Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 143

Thread: Opel Astra H 1.9 Cdti 16v 120 (DTJ)

  1. #11
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    šta će ti to "k'o"?

  2. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    85Ah pa to ko za IMT 590
    Na mom autu je 95 Ah. 3.0 tdi

  3. #13
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Evo da malo update-ujem temu.
    Stukao sam za sada samo 5k km. Ništa strašno. Jbg nemam potrebe da idem dalje od Bg-a.

    Vratio sam letnje gume pozadi su Goodyear SpeedGrip (kao i rezervna) za koje kapiram da su došle na kolima iz Italije, a napred su stavljenje Jinyu ([Only registered and activated users can see links. ] nisam siguran koja od ove tri
    Pošto sam imao dosta vibracija na volanu na zimskim bacio sam jednu felnu pozadi, ali moguće i da je zbog loših zimskih guma.

    E da zaboravio sam da kažem da mi je crkla desna pozicija, a nikako da se nakanim da promenim sijalicu, mrzi me da se prljam jer promena sijalica ide kroz otvor za točak

    Elem, pored toga, imam jedan problemčić sa alarmom. Dešava mi se kada otključam kola da se alarm upali, a gasim ga tako što opet zaključam pa otključam kola.
    E sad pored toga desi mi se da ne radi sirena u random varijanti (skapirao sam da su te dve stvari povezane - kada se upali alarm kad otključam da nakon toga sirena ne radi), i dešava mi se da komande na volanu za muziku ne rade (isto ponekad) kada upalim svetla, a za to sam proguglao i kažu ljudi da je to čest problem na Astri H.
    Uglavnom pitanje je da li je neko imao ovakvih ili sličnih problema sa alarmom ili da li neko ima ideju šta bi moglo da bude i kako da se rešim tih gluposti?

    p.s. slike nikako da napravim jer ne bi da slikam digitronom, a nikako da dođem do boljeg aparata

  4. #14
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default Re: Opel Astra H 1.9 cdti 120

    Baš sam se vozikao od firme do kuće jednom takvom ovih dana. Uopšte nije loša sprava. Ova je zgazila oko 220k i drži se odlično, pogotovo što se na njoj smenilo najmanje 200 različitih šofera. Sve šljaka, lepo gazi 150 na sat. Alarm nema, a komande na volanu rade.

    Radi i klima, ne znam da li je iz one ture kad su sve pocrkale. Mislim da nije, i da je ovo prvi FL, jer u klot opremi ima lep mali kožni volan.

    Nisam skontao eksperiment sa gumama? Ja ne bih smeo da turim brend koji ne poznajem, a da ga barem ADAC nije pristojno ocenio.

    Tapatalk HD

  5. #15
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Nisam skontao eksperiment sa gumama? Ja ne bih smeo da turim brend koji ne poznajem, a da ga barem ADAC nije pristojno ocenio
    Veruj mi da nisam ni znao koje gume su uz auto.
    Dobio sam i zimske i letnje uz njega, pa ću još jednu sezonu da ih izguram. Ovako mi se čini lepo, nisu bučne niti škripe kad je vrelo. Provozao sam ih par puta po vlažnom, ali čekam neki pljusak kao danas da vidim koliko (ni)su dobre po takvom vremenu.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Evo nekih testova tih guma koje sam na brzinu pronašao. Trenutno me mrzi da siđem da proverim tačan model.

    Klima je radila po ovom paklu, ali i to ću otići da sredim. Posetiću Duleta na Altini jer vidim da ga svi hvale, pa javim šta je bilo.

    Ostaje mi da sredim par stvari
    - klima na prvom mestu
    - da vidim koji k#### sa alarmom i sirenom
    - promenim poziciju desnu
    - da vidim šta je sa maglenkama (ima ih u braniku, još da vidim da li ima instalacija i ubacim sijalice)
    - i onda neki detalji koje ja volim (šta ću kad sam još klinac)

  6. #16
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default Re: Opel Astra H 1.9 cdti 120

    Aha, nasleđene gume. Mislio sam da si ih pazario...

    Ako je klima ok, šta ima da je diraš?

    Tapatalk HD

  7. #17
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Aha, nasleđene gume. Mislio sam da si ih pazario...

    Ako je klima ok, šta ima da je diraš?
    Kad dođe red na pazarenje novih guma (verovatno sledeće sezone) biće najverovatnije opet EfficientGrip kakve su i pozadi.

    E pa sad, klima radi, kompresor se čuje, "samo" nema hladnog vazduha možda je samo ispustila freon, a možda je skroz geknula.
    Ostaje da odem do Altine i vidim šta ne valja.

  8. #18
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default Re: Opel Astra H 1.9 cdti 120

    A, isto ko ove moje u Nemačkoj svojevremeno. Stotinjak komada, sve sa istim problemom. Kompletan servis i valjda sad znaju za jadac da se ne ponavljaš priču svako leto.

    Tapatalk HD

  9. #19
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Evo da zapišem i prvi ceh koji mi se desio.

    Ukratko odem do grada po onoj vrućini od pre 2 dana na 40+ stepeni, i sve je bilo ok. Nakon par sati krenem kući i ne radi servo.

    Okrenem dva dobro poznata Opelova servisa predpostavka da je otišao alternator pa time isključio i servo.

    Odvezeam auto u servis, alternator puni savršeno, i ispadne da je servo kompletno crkao. Kaže mi majstor da se pregrejao jer je bilo manje ulja.

    Ukupan ceh:
    - 250e servo (polovan naravno)
    - 50e ruke
    - 1600rsd ulje za servo

    Ukupno 315e

    Pošto mi je već pukao pola para za more ostaje mi da se poigram i sa starim problemom oko klime (da da još je nisam sredio) i da repariram anlaser.

  10. #20
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default Re: Opel Astra H 1.9 cdti 120

    Zar nije skoro auto bio na servisu? Trebao bi servis da preuzme deo odgovornosti ukoliko je tečnosti bilo nedovoljno.

    Tapatalk HD

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •