Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 71

Thread: Vesti iz domaceg auto-sporta

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Na Beranovcu je tokom proteklih 10-tak godina tokom kojih sam bio redovan, bilo izgledno da organizatori i murija dobiju batine ako probaju da skinu nekog sa mostica - gde ljude od 1t koja ide minimum 120 tuda brani ograda od supljih cevi...

    Cinjenica je da organizatori rade organizaciju jako traljavo i nemaju snage da otkazu trku ako im se ne svidja situacija, zato sto su uleteli i poslednju kintu pa onda puste da se vozi na frku. To ih ne cini ispravnim, ali je cinjenica da nikad niko nije popio mardelj zbog toga. Kad bi se sad polomila kola na organizatorima, da vidis kako bi sledecih 5 godina svi dovodili interventnu da pomera publiku smrkovima.

    Gledaoci su marva, pa su marva. Al na marvu pustis kucice ili je izudaras stapom i onda ona radi ono sto joj se kaze.

    Evo stigo mi zvanicno saopstenje (u nastavku). Tragicno je sto Simke, da uprostim ceo pokusaj vadjenja iz frke kaze: 20 godina smo imali srece, eto sad nismo... Moralo je da je ponestane...

    Brdska trka Tara 2012 – Saopštenje za medije

    Auto Sportski Klub Balkan, organizator međunarodne brdske trke Tara 2012, izražava duboko žaljenje zbog incidenta, koji se danas (19.09.2012) dogodio na planini Tari. Sportska komisija je odmah nakon incidenta donela odluku da se trka prekine. Оpserveri Međunarodne automobilske federacije su kontaktirali predstavnike ove organizacije, uključujući i predsednika FIA, Jeana Todta i predsednika FIA komisije za trke na brdskim stazama, Paula Guthjara, koji su, takođe, izrazili duboko žaljenje zbog incidenta koji se dogodio.
    Predsednik ASK Balkan, Dragan Simić, povodom ovog incidenta je izjavio: “Dvadeset godina organizujemo brdske trke na Tari, i u tom periodu nije bilo većih incidenata. I ovoga puta, maksimalno smo uradili sve za bezbednost, što je bilo do organizatora. Na mestu gde se dogodio incident, zbog velikog broja publike, mi smo pojačali bezbednosne mere. Postavili smo više redara, nego što je to uobičajeno. Pored toga, na tom mestu je bila policija. U imeASK Balkan, saosećam se sa članovima porodica i prijateljima osoba koje su učestvovali u ovom incidentu.”
    Istraga je u toku, i predezute su sve odgovarajuće mere. Nemoguće je davati bilo kakve dalje komentare, sve dok se ne utvrde precizne činjenice u vezi sa incidentom.
    ASK Balkan iz Zemuna
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Stvarno tuga i žal saučešće porodicama

    Publika kao i uvek na mestu gde ne bi trebala, organizacija kakva god da je kod nas ne može bolje, ali i bizaran incident gde je auto uleteo u publiku bez kočenja stvarno kao da se sve poklopilo kako ne treba

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ja sam mislio moto Beranovac gde je prošle godine bila kaubojština neviđenih razmera, ljudi točkarali pored piste u toku trke razdvojeni od takmičara onom crvenom trakom, sudije koje nisu stopirale trku kad je prva pomoć morala da uđe na pistu i jedan deo vozi u suprt vozačima, redari koji umesto da rade nešto gledaju trku i koji pojma nemaju kad da mašu zastavicama.

    Pa kad bi neko od odgovornih ljudi bio odgovoran za svoju neodgovornost i da po slovu zakona fasuje robiju onda bi bilo OK. Ovako o čemu pričati kad ih i na krugu, gde je lako, mrzi da odrede gde gledaoci smeju a gde ne smeju da stoje
    Ovako kako čujem Simke je u poslednji momenat našao nekog iz BiH koji će da stavi svoj potpis kao zaduženog za bezbednost jer niko drugi nije hteo.

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ne treba uzalud trositi tolike reci. I u svetskom reli sampionatu pre manje od 30 godina nisu imali ili nisu hteli da nadju resenje za publiku. Cak se smatra jednim od najatraktivnijih snimaka onaj gde Rohrl vozi kroz spalir ljudi koji se razmice pred njim.

    A sto je zanilljivo, od kada su doveli wrc u granice civilizacije i publika ne moze prici blizu i luciti adrenalin, ni sampionat vise nije tako zanimljiv toj istoj publici. Ista je prica i sa automobilima, koje su zabranili.

    Da se ne lazemo, ljude privlaci krv, to moderno gladijatorstvo. Neki iskonski nagoni se nikada ne menjaju, samo je koloseum zamenjen sa nekim drugim pozornicama.

    Vecinu ljudi, koji dodju na samu stazu, ne privlace takmicarski ili tehnicki aspekti trke, niti znaju mnogo o tome. Dodju tamo, ponesu gajbicu pive, pretrce stazu ispred automobila, naguze se skinu gace dok stize auto u punoj brzini.

    Kad pocnu da prekidaju brzince zbog publike i zabrane prilaz na "atraktivna mesta", nece vise doci ni ono jada sto ima tamo. Nazalost, ali tako je.

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mislim da je to stvar kulture. WRC pre 30 godina je bio takav, zato što je takva bila svetst o bezbednosti. Sada je malo drugacije, pa opet WRC brzinci moraju da se otkažu zbog haosa. To što je WRC postao nezanimljiv za TV, to je druga stvar.

    I dalje stojim iza toga da marva mora da se utera u red. Mora da se zna gde sme, a gde ne. I to nije stvar sopstvene odluke, nego neko mora to da SPROVEDE. Ubeđen sam da bi isti ovi koji su sad bili na trci, bili i da je bilo rigorozno razmešatnje gledalaca.

    Da li će biti kazni? Siguran sam da ne. Jedan od sponzora je Ministartstvo sporta koje će indirektno priznati da je odgovorno ako neko tamo bude optužen, a znamo da je sad u politici mnogo klimavo (i lete "političke" glave lako) pa će veze da se potežu masovno, samo da budu pata karte. AJd baš da vidimo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16

    Default

    4. Bg reli za vikend,dobro poznata Avala i kosutnjak,s tim sto se vozi i u subotu po jedan nocni brzinac,na Avali u 19h i nesto,kosutnjak posle 20h krece.Nedelja pocinje oko 12

    [Only registered and activated users can see links. ]

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #17
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Tek sad vidim da ima skoro pola hrvatskih posada, otkud to? Meni bi odgovaralo da reli pocinje u 4 ili 5 ujutro, ovako tesko da cu doci

  8. #18

    Default

    Ostvarena je saradnja naseg i hrvatskog saveza upravo zbog brojnosti pa se tako nas jedan reli vozi za njihov,i jedan njihov reli za nas sampionat.Moguce da su i dva relija cak nisam siguran.

    Avala nocna ce verovatno biti vozena kao etapa zbog koncerta koji se odrzava na avali u isto vreme tako da je za subotu bolje ici na kosutnjak

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Na žalost, mi smo ekipno u Slovačkoj...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    A večeras na Košutnjaku svaki drugi auto je Evolucija! Valjda niko neće da se krovira pre početka relija...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •