Page 1 of 36 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 353

Thread: Honda Civic 4d ES, 2008.

  1. #1
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default Honda Civic 4d ES, 2008.

    iliti Civic FD1, ~86k km na satu, kupljen, naravno, u Delti. Našao sam ga u oglasima, prodao Jazz-a za jedan dan i uzeo ovo za drugi , mada sam čekao saobraćajnu par dana...

    Evo prvo malo slika, pošto sam ga kupio pre mora, imao sam finu km za upoznavanje. Do sad sam prešao 2250km, a pošto nema indikator trenutne potrošnje pa računa prosek iz A i B, pa je u odlasku bila 7.4 a u povratku 7,8l/100km (malo više težine, negde brža vožnja i pun kofer na krovu).

    s parkinga (Predejane, Nikiti) i u šumarku (Karidi)... i sa "blizancem" iz PA (Vourvourou)

    [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ]

    s kruga oko Sitonije (prva na vidikovcu iznad Sartija a ostale u Porto Koufo) - tu sam se tako slatko izvozao, nekih 100ak km oko poluostrva, a pogotovo je lepši put sa zapadne strane..

    [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ] . [Only registered and activated users can see links. ]

    Poznata istorija, prodavac ga otkupio od (propale) firme, rađeni redovni servisi uglavnom na vreme tj. ulja/filteri do 73-4k. Kod mene je od 84k, zamena svih ulja (motor, menjač, kočnice/kvačilo) i filtera i pločica pozadi, i štelovani ventili (radi se provera na 40k) i to je "sve" - 350€. Mali servis se radi jednom godišnje/10k km i menja se ulje i filter ulja a svake druge/20k km i filteri vazduha.
    Gume na autu već relativno nove, GY Optigrip 10/2011, ali prilično bučne, huče na malim brzinama a na većim već dosta zavisi od kvaliteta podloge - doduše, nisam čuo ni pročitao da se još neko žali na buku pri 140-150 sem sa lošim gumama. Možda je izraženo zbog negativnog ugla točkova kad se natovari, zbog multilink oslanjanja pozadi - ne znam što nema ona dupla trouglasta ramena iz 90ih

    [Only registered and activated users can see links. ]

    U pitanju je ES oprema, prepoznaje se po maglenkama, felnama i šiberu, tj. za razliku od LS ima dodatno (citiram katalog):
    - airbag zavese
    - kožni volan
    - šiber
    - sklapanje retrovizora na dugme
    - 16" alufelne
    - CD charger/6CD i 6 zvučnika
    - maglenke

    Termoizolaciona stakla i velike spoljne antireflex retrovizore sa grejačima ima i u LS opremi, kao i ABS, EBD i VSA, airbag napred i bočno, alarm, centralnu, automatsku klimu a poslednje tri "linije" na staklu pozadi su antena za radio, svi podizači, CD čita mp3/wma (nema izveden 3.5mm ulaz), nasloni za ruku napred i pozadi i ona rolo vratanca na pregradama u centralnom tunelu, 6brzinski menjač.
    Inače, pod je ravan i pozadi ali i na podvozju jer je katalizator u motornom prostoru.
    Od dodatne opreme, prethodni vlasnik je dodao zadnje parking senzore i bluetooth (u Delti).

    E sad, pre ovog sam imao Jazz-a nekih dve i po godine i bio mi je odličan, sem izraženije buke pri većim brzinama a i napred je ponestalo mesta jer zbog bebećeg sedišta sam pomerio suvozačevo do kraja.
    Jazz mi je leteo po gradu a ovaj je nekako kilav, ali zato kad se izađe iz grada ili stisne preko 3.5k rpm vrlo lepo ide, na autoputu čas stigne do 170 (stvarno ga nisam forsirao više na putu do/sa mora). Malo sam se privikavao na toliko brzina, mada su prve tri sasvim dovoljne za užitak krivudavim putevima Ono što mi nalepi kez jeste kad vozim u 6. brzini nekih 90km/h i prebacim u 3. da obiđem pa isprepadam sve u kolima . Vuče sjajno, linearno, od 4k pa skoro do blokade na 7300.
    U principu, gde je Jazz počeo da smara, ovaj postaje udoban i što se brže vozi, bolje leži... A i stalo mi više stvari nego u Jazz-a
    Dodao sam samo krovni nosač i kofer...

    Motor je već detaljno opisan u NK testu svemirca, R serija (R18, u Accordu i CRVu su R20), SOHC i-VTEC, 16v sa 140KS/6300 rpm i 174 Nm/4300.
    Max brzina 200km/h, potrošnja po katalogu ispod 9l u gradu, 9.3s do 100. Kad sam ga uzeo, prvih 70km što sam jurio dokumenta pre mora, nisam ga nimalo štedeo i bord je pokazivao meni neverovatnih 11.5l..
    Last edited by Ji 4Tze; 22nd June 2012 at 16:39.

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ček to je 2000ccm a tako mala potrošnja! Naravno uzevši u obzir kofer koji pri autoput brzinama previ lep otpor ali opet to je smešno ako si držao standardnih 120-140 na autoputu!
    Aj sa srećom, naročito po pitanju šibera , lepo i dugo da te služi!

    Što se guma tiče huk ti je boljka V-šare, plus što taj GY još ima sitnu lamelu poput neke M+S gume.
    Ako bude potrebe za nečim novim sad samo asimetričan dezen, pazi kad su meni su zimske tiše od letnjih a bravuris je među tišim gumama sa V dezeon zbog velikih lamela.
    Last edited by bruyoni; 22nd June 2012 at 19:27.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Motor je 1.8, a bordu ne verujem nikad
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #4
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Da, motor je 1796ccm

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Aha, ne pročitah dobro ono gde je R18 gde R20. Ali opet dobro ako mu zaista ono bude potrošnja.
    Daj malo slika unutrašnjosti

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    E pa čestitam. Ostvaruješ se ko prosečan Srbin - teraš istu marku pa kud puklo da puklo

    Prosto mi neverovatno da postoje rečenice u kojima postoji nedoumica da je veći, skuplji i bolji model ipak negde možda sličan kao manji i lošiji. Mora hitno na posmatranje kod moderatora Honda Klub Srbija! Doduše, to možda znači da je nemoguće poboljšati ono što je Džez postavio, što se opet može negativno bodovati na Honda konzilijumu.

    Ne bih ja mnogo slika unutrašnjosti, nego to kad prebaciš u treću da obiđeš - jel to obilaziš fau-ve ili multi-džet kuore sportivo?

    Nego, ima tu ozbiljan problem. Kapiram da je tu Akord sledeći korak, ali posle njega ne znam kuda dalje. Možda neka Akjura? Ili CRV? Legend je ipak malo poveći zalogaj... Brinem se za tvoj razvojni put

    Šalu na stranu, meni se ovaj auto dopada poprilično, doduše ne koliko Akord, ali je svakako favorit kada govorimo o malo većoj klasi autombila od ovog mog. Koliko se kreću cene tih mašina? Možda najveći plus za ovaj auto je taj 1,8 benzinac, mada bi bilo idealno kad bi bio i 2,0 iz Akorda na raspolaganju.

    Koliko su mali servisi? Hondulja beše rekao nešto vrlo povoljno reda 100-120E? To je sasvim korektna cifra, samo što ja insistiram da mi svaki put menjaju sve filtere koliko god oni bili čisti.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Ne teram istu marku, tako se pogodilo. Hteo sam inače Civica od početka ali se Jazz pojavio. Tad sam tražio 7gen restyle a kad se ovaj FD1 pojavio i kad sam ga 2007-8. prvi put video, odmah sam se naložio (i na Hondu generalno). Praktično 4-5 godina čekam da ga kupim
    Nedoumice postoje jer je Jazz svetsko čudo, tako mi rekao neki matori prodavac u CentruS pre 5-6 godina. Kolega s HCForuma kaže da je Jazz kao TV, svako bi trebalo da ima jedan u kući onaj mali L13 motor je dragulj ali ljudi slabo, čini mi se, znaju, jer obično kad čuju da ima 8 ventila odmah misle da je to ko u Škodi, zastarelo.
    Elem, 2.0 u ovoj karoseriji ima ali ne kod nas, i to je FD2... u Japanu - JDM TypeR i u USA - Civic Si ali su različiti motori tj. verzije K20 (ima ih jednod 6-7 različitih, EP3 Civic, Si Civic, CL7 Accord i sl).
    Sledeći korak je nešto tipa Forester ili SantaFe, jer mislim da sam sa Hondom završio. Možda čak i nazad na novijeg Jazz-a . Acura ima i kod nas samo se ne zove tako , manje-više je to ovde bez kože i navigacije i sa jačim motorom. Npr. Civic ko moj - CSX a Accordi CL9 i CU9 su TSX, a novi ILX ide nakon CSX i liči mi na napucani 9th gen Civic. Accord je verujem, kvalitetniji ali i malo i skuplji za vožnju, više troši, 5 brzina, manje mesta pozadi. Ovaj novi ima i kretenski gepek... Drugar mi pre par godina reče - posle Honde ide BMW, ali ti mi deluje preskup sport.
    Mali "servis" je 90€ tj. ulje i filteri a svaki drugi 120€. Ne znam koliko je u Delti.
    Jazz-a sam prodao za 5k (2005. sa 95k km i u super stanju) a ovog kupio za 8700... I dalje mi žao Jazz-a kad nameštam bebeće sedište pozadi, stalno hvatam onu polugu za pomeranje prednjeg sedišta koje nema.
    Inače sam jurio ovakvog Civic-a ali da bude AT menjač...

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vidiš, meni Jazz nikad nije bio posebno zanimljiv iako sam ga često preporučivao okolini. Vozio sam ga u nekoliko navrata i nisam nikad nešto ostao zatečen onime što auto nudi - valjda nisam zapatio taj virus?

    Lepo se drži cena Siviku hečbeku, moram da priznam. Ja sam za te pare viđao i mnogo boljih sprava. Mada, opet se vraćam na prvo pisanje - Honda jedina nudi korektne benzince koji su isplativi poreski, nemaju supersoničnu tehnologiju, solidnih su performansi i nemaju žestokih felera.

    U svakom slučaju, čestitke na kupovini. Sad nešto gledam fotke, onaj sa PA tablama - lako može da bude Hondulja sa foruma
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Potreban je edit za sliku [Only registered and activated users can see links. ]
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  10. #10
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    VidiÅ¡, meni Jazz nikad nije bio posebno zanimljiv iako sam ga često preporučivao okolini. Vozio sam ga u nekoliko navrata i nisam nikad neÅ¡to ostao zatečen onime Å¡to auto nudi - valjda nisam zapatio taj virus?

    Lepo se drži cena Siviku hečbeku, moram da priznam. Ja sam za te pare viđao i mnogo boljih sprava. Mada, opet se vraćam na prvo pisanje - Honda jedina nudi korektne benzince koji su isplativi poreski, nemaju supersoničnu tehnologiju, solidnih su performansi i nemaju žestokih felera.

    U svakom slučaju, čestitke na kupovini. Sad neÅ¡to gledam fotke, onaj sa PA tablama - lako može da bude Hondulja sa foruma
    Jazz si samo vozio nisi ga koristio, u tome je caka
    Å*to se tehnologije tiče, baÅ¡ mislim da je supersonična ali na neki manje fensi i izvikan način. Sam si pisao o R seriji, seti se kako radi Å¡tedljivo, pa samo nekom legurom na cilindrima je smanjena potroÅ¡nja za 10ak posto. PokuÅ¡avam da nadjem neki motor sličnih karakteristika i cene eksploatacije ali slabo. Prelazi prilično mnogo za danaÅ¡nje proseke, za tu snagu ima izuzetno nisku potroÅ¡nju, elektronika u celom autu nema otkaza a mehanika nije čak ni preosetljiva na naÅ¡e puteve. Auto je ekonomičan, relativno brz i praktičan (koliko god limuzina može da bude) i do jaja je udoban i pouzdan. Ne znam sa koliko bi se drugih polovnjaka usudio na duži put a da ga pre toga nisam detaljno isprobao i proverio... S ovim je bilo - aha, održavan redovno u Delti, očuvan na oko, ok. Uradio osnovni servis, klima ladi, pregledano podvozje i cepaj... Majstori proverili ceo auto za tri minuta.
    Za te pare, mislim da nema puno izbora. A pritom izgleda prilično dobro i ima ok opremu.
    Hečbek je druga priča, meni bar. I to na loÅ¡e, unutra mi je Sport oprema plastičnija kako gde pipnem a i komplet je UK proizvod.
    Uostalom, nisu ni Japanci mutavi, ne bi za JDM TypeR uzeli nešto loše kao bazu
    Inače, ni AT menjač na Civicu 4d nije loÅ¡ iako ima 5 brzina, poslednja je dugačka i na 150 po satu motor radi na manje obrtaja i manje troÅ¡i nego s ručnim. Ima i sekvencijalni mod (tastere ko na DFP volanu) koji radi sasvim pristojno. Takav je na USA tržiÅ¡tu, ali ne i onaj iz hečbeka.
    Ovog sa PA tablama automobili ne zanimaju, taj je i na plin i žali se da mu troÅ¡i puno, čak do 10l po gradu.
    Last edited by Ji 4Tze; 24th June 2012 at 22:18.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •