Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 22

Thread: Gde kupiti amortizere?

  1. #11
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Evo kratkog izvestaja

    Gazela - Mailo amortizeri: prednji 2500 zadnji 2630 garancija 1 godina
    Euro 07 - Optimal amortizeri: prednji 2800 zadnji 2300 garancija 6 meseci
    Euro auto - Monro amortizeri: prednji 3940 zadnji 3930 garancija 3 godine
    Golf auto - Bilstajn amortizeri: prednji 2800 zadnji 2800 garancija 1 godina
    Vento - Monro amortizeri prednji: 2650, zadnji 3350, garancija 2 godine
    AP sport - nema amortizere za audi
    Kit komerce - ne javljaju se na telefon
    Vudim trade - ne javljaju se na telefon

    ZAKLJUCAK: Best buy = Vento, Monro amortizeri sa 2 godine garancije, cena kompleta oko 12.000 din
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  2. #12
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ja bih ipak Bilstajne.
    Tu razliku u garanciji mozes da zanemaris jer ako je fabricki neispravan pokazace se u prvih mesec dana. Nakon 10 ili 12 meseci voznje svako ce da ti ponisti garanciju zbog fizickog ostecenja uzrokovanog losim putevima, bla-bla...
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Slažem se sa motociklistom.
    Meyle (ili Mailo ko što ti kažeš) oni su ti OEM za Bilštajn za te starije aute. Švapska firma.
    Monroe bi izbegao, bukvalno se ne sećam da sam čuo išta dobro o njima, naročito za te starije i jefitinije aute.
    Last edited by bruyoni; 21st June 2012 at 10:28.

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    1

    Default Remont amortizera

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Gazela, KYB ili ako oćeš švabe imaju Sachs/Boge.
    Euroauto bi izbegao jer su ti Monroe baš lošeg kvaliteta, znam na nekoliko da su propišali za 4-5 meseci. Eventualno cimni euro07 da vidiš imaju li šta od jeftinijih varijanti. Ili ako oćeš neku jeftinu varijantu baci pogled kod AP-a vidim imaju Dampo i QH.
    Ili ako oćeš možeš da remontuješ znam za tipa u Bataji koji radi i ispadne sve sa montažom/demontažom manje više smešno, recimo 30€po osovini. Ako te zaniam dobiješ podatke na PM
    Matori, aj' daj meni broj od tog sto remontuje amortizere u Bataji. Treba neku Cromu 2.0 t.i.e. da popravim za sto manje para. Ziv bio!

  5. #15

    Default Moje iskustvo sa zamenom amortizera / Monroe Reflex

    Moje iskustvo je da ne treba kupovati amortizere Monroe Reflex.
    Imao sam veoma loše iskustvo sa tim amortizerima, i sa samim procesom reklamacije, koja je dokazano bila osnovana.

    Nemojte "padati" na reklamne kampanje, u kojima su inače zaista dobri.

    Opisao sam celo iskustvo na [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Juce sam preko limunda kupio nove BOGE amortizere, sva cetiri komada 9.200 din
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  7. #17
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Zna li neko koje su cene majstora za zamenu amortizera? Neka preporuka za povoljno?
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ne znam da li je povoljan, meni je bilo vazno da je korektan i pedantan, ali mozes da okrenes broj i pitas. Pera 063 221 084, Jovanke Radakovic blizu Mass company, Mirijevo.

  9. #19
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    197

    Default

    Uzeo par zadnjih marke Sachs u Kkomercu. Gravitiraju prema sredini po cijeni, valjda su tu i po kvalitetu. Njemački proizvod made in Turkey, naravno. Z10 je prirodno skakutav u zadnjem kraju, ali osjeća se da je prijatnija vožnja, definitivno je bio je tvrđi i ne lupa kao ranije. Ako ostane povoljan utisak o Sachsu, vidjeću za par mjeseci da mijenjam i prednje. Ne osjećam da ima neke potrebe, ali su ti fabrički sakupili 80.000km.

    Dodao još sajle za ručnu, 3 litre Selenije gold i filter ulja - sve to za 100 EUR. Preporučio mi je majstor ljetos da mijenjam ovu mehaniku, ali je tek sad nekako došlo na red.

    Sledeće u planu su all season gume - 99% će biti Sava Adapto. Nema tog novog univerzalnog Tigra nigdje u mojoj dimenziji, nema još generalno ni komentara o istima, a sve ostalo iz višeg ranga je overkil za moj lagani "stil" i minimalnu godišnju kilometražu.

    PS
    Dok sam čekao u redu pred kasom, ispred susjedne mi se obrati čovjek u radnom kombinezonu, vidim po priči da je redovan kupac. Pita me gdje mijenjam ulje za Z10, kažem kod svog majstora. On klimne potvrdno glavom i kaže samo nemoj u zvaničnom servisu, radio sam tamo - i opiše onu šemu za vraćanje vozila mušterijama sa naplaćenim a nezamijenjenjim uljem. Da li je bio vic za društvo, nisam siguran..

  10. #20
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    A šta nosi Zunto? 175/65 14?

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •