Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 90

Thread: NK TEST: Renault Megane Berline 1.2 TCe GT Line

  1. #11
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Zakljucio sam...definitivno je stvar privikavanja i stila voznje...citam utsike na netu i stranci pricaju o potrosnji 7-8...eto meni cilja do kraja testa

    PS: evo par jutarnjih fotki

  2. #12
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pa sa agregatom kog on kao menja. Kao trebalo bi da zameni 1.6 a evo za sad ima veću potrošnju od inFluenca () sa 2.0 motorom i to nakon Zmajovih merenja i vozanja te mašine. Nemam ja ništa protiv agregata ali kombinacija sa ovom šasijom je u najboljem slučaju delo nekog idiota.

    E da što se tiče jeftinijeg održavanja tu priču nećete da čitate

    Sad gledah neki Englezi se hvale sa 4,5 litra extreurban vožnje (tom im magistrala valjda)

    He who loses control, loses.

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    @Tod Cek, ne pratim te atmosferski 1.6 bi ti pruzio vise zabave ili ?

    Fluens ne trosi 7,6, sad sam proverio sta ste pisali. To je bio prosek nakon 200 km do Fruske i voznje sa tempomatom po auto putu, gde je logicno da aerodinamicna limuzina poput fluensa briljira. Prosek u gradu je bio slican kao i za ovaj automobil. Mislim da je dobro uvek resetovati taj prosek potrosnje nakon preuzimanja kljuca, jer je pitanje kada je poslednji put vracen na nulu.

    Glavna prednost turbo verzije, iz mog iskustva, jeste ta lakoca voznje zahvaljujuci elasticnosti motora, koju obezbedjuje turbina. Vozi se po gradu poput dizelke, a na merenjima elasticnosti je pokazao tek koliko bolje vuce od atmosferaca u visim brzinama.

    Koliki su troskovi odrzavanja stvarno je tesko pitanje, verujem da te notebook verzije motora jesu problem u najavi, ali mozemo samo da nagadjamo.

    Ne znam, meni je bilo zanimljivo iskustvo voznje automobila sa tce motorom, jer je totalno drugaciji od atmosferca. U vecem opsegu rada motora je mnogo prijatniji za voznju, dok tek na visokim obrtajima gubi dah.

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Pa sa agregatom kog on kao menja. Kao trebalo bi da zameni 1.6 a evo za sad ima veću potrošnju od inFluenca () sa 2.0 motorom i to nakon Zmajovih merenja i vozanja te mašine.
    Meni nije bilo mrsko pogledati i kao sto vec napisah, navedeni prosek fluensa je sa dosta voznje na auto putu.

    Ne verujem da ovaj automobil trosi vise od fluensa kombinovano, a siguran sam da je jako zanimljiv za voznju. Siguran sam da bi pevao drugu pesmu kada bi provozao automobil

  5. #15
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    ne bre, kontra turbo=more fun rekoh 1,2 ima iste troskove voznje kao 1,6 a vise zabave od atmosfere.

    evo danas sam zavrsio sa "stiskavac" voznjom, prosao Kosutnjak 2x i od danas pa do kraja idem na laganicu...

    jest 7.6 je bio prosek Fluenca na otvorenom do NS...a posle merenja i par dana guzve otisao na 8,5...tako rece Zmaj.

    Sto se odrzavanja tice, jbg sigurno manje ulja ide u 1.2 nego u prethodni, a i nema kais nego lanac, u tom kontekstu sam mislio kada sam pricao o odrzavanju

  6. #16
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Evo sta kazu u drugom magazinu, videcemo sta Tod kaze ako stvarno bude disciplinovan

    "Sa smirenijom nogom na gasu, u mešovitoj vožnji put/auto put, izmerili smo znatno skromnijih 6,7 litara. Nismo zaboravili ni grad, nakon par sati vozikanja pa francuskoj prestonici, izvukli smo se sa nekih 8,5 lit. Sve u svemu, zabeleženi prosek stabilizovao se na 7,6 lit, što i nije tako loše, posebno ukoliko ga uporedimo sa starim 1.6. Renault je kao i ostali proizvođači seriski ugradio Stop&Start sistem, koji uveliko doprinosi ekonomičnoj vožnji"

  7. #17
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    evo, majke mi potrudicu se doduse ceka ga merenje

  8. #18
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Po defaultu ne treba verovati BC, mada mi je jasno da je to jedini način na koji se može pratiti potrošnja na testu. Očekivati od vozila te klase da troši u gradu 5-6 litara je nerealno. 8-9 je realnije
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ko što Tod reče oko 8,5 na kraju testa, nisam gledao autoput

    Litar manje, za lanac nisam znao to da smanjuje trošak oko velikog servisa ali opet ima turbinu koja iziskuje češće zamene ulja plus direktno ubrizgavanje tako da ako dizna riken ima do košta, OK košta i kod regularnih renoa zbog retardiranog kodiranja svake dizne u kompijuteru.

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Kako si tvrdoglav Ti si zakucao jedno i tu nema boga da bilo sta promeni. I gde nadje litar

    Test od 600 km ne moze biti u potpunosti merodavan, a siguran sam da u istom rezimu voznje fluens trosi vise, sem mozda na auto putu.

    Atmosferca vozim i nisam subjektivni turbindzija, ali mi je ovaj koncept jako zanimljiv

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •