Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 32

Thread: Plin na jače (turbo) benzince?

  1. #21
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    nebitno kolika je razlika benzin/tng. njegova namena je da ne osetis razliku u svakodnevnij voznji, a kad oces da gasiras samo klik na dugme. Toro boca je teska kao i rezervni tocak veci deo vremena tako da ni tu nema hendikepa.

  2. #22
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Jednostavno, sporCki auto i plin ne idu ruku pod ruku. Vipe, ti molim te nemoj da se osetis uvredjenim, jer nemas zasto biti, sve i da hoces jerbo ti ne vozis spoCki auto. Ti vozis Hondu!
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  3. #23
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Evo ne mogu jos da se oporavim od soka, ziveo sam u zabludi

  4. #24
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Ja sam baš skeptičan sa tim akcijama plin na TypeR, plin na dobro navijenu turbinu. Vidim da se to stavlja, ali mislim da bi na prvu igranku sa majstorima morao odma da prodam kola.

    Vidi ovaj predlog. Lepo ti kupi neki običan i jeftin auto - malolitražni dizel i to za 5-6 soma. A Saxa ostavi kao mašinu na koju lepo nakačiš slikove, poizbvacuješ sedišta, ubaciš kadice, staviš rol kejdž, kočnice sa Ksare VTS ili tako nečeg. Ne registruješ ga, nego lepo na prikolicu par puta godišnje i onda na Navaku uživancija.
    Da znas da ti je ovo bila odlicna ideja

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Moj stav je i posle nekoliko godina nepromenjen. Čitam šta pišeš tamo u Akord temi i čak te sitne zezalice za mene predstavljaju veliki problem da ja investiram u nešto što će da me zeza u većoj ili manjoj meri. A iz mog iskustva sa pliniranim kolima, ti si još i super.

    Nemam nikakav problem da se plinira bilo šta. Meni ima više smisla da pliniraš neki auto/džip sa velikim motorom nego mali sportski heč, ali mogu da razumem da se neko ne slaže.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Ja sam sakso kratko vozio na plin, za godinu presao 20k i prodao auto. Zaista nisam iskusio bitnije probleme. Valjda sam imao srece ili je mi je sad malcice fali.

    I sada sam presao 25k na tng, ali sa dosta vise zezanja. Nije to strasno za nekoga ko voli da zaviri pod haubu, ali ono curenje koje se ponavljalo uopste nije bilo prijatno.

    Jebg, srpsko-tursko-poljska kobinacija ne moze biti ipak na nivou japanske

  7. #27
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    I sada sam presao 25k na tng, ali sa dosta vise zezanja. Nije to strasno za nekoga ko voli da zaviri pod haubu, ali ono curenje koje se ponavljalo uopste nije bilo prijatno.
    To je moj problem sa plinom. Tvoje neprijatnosti uopšte nisu toliko gadne kakve sam čuo i video. Ne sumanjam da postoji i srećan završetak priče, ali za moje pojmove - meni skupo da se vozim na plin.

    Da prelazim više kilometara, možda bih drugu pesmu pevao. Al i u tom slučaju bih mnogo voleo da mi je plinadžija u istoj radnji gde i mehaničar.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Zato je meni i bio prioritet da mi tng servis bude blizu, da ima relativno dugu i poznatu istoriju rada, vise servisera i brzu uslugu.

    Zato mogu ujutro pre posla u 8 da skoknem do njih bez zakazivanja i odmah neko uzme da radi auto.

    U ovoj ugradnji sam ipak imao previse reklamacija. Jednom dizne, siromasna smesa, jedno 4 puta curenje rashladne zbog felericne serije creva, atest jedno 5 puta zbog primedbe na poziciju isparivaca i sad opet imam neki djavo sa smesom, ali ne stizem da odem.

    Mislim da bi i pored svega opet ugradio, jer u trenutnoj situaciji (cene goriva i moja situacija) ne vidim sebe u polovnom dizelu ili osetljivom i potencijalno skupom turbo benzincu novije generacije.

  9. #29
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Au pa ja sam manje puta bio u servisu sa Škodom Felicia i venturi sistemom
    10 cimanja po servisima meni prevazilazi tu uštedu... Možda kad bih putovao svaki dan po 20-30-40km pa i da ga stavim, ovako...

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A vidiš, cela moja zanimacija sa plinom od skoro 80k km a kod Dore sam išao tri puta u garanciji zarad redovnog servisa i jednom zbog štelovanja plovka ali za to sam sam kriv jer sam stavio nove opruge od karavana koje su duže pa mi je kočio točenje plina na 26-27l umesto na 34-35. Od kada je istekla garancija sam menjam filtere i povremeno se poigram sa štelovanjem kompijutera. Što se creva tiče Dora kod mene nije sekao ni jedno fabričko crevo već je samo dodao dva T-komada na koja je nastavljao creva do isparivača i za sada ič curenja, jedino je jedna šelna malo korodirala, iz meni nepoznatog razloga jer je oko nje sve čisto ali se to zameni za 10 minuta

    A što se teme tiče, na zujalice baš i ne kapiram poentu stavljanja TNG instalacije u uslovima Srbije. Preko ko uzme neku zujalicu i da mu bude dežurno vozilo sa kojim će da tuče kilometre i ako mu se uklopila računica što da ne, samo što baš i ne mora sa onolikim bojlerom. Što se onih kompleksaških "voziš audi/mečku/bmw a ideš na plin" izgovora tiče to mogu da koriste oni što su uzeli polovno vozilo prestižne marke da se njime šepure po dežurnim lokalima. Ko tuče kilometre a hoće ekonomičnost nema mnogo izbora
    Last edited by bruyoni; 17th July 2015 at 12:54.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •