Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 174

Thread: Alfa Romeo 159, 1.9JTDm 16v

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nidzo, mnogo bre visoke standarde imas. Jes da si je izvakao u PS-u, al ova fotka je za desktop

    Daj nam par insajderskih informacija, sta je to sto stavljas kao "sitnice"? Znam da su ti sad sva cula izostrena i pomno se upoznajes sa svim stranama automobila

  2. #12
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Trap i motor deluju odlično. Odlepio se kod desnih vrata alfa romeo aluminijumski detalj koji sam vratio. Zadnja sedišta nisu dobro vraćena u žabice koje ih drže, pa sam i to sredio vrlo prosto. Auto deluje toliko čisto, da se jede sa patosa, pa pretpostavljam da su sve rasturali da očiste i loše vratili. Primetio sam jer je juče lupalo malo preko neravnina, ali srećom je uzrok odmah otkiven.

    Nervira me što ne svetle dve ili tri diode u trećem stops svetlu, to me užasno nervira, pa ću i to da sredim prvom prilikom.

    Nema srednji šuspleh i primetio sam da je žica za senzor potrošenosti pločica otkačena. Pretpostavljam da ove pločice nemaju tu opciju (Ferodo), ali proverićemo. Motor se gasi kao da su dizne malo zaprljane, ali to će da reši par rezervoara na MOLu sa aditivom za dizne. Na Stilu je uvek palilo, a u poslednje vreme sam na svaka 3-4 rezervoara stavljao aditiv i ne mogu da se setim kad je zatresao zbog dizni poslednji put.

    Letnje gume trebaju da se stave krajem meseca i baš se radujem što kupujem nove. Minimalna opcija je Tigar Hitris, ali mislim da ću ipak da stavim nešto malo bolje, a prihvatljivo, recimo Hankook ili Kleber. Michelin mislim da više ne opravdava cenu, bar sudeći po testovima. Svuda su u sredini po performansama, ali po ceni su sam vrh.

    I tako, privikavam se ja na auto, on na mene. Počinjem da tripujem da svakom vožnjom sve bolje radi.

  3. #13
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Nidzo, slika je kao iz Alfinog kataloga. Sa srecom da je teras, jos dugo.

    Kako bih je rado posedovaoooo.. I ja, kao i Zmaj , nema sanse da prodjem pored nje a da se ne okrenem.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  4. #14
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Tnx.

    Stvarno je mobilnim slikano i mrvu začinjeno u lajtrumu. I sam sam se iznenadio koliko je "mesa" u tom fajlu bilo za izvlačenje senki.

    Naručene original zavesice za prednje točkove jer su izbačeni 16mm pa pršti sve po komplet bokovima. U Bogunoviću 7000din par. Svakako mnogo jeftinije nego farbanje...

  5. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Koji mobilni imas?Posto znam da i moj Galaxy S2 ima isto ovakvu kameru.Nego interesuje me kakav je sto se tice medjuubrzanja,preticanja itd.Kod mene je to bila najveca razlika u odnosu na Astru.Sa astrom je uvek bilo da li moze ili ne moze.Sada je samo potrebna isprekidana linija i kamion ispred.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  6. #16
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Sa S2 je slikano.

    Motor je manje elastičan nego na Stilu, ali to sam doživeo sa svim turbodizelašima sa mnogo konja. E, sad, možda je tu bitan i faktor težine, tj taj motor na niskim obrtajima možda isporučuje istu količinu momenta kao i JTD od 80 konjića, ali ima da čupa 300 kila više. Takođe, čini mi se da mapa štedi motor, tj ne dodaje gas odsečno kada se pritisne papučica do poda, nego ga ima neki 'fejd in' od možda pola sekunde dok ne počne punom snagom da ubrzava.

    Takođe, ja sam navikao da Stila vozim stvarno ko baba, jer mu je obrtni moment 1500rpm, a menjač veoma kratak, tako da je između semafora mogao da se odlepi bilo kom, iako ima svega 80KS. Ovde bogme mora da se šalta, jer je ispod 2000rpm jako troma, a ako krstarim u 5-oj 60, to je 1100rpm recimo, pa čak ni vraćanje u 4. nije dovoljno, nego mora u 3. ili 2. da bi počupao muški.

    E, onda tu nije kraj problema, jer dok trepneš sa 2 je već otišla na 4k, pa moraš da šaltaš ponovo. Trudim se da je ne teram u obrtaje dok je ne skapiram totalno, odradim mali servis svojim očima, a veliki je već urađen na 90.000km.

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Lepo lepo, samo mi se ona tamno plava i dalje vise svidja Inace je lep autic.
    Sto se elasticnosti tice pazi moze biti ido menjaca, razliciti odnosi verovatno napravljeni za krstarenje, moze da povuce ali ono nije joj glavna namena.

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Slican utisak sam imao sa onim napucanim motorom od 1,9/ 130KS u Meganu i Laguni. Opalis po gasu, sacekas par sekundi da "udje u rezim" a posle ne mozes da stignes da izmenjas brzine. Nekako su mi nebalansirani, ili cupaju volan iz ruku ili se tegle kao Benz200D.

    Mislim da bi joj RS narandzasta, sa karbon folijom na krovu, anthrazit felnama sa narandzastim rubom leglo samo tako. Mogli vi fotosopisti da se poigrate sa ovom Nidzinom slikom pa da glasamo u koje folije da je sminka
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  9. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Kod mene je nebitno u kojoj je brzini,npr na ibarskoj mozes da pretices i u trecoj i cetvrtoj a mozes i da krstaris u petoj uvek povuce veoma snazno sem bas u petoj na leru.Ali ipak i kubikaza je dosta veca, a i snaga.I tebi je 300 Nm od 2000 rpm a kod mene je 450 Nm od 1400 rpm.Ali kad se sve sabere po mom misljenju imas prelep auto koji ne trosi mnogo,a registracija mu je oko 300 evra,za razliku od moje koja je ogromna.

  10. #20
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    ^There is no replacement for displacement.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •