Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 26 of 26

Thread: NK TEST: Renault Koleos 2.0 dCi 4x4 BVA Privilege

  1. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    U toj klasi ne bih uzeo Koleosa ali klasa kao klasa mi zaista odgovara.Moze pogon da se iskoristi za 90% situacija u kojima sam dosad vozio i nikad ne bih uzeo SUV bez 4x4 jer bih ga ja vozio van asfalta cesce.Takodje su dobri zbog toga sto ima dosta mesta unutra kao i veliki gepek.Takodje svi ti SUV-ovi imaju dosta opreme.U sustini porodican auto sa kojim mozes da ides i na zimovanje i na letovanje bez brige.Naravno to se moze i sa mojim A6 uz mnogo vece uzivanje u voznji ali van terena uvek ce bolje proci npr. Q5 nego A6 zbog visine poda od zemlje,a pogon je u sustini isti..Ovaj mi se ne svidja jer je automatik ali posteno ima dosta opreme.

  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Koleos nudi gomilu opreme za te pare. Mislim da adekvatno napucani X3 ili Q3 koštaju bez problema 50 soma. Tačnije za X3 znamo, pošto smo se vozili time do Minhena.

    Adaptivni ksenoni, koža, automatik, 4x4, sve na dugme/senzor, komande za ventilaciju za putnike pozadi, kompletna aktivna i pasivna sigurnost, TomTom navigacija, BOSE muzika sa BT...

    Koliko se sećam, Kia za 23 soma nije bila ni blizu ni po jednom parametru onome što nudi bazni Koleos za 23 soma. O činjenici da svaka Kia u kojoj sam se vozio je izazivala različite vrste bola i probadanja posle 2-3-4 sata vožnje.... Meni je Kia baš nisko na spisku. Dodatno što ti fensi SUV koji su kao X6 umanjene kopije su užasno nepregledni.

    Al ljudi vole da kupe lepo. Dal je udobno, komforno, dal je zvučna izloacija dobra, dal je gepek pristupačan - to sve ne može da se proturi kroz brošuru u nekim opipljivim vrednostima, pa to nikog i ne zanima.

    Meni se Koleos ko klasa vozila uopšte ne dopada. Ali razumem zašto bi neko to kupio. Sa druge strane ne razumem zašto bih dao 50 soma za Q3/X3 koji su tvrdi ko STO ili zašto bih dao više para za Kiu Sportage (za adekvatnu opremu/motor), kad Kia sigurno nije prestižnija marka od Renoa i ne nudi ništa više od francuza?

    Takođe, dosta konkurenata nema u ponudi 2.0 dizel. Razlika je 30.000 dinara između 2.0 i 2.2 pogona. Nije to mala stavka, pogotovu kada to morate svake godine da radite, a razlika u performansama apsolutno ne postoji.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Sto se tice 2.0 i 2.2 dizel motora to se slazem. Nema razlike u performansama a skuplja je registracija. Audi uopste je malo tvrdji od konkurenata a i skuplji za istu opremu. Ako uporedjujemo Kiu i Koleosa pobedjuje koleos.Slazem se sa razlozima koje si naveo.Nisam se vozio u X3 niti u Q5 pa o oslanjanju ne mogu da pricam,ali mislim da je moj A6 tvrdji nego npr. E class ali daleko od toga da je neudoban. Rekao bh da ima malo vise sportskog duha.U prethodnom postu sam rekao da ne bih uzeo koleosa pre svega jer mi je u glavi bilo 4x4 i renault ne idu zajedno,pa da vas pitam jer ima nissan neke veze sa koleosom a pretpostavljam da ima,sto menja stvar na pozitivno.
    Last edited by aquaudi; 11th June 2012 at 10:25.

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mislim da je mehanika/vešanj ista ekod Kaškaija i Koleosa, dok XTrail ima nešto ozbiljnije vešanje, dok mi se čini da je pogon identičan. Te detalje bi trebalo proveriti.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Nissan je zaista dobar u pogledu terenaca pa ako ima malo nissan krvi u koleosu nije to toliko lose.Licno ja nikad ne bih uzeo SUV da bih ga koristio kao putnicko vozilo jer su limuzine i karavani mnogo bolje resenje za to.Nisam naveo MPV jer ih ja ne volim uopste.Suv se uzima,po mom misljenju,ako ti je vecina voznje na asfaltu,imas porodicu sa ne vise od 5 clanova a takodje postoje periodi kada ti je potreban 4x4,odstojanje od zemlje .Mislim da ovi dzipovi uopste nisu nesposobni na snegu npr. samo ako se stave dobre gume.

  6. #26
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Galerija:

    [Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •