Results 1 to 2 of 2

Thread: Preporuka za polovnjaka do 9000e (stilo/307/focus)

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Sabac, Beograd
    Posts
    23

    Question Preporuka za polovnjaka do 9000e (stilo/307/focus)

    Neko vreme vec ne pratim trziste, a trebao bih da menjam auto pa bi mi saveti dobro dosli. Naime imam astru g 1.4 16v 90ks (classic 2 sto nasi kazu),5v, 99. godiste, 180 000 presla, uzeta pre 4 godine iz Holandije. Sa njom apsolutno nikakvih problema nisam imao, znaci najkrupniji kvar je bio zamena sijalice. Problem je sto nema klimu, da ima ne bih je menjao nikako. Uradjen veliki servis pre 10 000. Racunam da bih oko 5000e mogao da dobijem za nju, ako gresim slobodno recite procenu.

    Uzeo bih auto za 8000-9000, tesko preko toga. Vidim da za te pare moze da se uzme stilo, megane 2, opet astra, 307, focus... Sta bi bio najbolji izbor, znam da nema pravila, ali opet imate neke informacije sta se kako pokazalo? Vidim da ovde stila ne cene, osim jednog srecnog vlasnika
    Isao bih na dizel motor, ne manje od 90 konja (ne spusta mi se ispod ovoga sto vec imam), ili eventualno benzinac ako mozda ima fabricki ugradjen gas? Meni se 307 najvise svidja, ali gledajuci malo ne bih rekao da 2.0 hdi moze za te pare, uglavnom vidjam benzince i 1.4hdi? Da li mozda laguna 2 moze da se uklopi u cenu, a da nije neka presla 200k?

    Gde je preporuka da se gleda auto, iz Sapca sam inace, znam da imamo milion placeva, kakva su iskustva sa njima, gde su najmanji prevaranti (postu su svuda prevaranti rekao bih )?

    I ono sto me najvise zanima je cena delova. Odavno vazi da su za Francuze skupi delovi, ima li istine u tome ili je sad manje vise isto za sve ove modele? Moze li neko poredjenje sa astrom, posto za to znam koliko su delovi?

    Inace, auto ce biti klasican porodicni, znaci nista sportsko me ne zanima, i nikako 3v iz istih razloga. Dopunicu temu vremenom, garant sam propustio svasta

    Thanks
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    1,4 hdi je prilicno slabasan za 307. Ali je i mali potrosac. Za te pare ces dobiti najsnazniji motor i najbolju opremu UBEDLJIVO ako kupis Stilo. Sve ostalo je za par hiljada skuplje. O kvalitetu... ko bi ga znao. Posle 200-300 soma, koliko su svi ti dizeli presli, price o kvalitetu padaju u vodu posto se uglavnom to prica za kola sa < 100.000 km. Pravih, a ne ono sto pise na cajgeru.

    Sto se Sapca tice, ti si lokalac pa ces ti to najbolje zakljuciti. Nije da Sapcani prevaranti, nego su prodavci kola prevaranti.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •