Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 71

Thread: Bebi oprema za kola. Å*ta ko ima i kako se pokazalo?

  1. #11
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Gledam sada ta sedista, vise iz radoznalosti. Imam 2 komada, jedno bebece Maxy-cosy koje mi vise nicemu ne sluzi a i odradilo je svoje. Oba klinca su se u njemu vozila.
    Ovo drugo je neko Chicco koje sam dobio od kuma kada su ga njegovi prerasli i u njemu se vozi mladji klinac.
    Ovaj veliki sedi na golom sedistu od auta.. E zbog njegovog uzrasta sam zbunjen. U specifikacijama decijih sedista stoji "do 12 godina" i "do 36kg". On ima 9 godina ali posto vredno trenira vec dugo, dosta je porastao i ojacao i vec sada ima 36kg. Sta da radim sa njim. BTW, prosto ne mogu da ga zamislim onolikog u tom sarenom sedistu.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #12
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Ako može da "dohvati", onda samo onaj dio na kome se sjedi, bez maslona i zakačih ga klasičnim pojasom.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  3. #13
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    36kg u 9 godina... lele pa toliko kg sam imao u 6. razredu
    Stavi ga na booster, tome valjda i služi

  4. #14
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Koliko je visok?
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #15
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Nismo ga merili od jesenas. Na sistematskom je imao 142, sad je sigurno jos 2-3cm vislji.
    Sad treba ponovo da produzi knjizicu pred prolecnu sezonu pa ce ga izmeriti.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  6. #16
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Mislim da već preko 130 cm može normalno da sedi i da ima pojas. U Grčkoj npr. je tako nekako regulisano propisima.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Doslo je vreme za kupovinu i ovog artikla pa sam kao orjentir koristio adac sajt i t[Only registered and activated users can see links. ]. Bio sam u dilemi da li do 18 ili 36 kg, a posto cemo se potruditi da uvecamo brojno stanje verovatno ce biti do 18 kg.

    Trenutno je favorit [Only registered and activated users can see links. ], koji je prvi na adac testu, a cena u Srbiji je u rangu one koja se navodi i na nemackom sajtu.

    Bio sam u zabludi da je veca ponuda isofix sedista dok nisam krenuo u potragu. Em je cena drasticno veca za isofix varijante, em je ponuda slaba.

    Juno je oko 22 hiljade dinara, sto mi s obzirom na ocene deluje ok. Iznenadio sam se da je nemacki Romer dobio dosta lose ocene za par sedista.

  8. #18
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Ja već godinu dana unazad imam taj neki Cybex Pallas-2-fix do 36kg, sa ISOFIX-om. Isto sam tada kopao po netu da vidim šta ima u ponudi i ovo je bilo najbolje sedište tada. Donedavno sam vozio Citroen Berlingo, ovu novu verziju i on je imao isofix. Samo zakačiš sedište i onda je podnožje sedišta fiksirano za zadnju klupu. Pojas je obavezan svakako, tako da sam stvarno sve vreme imao utisak da mi je dete sigurno u kolima. Sad sam kupio 2001 Ford Mondeo i u njemu nema isofix varijanta, ali sedište i bez toga, kad se veže samo pojasom vrlo čvrsto i stabilno stoji i ne mrda sa mesta (te isofix kopče mogu da se okrenu i sklope u sedište)

    Sedište je koštalo 32.000 din tad, čini mi se, i pored toga što se osećam spokojno svaki put kad vozim dete u tome, nisam siguran da li bih tad izdvojio taj keš da nisu ujka i ujna uleteli. Sad bih.

    I vredi svakog dinara. Dete je prosto oklopljeno u njemu, lako se vezuje i razvezuje, neko se tamo lepo potrudio da vožnja deteta bude komoditet.

    Last edited by weetah; 1st December 2013 at 00:14.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Vito, ono sto mene interesuje. Da li Isofix donosi znacajan komfor kod montaze vredan te bitne razlike u ceni?

  10. #20
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    isofix donosi bezbednost, ne komfor. u pitanju je cvrsta veza sa karoserijom, dok bez toga osiguravas pojasem sto generalno nije ista stvar. Mada, ako lepo osiguras pojasem, ne bi trebalo da bude bitne razlike, po mom rezonu.

    Sediste u vecini slucajeva ljudi montiraju u kola i ne vade ih, osim ako nemaju dvoja kola pa moraju da ih sele tamo-amo. Komfor je kad imas bazu i nosiljku. tu je onda primetna razlika u odnosu na nosiljku koju osiguravas pojasem.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •