca.
    Nisam ove godine vozio, jednostavno nemam vremena ni bajs da pripremim, a kamoli da sebi priuštim da dođem kući umoran. Možda preko leta uspem da ukradem par dana, kada nemam potrebu da se pojavim pristojan na poslu.

    Evo ga poslednji prošlogodišnji trek, valjda će da se vidi. Nije laka ruta, u oba pravca. [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ja ne znam kako cu kuci danas, samo da stane kisa Bar da imam blatobran napred da mi voda ne ulazi u usta, nozdrve i oci

    Evo i ja sam se registrovao i ucitao jutrosnji pohod

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #7
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Postoje blatobrani koji se lako montiraju i demontiraju po potrebi. Treba to da uvrstiš u redovnu opremu.

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja sam prešao na bajs sa blatobranima pre neku godinu kad sam ukapirao da mi je bajs prevozno sredstvo, a ne sredstvo za rekreaciju. Kao i obično, treba da shvatiš šta ti treba i da po tome tražiš alatljiku.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Evo pre neki dan bio neki popust.rs za poliranje, stavio bajs na krov pa do Braće Jerković, ostavio auto, vratio se bajsom do Pionira (sišao na Autokomandu, na nadvožnjaku je malo gusto ako nije gužva) pa uz Karađorđev park pa lagano Vračarom gde god sam mogao sporednijim ulicama. Stigao kući, obaveze, pa opet bajsom do posla. Predveče od Ateljea 212 do te perionice (Asterix, tako nešto, u onom tržnom centru na kraj Braće Jerković ulice) mislim da je bilo 26min. Trasa je bila Svetogorska, Takovska, Bulevar, Krunska, Maksima Gorkog, Kruševačka, most pa gore na Braće Jerković. 7-8km, ne sećam se tačno.
    Inače mrzim gradsku vožnju Beogradom, zamrzeo sam je od korišćenja bajsa u prevozne svrhe, da ne bude zabune, isključivo stari deo grada. Ona garež po nosu, cevanicama, licu... zaebi.

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Videcu u planet bike danas, imaju u bulevaru novu radnju blizu mene. Doduse, ta namera mi nece pomoci danas

    Inace, sto se tice pripreme bike-a, ja sam tu i dalje jako neozbiljan. Iako mi je bajs nov kocnice su mi potrosene, a nista nije ocisceno i podmazano. Zbog kocnica sam se i polomio prilikom jednog spusta na avali, ali i dalje ne menjam navike.

    Sad se setih. Sad skoro je za jedan vikend organizovana trka za rekreativce do avale i nazad. Ja sam ih zatekao na raskrsnici Srpskih Vladara i Resavske kod Beogradjanke.

    Razvuceni konvoj su pratili komesari na biciklima, saobracajci na motorima i vozilima. Onaj policijski kruzer ulazi u pomenutu raskrsnicu, zaustavlja saobracaj iz Resavske i propusta najbrze. Lendkruzer nastavlja ka Londonu da tamo zavrsi, a ulogu stopera preuzima motor.

    Motor se nakratko zaustavlja i nastavlja dalje, kao i komesari na biciklima i ostavlja neobezbedjenu raskrsnicu iako bicikli u grupama i dalje nailaze.

    Ja prilazim raskrsnici sa suprugom i bebecim kolicima, gledam i ne verujem sta se desava. Otvara se zeleno u Resavskoj i vozaci krecu, i nakon par uspesnih promasaja biciklista koji se i dalje krecu Srpskih Vladara sledi neminovno.

    Nailazi grupa od 4 biciklista, a odozgo iz Resavske u kadar ulece Superb, koji ne ide previse brzo. Trojica uspevaju da ukoce da ih ne pokosi, ali stariji sugradjanin nije imao srece. Skoda odnosi bicikl ispod njega (srecom ne i njega) i on se prizemljuje na glavu.

    Sledi naravno subotnji haos, niko pojma nema sta se desava, biciklisti spontano zaustavljaju saobracaj, dolazi hitna posle desetak minuta i tako...

    Koji je biser smislio trku kroz Bg subotom bez zaustavljanja saobracaja svaka mu cast. Naravno nigde nista o suludoj organizaciji manifestacije. Posto greske nisu naucene, verovatno sledece godine neko nece imati toliko srece kao ovaj sugradjanin koji je ostao ziv, ali po mojoj proceni sa nagnjecenjem lobanje. Glava ipak nije namenjena za zaustavljanje tela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •