Results 1 to 10 of 10

Thread: NK TEST: Renault Twingo Gordini GT

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default NK TEST: Renault Twingo Gordini GT

    Na NK testu je od danas i mali, prgavi Gadurini Nova generacija Tvinga, opet GT TCE kao i prosla generacija, samo sa pomenutim Gordini paketom opreme.

    Zmaj rece da se malo jezi od enterijera, ali meni je ok. Sa druge strane marketing menadzerka Renoa kaze da bi ona volela vise vriske unutra

    Tekst sa [Only registered and activated users can see links. ] je verovatno video ko je hteo, a test prethodne generacije cu i ja da procitam da vidim sta sam tad [Only registered and activated users can see links. ].

    Meni je auto onako malo kutijast, ali bas zbog toga i deluje prostrano. Kad se bolje osvrnete ima dosta finih detalja poput kozom presvucenog volana, malo koznih detalja na vratima, dobrih, sportskih sedista, jedino mi obrtaljka kao iz crtanih filmova.

    Vidim u spisku opreme da sedista krste kao RS. Meni deluju kao neka kombinacija alkantare i eko koze, ali mozda gresim. Ima onu dobru foru sa odvojenim i pomicnim zadnjim sedistima, koje nismo imali u prethodnoj generaciji. Ipak, ja kad sednem sa svojih 176, ne ostane puno do neba, iako za noge ima mesta.

    Za divno cudo menjac mi ne deluje onako nezno kao kod Klija, cak bih rekao da je robustan. Turbina se opet pali na oko 2k obrtaja i to ne moze da se ne primeti. Opet, jako je elastican, elasticniji dosta nego vts, doduse tek preko te granice paljenja turbine.

    Nisam ga nesto gazio, ali mislim da se ovoga puta turbina cuje dosta jasnije i zvuk prelazi iz sustanja u neko nedefinisano rezanje. Moracu bolje da oslusnem da bih rekao valja li

    Auto nije presao puno, ali vec je prosao kroz ruke SAT-a i VG, pa su plocke defnitivno kaput. Baaas mu treba da zakoci.

    To nema veze naravno sa samim autom, ali mi se ne svidja ono sto je u nekoliko navrata navodijeno kao mana kod slicnih automobila. Preko rupa i sahtova osecaj je kao da sedite u konzervi. Nema onog utiska kompaktnosti, deluje skoro kao igracka.

    Stavili su mu nove GY 188/55 R15, jer su navodno zamenjene zimske. Auto je presao vec oko 230 km od sipanja goriva i ne fali nijedna kockica, prosecna potrosnja od pumpe je 7,8, a preostala autonomija 520 km. Nesto mi to sve previse optimisticno, ali videcemo.

    E da, cena na sajtu za Gordini verziju je 11390 evra.

  2. #2
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    I? Nesto mi brzo pobeže od teme. Jel bilo vriske unutra?
    Kakav je enterijer iz te perspektive?

    Cena jeste interesantna za taj "Å¡to sam brz" fazon.

    Prvi utisak, felne! Uopšte se ne uklapaju u vizuelni imidž. One od prethodnog modela su mu mnogo bolje stajale.

    Enterijer se i ne vidi baÅ¡ dobro ali iz onog Å¡to vidim, ne obećava.
    Dodatna sv. grupa na petim vratima je višak definitivno. Zadnji kraj je svedeniji i stilski uspešniji bez tog, na silu uguranog dodatka.
    Mislim da su mogli da izazovu mnogo jači utisak sa malim plastičnim dodacima ispod prednjeg i zadnjeg branika i po sajtnama.
    Ovako izgleda kao nedovrÅ¡en tjuning, naročito sa ovim felnama.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Sram te bilo, necu ni da komentarisem

    Ovo za alkantaru sam bas lupio, nema veze sa istom. Eko koza i neki spuzvast materijal, ali osecaj je vise nego solidan.

    Automobil je i lepo opremljen za svoju klasu. Jeste da nema onih gedzeta koji vise nisu retkost (keyless entry, start dugme, start stop sistem, senzori za parkiranje), ali tu je tempomat, automatska svetla, mislim da ima i senzor za kisu, audio sistem sa BT konekcijom za telefon i usb konektor.

    Sa BT nisam imao neke muke, brzo je nasao tel i procitao lepo moj imenik. Ono sto ne mogu da prezalim - moja stara motorola e770 imala je mogucnost da BT audio uredjaja sam prozove BT konekciju na telefonu i da se ona sama ugasi kad ugasite audio uredjaj. Znaci, nema potrebe da drzite ukljucen BT ili vadite telefon iz torbice ili dzepa.

    DA opet ne preteram, ali menjac stvarno deluje mnogo bolje. Ima kod ove gordini verzije metalnu kuglu i lep kratak hod.

  4. #4
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Hehe, kad si vec bio na mom broju, mogao si i da okrenes!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Meni se novi viÅ¡e sviđa od prethodnog - spolja gledano. Prednja svetla su mi jako zanimljiva, kružna forma je baÅ¡ lep detalj usred gomile kockastih detalja.



    Å*to se maÅ¡ine tiče, TCE je trkačka maÅ¡ina za prosečnog vozača. Bez muke i drame visokih obrtaja lako nazida ozbiljne brzine, tako da poseduje sposobnost nepodnoÅ¡ljive lakoće postizanja prekoračenja

    U principu, uz malo truda može da bude jaaako brz auto. To smo onomad zaključili na Huji, kad me je Luka Kulundžić sa lakoćom držao na odstojanju u TCE maÅ¡ini, dok sam ja vozio Sportaljku. Tek kad sam krenuo da lupam o limiter i da kočim jaako kasno, je TCE postao sitniji u retrovizoru, a ja sam se solidno oznojao
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Posto sam se slatko navozao za vikend, da bachim koju. Automobil lako guta km ili je to neki moj problem, pa sam vez nazidao skoro 500 km. Utisci su pomesani, setio sam se nekih stvari jos iz vremena kad sam vozio prethodni GT, neke su bolje, a neke ostale slicne.

    Gledajuci cisto snagu, tesko da bih ga svrstao u prave gradske zujalice. Medjutim, imali smo Yaris prethodne generacije sa istom snagom, ali nije isao ni slicno ovom automobilu. Turbina cini cuda u tom nekom uskom opsegu od 2 do 3k obrtaja, jednostavno katapultira ovaj autic napred.

    Jako je zgodan za voznju po gradu, servo je jak, solidno je pregledan, a i sedi se dosta visoko. Klizna sedista pozadi su jako prakticna, a i cak kad se pomaknu do kraja moze stati velika torba.

    Sa druge strane deluje udobno, ali je kao i svaki mali automobil nervozan preko neravnina. Dosta je stabilan u krivinama, ali nije onaj pravi vozacki automobil kao vts. Ja bar nisam uspeo da ga vozim ni blizu limita. Teziste automobila je visoko, visoko sedim, volan ne daje pravu informaciju i nisam uspeo da steknem samopouzdanje.

    Cini mi se da je mnogo bolji nego prethodnik u tom smislu, nije u onoj meri nervozan preko neravnina, ali i dalje salje jasna upozorenja kad se predju odredjene brzine.

    U gradu sa nekonstantnom nogom na gasu trosi bez problema preko 8 litara, rekao bih 8,5 ako se ne vodi racuna. Iako ima tempomat, za auto put definitivno nije. Pri 130 trosi lepih 8 do 8,5 litara, dok pri 140 ide preko 9. Vts u gradu trosi dosta vise, ali na auto putu dosta manje, pa mu u proseku dodju isti potrosaci. Prosek za gordini je 8 litara na 470 km, od toga 190 regionalni, 160 auto put i ostatak grad.

    Ja sam navikao da vozim moj automobil po gradu i na ispod 2 do 2k obrtaja i ta navika slabo prolazi kod gordinija. Ispod 2k mu se ne vrti turbina i cuje se onaj grozan zvuk kad se vibacije protezu duz citave karoserije. Kao na nekim dizelkama, recimo kod klija dci. Ako zustrije vozite non stop klatite glavicama ko patkice, jer kad turbina povuce to tako izgleda

    Menjac mi je ok, bolji nego kod prethodnika i pri tom ostajem, zvuk nije nista posebno, Posebno kad se predje 4k, tu vec nekako vrti u prazno.

    Evo i slikica dekice pored unuka

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Sinoc je izmeren Twingo, cast je imao Zmaj, a cifre su nesto bolje nego kod prethodnika. Bilo je samo 4 stepena, sto je sigurno bila otezavajuca okolnost za letnje gume.

    Bice cifre u testu, ali ja sam zapamtio sledece>

    0-100km/h ravno 10 sekundi
    0-400m - 17,3 sekunde

    Kocnice su se ispostavile ipak kao solidne, iako se meni ne svidja sto mora bas da se nagazi da bi radile kako treba.

    100km/h-0 40 metara.


    Inace, nadjoh simpicantan video malo jace verzije



  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Twingo malopre vracen sa 730 predjenih km, nesto manje nego sa prethodnikom

    Skrenuo mi Zmaj paznju, nema vise GT TCE verzije "obicne", ovaj motor se nudi samo u Gordini paketu. S obzirom da prethodnik nije bio Gordini, a kostao je 3 hiljade vise, jasno je koliko su cene kalirale. Da je ovo 2008. Gordini bi bio barem 15k. Gledao sam najavljene cene za RS i Gordini je 2k tezi od nebrendirane varijante.

    To naravno nije dovoljan razlog da neko iskesira ovu sumu za Gordini, ali...

    Kad spustim loptu i sumiram ustiske, nije bilo previse mesta poredjenju sa vts-om. Ovo je drugi tip automobila potpuno i jako mi je prijao.

    U pitanju je lep paket za jedan gradski automobil, koji ima viska snage, a vozi se izuzetno lako zahvaljujuci turbini. Uhvatio sam sebe u poslednjih par dana kako uzivam u laganoj voznji. Automobil je leprsav, vuce tu na vrhu pedale gasa, kao dizel, a moze da bude i ekonomican u gradu. 100 KS i 8 litara proseka u gradu Beogradu za normalnu voznju je po meni sasvim ok.

    Sad sam malo razgledao baznu verziju i vidi se pomak u odnosu na prethodnika. Materijali su solidniji i enterijer je lepsi za oko. Ko voli konzervativniju i definitivno prostraniju verziju gradskog automobila od Fice, ne vidim posebnu prepreku da obilazi Reno.

  9. #9
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]
    5:53.365

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Fotke su opasne! Doduše, auto je užasno fotogeničan - sjajno izgleda i na mojim fotkama sa Tvingo promocije.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •