Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24

Thread: Honda HRV

  1. #1
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    48

    Default Honda HRV

    ljudi da ne otvaram novu temu: šta mislite o nabavci Honde HR-V 1.6 105ks 4x2 2001 ???
    Still Watching You

  2. #2
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Super auto ako ti se sviđa. Å*teta samo da ne uzmeÅ¡ 4x4, mislim da mu je to glavni Å¡tos. Meni se ne dopada uopÅ¡te, ali snimao sam ih kada sam kupovao.Stildžu davnih dana zbog 4 vuče.

    Sve najbolje sam samo čuo o tom automobilu, ali nemam nikakva iskustva iz prve ruke.

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Osim sto mi je gadan za medalju verzija sa prednjom vucom je bolji izbor, honda 4x4 sistem je ocajan plus je redovna pojava da im propadnu prednji ili zadnji diferencijal. Delova ima i to raznoraznih jer deli dosta sa civikom sto opet znaci da ima dosta aftermarket proizvodjaca

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    48

    Default

    OK, hvala i ja sam čuo da taj 4x4 osim veće potrošnje nema neke realne prednosti ...

    što se delova tiče u servisu Mile-Pile su mi rekli oko 400-500 eur veliki servis sa delovima uključujući ruke...
    Dok su mi u Nippon United dali cenu za delove oko 20 000din... e sad dal su gore ruke 300??

    U svakom slučaju dilema mi je dal mlađi Grande VAN bez klime 2008-09 ili taj HRV ???
    razum kaže Grande dok mi je želja HRV ...
    Still Watching You

  5. #5
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    48

    Default

    sad kad je otvorena posebna tema da malo detaljnije obrazložim priču o HRV:

    oduvek sam želeo neki "terenac" kao neko kome se sviđa povišen položaj sedenja i pošto više volim da se "popnem" u vozilo nego da se lomim - saginjem prilikom ulaženja -izlaženja & da nemislim rupa ova - ona, trotoar, šaht, makadam do vikendice , dublji sneg na prilasku ski centru itd ...

    A pravi terenci su skupi i za nabavku i održavanje onda mi je oko palo na SUV vozila prvenstveno je bio Subaru Forester, pa Niva, pa Audi Allroad i sad mi je na nišanu HRV

    najviše me brine kasnije održavanje jer će taj auto biti kod mene najmanje 5, a možda i 10 godina... A više mi se sviđa model sa 3v, nego onaj sa 5v iako je taj praktičniji...
    što na kraju znači da od mene ide na seckalicu jer sumnjam da će neko u Srbiji hteti Hondu staru preko 20 godina...

    dakle sad slobodno možete da se raspišete o HRV-oju ...
    Still Watching You

  6. #6
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    48

    Default

    I nema niko prijatelja drugara- poznanika da ovde iznese mišljenja o HRV ???
    izgleda da ću uskoro uzeti jednog pa ću ja onda biti izvor info za buduće vlasnike ...
    Pozz
    Still Watching You

  7. #7
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Izbegavaj HRV ako ima automatski menjac. Sa manuelnim je ok.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #8
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    48

    Default

    da samo manuelni i samo 4x2 1.6 105ks; rezervisao sam takvog samo da se lik vrne sa mora ...
    Still Watching You

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4

    Default

    Pozdrav svima!
    Ja posjedujem HR-V 2005 godina sa 5v i manualnim mjenjačem - 1.6 105 ks.
    Vmax - 195 km/h ..
    Mogu samo reći da sam prezadovoljan sa autom. Imam ga 1,5 god i do sada nisam imao nikakvih problema.
    Kupio sam ga sa ugrađenim plinom i to funkcionira sasvim ok..imao sam samo manji problem sa chipom od plina.
    Sa plinom je potrošnja povoljna..naravno sve ovisno o tome koliko vam je noga "teška"..
    Pogon 4X4 po meni funkcionira odlično..isprobao sam ga na snijegu, blatu, u šumi...ne vidim nikakve mane..
    Ako nekoga još nešto interesira neka se slobodno javi pa ako mogu pomoći stojim na raspolaganju..
    Znam kako je potencijalnim kupcima ovoga auta jer sam i sam muku mučio i pročitao hrpe stranih foruma prije kupovine svoga.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3

    Default

    Pozdrav ljudi!!!! prvi put sam na forumu,a ovde sam bas zbog toga sto sam se zagrejao da kupim jedan hrv 4x4 troje vrata...
    Interesuje me realna potrosnja ovog automobili i taj pogon 4x4,negde sam procitao da se zadnji tockovi aktiviraju samo po potrebi,tj.ako prvi proklizavaju pa se obrtni moment prenosi na zadnje...ti imas auto vec 1,5 godinu pa mi mozes reci iz prve ruke,kakav je to auto(potrosnja,udobnost,odrzavanje...)?
    Hvala !!!
    Last edited by djo; 15th September 2012 at 14:16.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •