Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 34

Thread: NK TEST: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir

  1. #21
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    A i fino vuce petoro ljudi, ja juce nisam ni jednom spustio u nizu da mi nekog obisao !!! Cak sam obilazio bez stiskanja papucice gasa, koristeci samo polugu za tempomat
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #22
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Lepo ide, lepo izgleda, na mene je najveci utisak ostavio enterijer koji lepo izgleda i solidnog je kvaliteta, ima tu unutra i par sitnih mana ali nista znacajno. Vozacka pozicija je odlicna, imas onaj utisak kad sednes da vozis da je sve potaman i kako treba, nije potrebno neko specijalno navikavanje. Prostora unutra bas ima, mislim da je u vrhu sto se tice klase ali je mesto u gepeku sigurno ispod proseka za klasu. Sve, sve ali ja nisam i ne bih nikad bio kupac ovog automobila, zasto, ne znam da objasnim a da to bude jednostavno. Nije stvar znacke i (ne)poverenja nego samog modela, recimo 159ku bih ITEKAKO posedovao!
    "Racing is a space-time continuum"

  3. #23
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Interesantno je da se svima 5-orici automobil dopao u voznji.
    Stvarno je odlicno to sto onako natovaren vuce dosta dobro i to odmah, a potrosnja je odlicna.
    Udobnost je takodje za pohvalu, sedista su pretrpela torturu od 14 sati voznje od 24h. Pri kraju je pocelo da mi smeta sedenje tj. bulja me zhuljala, ali to nije do sedista nego do sedenja

    mene ceka jos jedan put za ove praznike, tako da cu sa ovim test vozilom preci ubedljivo najvise, a vec mi se dopada...bas. Da li bih ga kupio, na to imam odmah odgovor. Novog NE!!! polovnog verovatno da, bez obzira na ovo:

    Sve, sve ali ja nisam i ne bih nikad bio kupac ovog automobila, zasto, ne znam da objasnim a da to bude jednostavno.
    Zasto?
    Pa iskoristicu ponovo SaS-ovu frazu. vikao bih sam sebi iiiii-aaa (jackass, bez uvrede) kad se pogledam na ogledalo...Automobil koji izgubi vise od 50% vrednosti za manje od 2god. Mnogo bre, pogotovo kad za to nema valjan razlog tipa kvari se i sl...

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    mene ceka jos jedan put za ove praznike, tako da cu sa ovim test vozilom preci ubedljivo najvise, a vec mi se dopada...bas. Da li bih ga kupio, na to imam odmah odgovor. Novog NE!!! polovnog verovatno da, bez obzira na ovo:

    Zasto?
    Pa iskoristicu ponovo SaS-ovu frazu. vikao bih sam sebi iiiii-aaa (jackass, bez uvrede) kad se pogledam na ogledalo...Automobil koji izgubi vise od 50% vrednosti za manje od 2god. Mnogo bre, pogotovo kad za to nema valjan razlog tipa kvari se i sl...
    Mislim da ovo čeka kupce i sa drugim markama, a da je zadržavanje vrednosti samo kod pojedinih modela, a ne kod svih modela neke marke. I što su skuplji, to im cena brže pada, tako da je realnost da kupci baznih akcijskih modela imaju najviše šanse da povrate koliko-toliko novca.

    E sad, kad se uračuna mogućnost za problematičan kvalitet... Nisam maliciozan, nego realan kada je u pitanju italijanski program.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Bitno da nisi maliciozan

    naravno da svima pada cena, zadrzavanje cene je nemoguce. Problem je kada se cena strmoglavi na neku nenormalnu cifru, kao sto je to slucaj sa Alfom...zasto, ne znam. Kvalitet im je otisao gore, to je cinjenica! Ali ako nesto ode solidno gore, to i ne mora da znaci nesto super, zavisi koliko je bio dole

    Stvarno malo zamerki imam na automobil, a zamerke i minusi koji MOZDA cekaju vlasnika nakon kupovine su predmet razgovora na forum, na tekst se to ne odnosi, bar ne u tolikoj meri

  6. #26
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Mogu da izjavim da naginjem ka Nidzinom taboru

    salu na stranu, vracen auto sa preko 2500km viska na satu. Generalno nisam imao da mu zamerim nista ni posle puta u Slovacku, ali tek sada nemam nista bitno. Potrosnju mogu samo da pohvalim...7,3 prosek u turi od Bg do Vlasine, tamo po selima i nazad, i to natovarn gotovo vise nego na WTCC kada smo isli! Dosta dobro ako je poredimo sa npr. GTCom koji je srkao ko lud!

    U ponedeljak i utorak sam se potrudio da naguram malo po gradu voznje kako bih umirio resetovan bord...i on je stao na 10.2 posle 100tinak km po gradu!

    put me je naveo na deo od Surdulice do Vlasinskog jezera i mogu da kazem da je nejlepsi kojim sam se vozio u Srbiji, nije previse dugacak ali vredi...ima i klipova pa ako vrede nesto bice online! Stvarno je fantasticno voziti Juliju po onim krivinama!

    Pokusavam da nadjem zamerku ali mi ne ide stvarno...sedista su mi pun pogodak, mozda i najbolja koja sam na testu imao do sada, motor me je odusevio, vesanje, osecaj po krivinama...mana...cena, paaaaaa ne znam bas...GTC 1.6T kosta 21.500, Focus 1.6 EcoBoost je 20.000, ali sa druge strane npr. moze da se uzme ST Focus za 25.000 koji ima 250ks...mada to je neko moje uvrnuto poredjenje koje pokusavam da natovarim Djulijeti
    recimo da je mana multimedija...nije nesto preterano dobro ozvucenje, a i radio/cd je iz 2000. godine, ok cita MP3, ali za te pare se mora dobiti USB i BT jbg... bas cepidlacim...a??

    Nesto sam razmisljao, do skoro smo imali hot hatch kola sa malo ispod 200ks...(Focus ST170, Golf V GTI) sada je ta konjaza dostupna iz malolitraznih masina, pa za manje pare nego tada sto su kostali pomenuti hothatchevi dobijate slicnu konjazu


    @nidza

    stvarno mi je zao sto nisam uspeo da se ukombinujem da je pogledas-provozas, ali ako ti ista znaci od mene imas samo pozitivne stvari da cujes, pa ako se odlucujes za kupovinu...samo udri

  7. #27
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: NK TEST: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir

    Čestitam na Alfa virusu. :-) Mogu da se zaraze samo istinski ljubitelji vožnje. Fakat je da za te pare bolje mesto za vozača ne može da se kupi.

    Tapatalk HD

  8. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    oprema je Progresion sa Potenza dodacima, gledam cenovnik i on kaze:

    1.4 170ks cena 21.100 + potenza paket 2000 = 23.100

    oprema je el.podizaci, aut.klima, tempomat, 17", zadnji p.senzori...
    Pre 2 godine po cenovniku je kostala 20.900 evra. Tako da nema sanse da je ovo danas realna cena, niti ko kupuje po ovoj ceni. Ako si ozbiljan kupac trebalo bi da je dobijes za 19.000.

    Potenza 2.0 mjet 140KS koja je po cenovniku 26.000 prodaje se po 21.000.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Verzija 1.4T od 105KS je oko 15.500 evra.

  9. #29
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    tada su bili aktuelni neki popust, sada je situacija kao sto sam napisao, a vodeci se cenovnicima koji su mi poslati...cekam odgovor da li su i dalje aktuelne te cene, posto se i oprema zove drugacije, kao i odgovor na pitanje da li ima nekih vazecih akcija...

    sto se cena tice validna informacija mi je ona koja dolazi od zvanicnog predstavnika, FAS-a, a auto kuce ako imaju neke popuste to jbg...nemamo kontakte sa auto kucama...

    inace u FAS-u mi i dalje nisu jasni oko cenovnog klasifikovanja nekih automobila, jos uvek ne znam kakva je situacija sa testiranim 500L

    cena na polovnimautomobilima stoji, tako da je ona validna, ali za AK Stojanov...

  10. #30
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Kod Kompresora vidim da je TJET 170 u Distincitve opremi 21700E, tako da je ta cena očigledno validna. I oni imaju dodatni paket za 2300E - koža, grejana sedišta i još neka drangulija. Kod kompresora ne postoji bazni model u cenovniku, recimo.

    Ono što je za mene iznenađenje je da je bazni motor turbo, a ne atmosfera!? Mogao sam da potpišem da je bazni motor atmosfera!

    Cene sa polovnihautomobila su potpuno bespredmetne, to nas ne zanima kad gledamo nova kola. Ima Stojanov valjda svoj sajt i cenovnike?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •