Page 3 of 29 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 284

Thread: Kružne trke (WTCC/ETCC)

  1. #21
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    A kad će da mu bude spreman auto? U septembru? Tvojoj rečenici samo fali "tradicionalno nezgodni protivnik" pa da možeš da se poistovetiš sa novinarima koji prate domaći fudbal.

    To što je Ducin tim krenuo gologuz u ring sa ozbiljnim igračima, to je njihov problem, ali niko to ne bi trebalo da uzima kao olakšavajuću okolonost.

    U principu, nije loš rezultat. Taman dovoljno loše da ga udari u čelo realnost da nije reinkarnacija Alena Prosta, već da je samo solidan vozač koji je sad stao na crtu ozbiljnim igračima sa ozbiljnim timovima. A opet nije završio na začelju da se demorališe.

    Ako bude shvatio da pobeđivanje na mišiće i talenat bez školovanja i dobro organizovanog tima ne može, ako planira da ide u jače kategorije, možda nešto i bude od njega. Ako ne, eto nam ga još jedan srpski vozač koji se šunja po klasama gde je konkurencija laka. To najbolje znaju njegovi drugari Voja Lekići i Toške koji su uzeli SP klasu u ETC kupu u žestokoj konkurenciji od tri ili manje automobila.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #22
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    @Zmaj, totalno se slažem sa tobom. Verovatno smo se pogrešno razumeli u vezi tog nespremnog auta.
    Vide se velike razlike po vremenima tokom svih testiranja, kvalifikacija i trke između kvaliteta vozačkog kadra + ozbiljni timovi.
    Å*to se tiče one konstatacije da nije reinkarnacija Prosta, naravno nije, ali nije ni dno dna kao većina domaćih vozača. Ipak se izdvaja od njih.
    Kada bi se priča za WTCC eventualno ostvarila, u nekoj malo ozbiljnijoj ekipi (neka se ona i zove NIS Racing Team ali da budu ozbiljna podrÅ¡ka u okviru samog tima) veruj da bi mogao da budem solidan u tom sveCkom Å¡ampionatu.

    Kad smo već kod toga evo rezultata prve trke WTCC:


  3. #23
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default WTCC: 1. MONZA - Trka2

    Muller dominantan celog vikenda.
    Polpozicija + obe pobede = 55 poena za prvi vikend.


  4. #24
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Zasto je dobio kaznu u prvoj trci, mozda je onaj komentator i rekao, ali ja sam totalno utisao tv nisam mogao da ga slusam.

  5. #25
    Senior Member hercegovac's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,393

    Default

    Danas sam uspeo da odgledam tu ETCC trku čisto da vidim gde se kotira Borković.
    Zaključak mi je da je došao među vozače (koji su btw. potpuni anonimusi sem možda par njih) koji pogađaju apekse isto kao što to radi i on, što znači da nije dominantan kao što je navikao da bude u našem kružnom šampionatu pre nekog vremena ili na evropskom brdu koje je opet nešto drugo.
    Svojevremeno sam pričao čini mi se sa Zmajem o tome kako je Borković jedan od onih naših vozača koji uspevaju da konstantno pogađaju taj apeks tokom svakog kruga u trci što ga je odmah lansiralo među zvezde u domaćoj konkurenciji, ali smo isto ustanovili da to jednako uspešno rade i svi mogući strendžeri koje gledamo po raznim Touring i GT trkama na TV.
    E sad kad je naišao na grupicu onih sličnih njemu krenuo je da napinje jer dabome on je pomislio da mora da nešto nije u redu čim su brži od njega. Onda su krenule greške, akvaplaninizi itd. jednostavno auto koji je imao u rukama bio je nešto sporiji.

    Srećom vidim u drugoj trci je već shvatio situaciju i odvezao pametnije.
    U svakom slučaju Duca je u ovoj konkurenciji jednak i sa najboljima samo mu treba malo bolji auto izgleda ili je možda do prebrze Monce, videćemo kad bude sporija staza i suvo. Bitno je da je on shvatio da u vrhunskom auto sportu razlike između vozača skoro ne postoje, skoro sve je u tipu auta, pripremi auta i na kraju setapu, ostalo su nijanse koje dolaze od vozača.

    Dobro možda sam malo preterao u ovoj konstataciji izjednačenih vozača pogotovo u ovom Kupu anonimnih ali ok za WTCC je već potreban taj promil.

    A o komentatoru na RTS , Peđa mi je bio najjači kad ne ukapira da je prvu trku dobio Oriola jer nije primetio da su svi vodeći ulazili u boks iz nekog razloga. A kad je već reč o primećivanju, nisam čuo da je komentator pomenuo da je na ovoj trci vozio rođeni brat Lewis Hamiltona, Nicolas.
    A da je pobednik prve trke Jordi Oriola brat Pepe Oriole koji je u WTCC (znate im onog ćaleta koji dobije nervni slom kad mu sin osvoji podium u WTCC)
    Last edited by hercegovac; 25th March 2013 at 00:04.

  6. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Hertza za komentatora! Ili barem za strucnog konsultanta, a komentator da bude Aca Stojanovic i onda bi imali kompletne podatke.

    Sto se Borkovica tice, pa ajde po onoj narodnoj "prvi macici se u vodu bacaju"...navijamo za njega, pa videcemo, do sada mu nije falilo samopouzdanja.

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nadam se da nisam bio previše grub u zvaničnom izveštaju.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Herc je sve to ispravno sublimirao, da se izrazim rečnikom Vendi Vukelić

    Inače Supercopa mašine prave solidan ršum protiv bar duplo skupljih exWTCC mašina. Eto šta radi 2.0 turbo protiv navijene atmosfere - bar na Monci, gde snaga radi bar pola posla.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Ako ikog zanima,

    BTCC Race 1 - Brands Hatch
    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=4S-pBmLBv5c[/ame]

    BTCC Race 2 - Brands Hatch
    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=AhDAuO5XMZ0[/ame]

    BTCC Race 3 - Brands Hatch
    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=jPAEPxqwv2s[/ame]
    Last edited by Perce; 7th April 2013 at 12:54.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  9. #29
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default WTCC: 2. MARRAKECH - Trka1





    p.s. Btcc sve tri trke vrlo zanimljive.
    Samo eto i njih su usr### sa "mekom" gumom kao obaveznom za jednu trku...

  10. #30
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default WTCC: 2. MARRAKECH - Trka2

    Prva pobeda Oriole, a sa druge strane Huff i Tarquini van staze.


Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •