Results 1 to 9 of 9

Thread: Kupio bih nesto do 4000E

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3

    Question Kupio bih nesto do 4000E

    Dobro vece.
    Nadam se nisam omasio sobu.
    Imam par pitanja:
    1.) Koji polovnjak do 4.000€ ? (pozeljno da bude manji automobil)
    2.) Obzirom da sam na pitanje br.1. sam sebi donekle odgovorio, Fiat Punto. Koliki ccm predlazete ? Koje godiste ?
    3.) Na sta posebno obratiti paznju ?
    4.) Vasa iskustva sa vozilima koja preporucujete.
    5.) Vasa iskustva pri kupovini polovnjaka.

    To je ukratko.
    Hvala vam ako ste i samo procitali ovaj thread.

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    E cao shumar, dobrodosao. Mislim da je bolji izbor Corsa B. Prijatelj mi vozi ovaj automobil vec par godina i nije imao nikakvih problema. Motor je cini mi se 4-cilindras sa litar zapremine i 45 ks. Fino ide, jednostavan je za odrzavanje i pristojno izgleda. Prostora ima sasvim dovoljno za ovaj tip automobila. Nemam iskustva sa kupovinom polovnjaka pa ce to valjda neko drugi da ti prenese.

  3. #3
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    226

    Default

    Ajde da se pridruzim VIP-u sa podrskom za corsu B. Mislim da je daleko kvalitetniji auto od punta (moj vizuelni utisak). Devojka moja poseduje istu i mogu ti reci da se slatko vozi. Jedini izdatak za 100000km je imala za protokomer koji je kostao 300 eur. Motor 1.2 16v. I zanimljivo je da taj auto nigde ni ne skripucka nit se ljulja (plastika je super).

    Drugi auto koji bi mozda mogao da pogledas je pezo 106. Taj auto sta moze da prezivi ne moze ovde da se opise recima . Tovaren je vise od nekog fapa, nikad nije opran, vozio ga ko je stigao i dalje to ide i ne fali mu nista. Eventualno bi mozda mogao da pogledas i 306 koji je nesto vise od 4000 ali ako mozes da se ispruzis za jos malo..

    Sto se tice obracanja paznje, ne 4 oka nego deset. Caskom bude da kupis jedno, dodjes kuci i otpakujes a ono mucak.Kao jedina stvar koja ti toliko koliko moze pomoci je da oteras auto u neki servis na kontrolu. Merenje kompresije, dijagnoza, provera brojeva sasije, da li je to taj model po broju, itd..
    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3

    Default

    Hvala vam na odgovorima.
    Uzecu i "Corsicu" u obzir, kao i 106-icu.
    306 mi je malo velik, ako razumete sta hocu da kazem...
    Trazi se, otprilike, malo gradsko vozilo kojim moze da se ode i na more, jelte...
    Ima li ko iskustva sa vozilima doteranim od "preko" ?

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Korse B imaju trocilindar kod 1.0 motora. Taj bih preskocio, mnogo je slab. 1,2 16v, koji je preporucio NN je taman.

    U toj lovi, možda treba da pogledaš i Saxo. Meni mnogo lep auto.

    VW Polo je skuplji, oni kreću od 4 soma pa na više.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Korse B imaju trocilindar kod 1.0 motora. Taj bih preskocio, mnogo je slab. 1,2 16v, koji je preporucio NN je taman.

    U toj lovi, možda treba da pogledaš i Saxo. Meni mnogo lep auto.

    VW Polo je skuplji, oni kreću od 4 soma pa na više.
    Ja sam napamet rekao zapreminu. Jeste 45 KS, ali sa 1,2 litra zapremine, cetiri cilindra naravno, radi se o starijem tipu motora sa jednom bregastom. Trocilindras nije slab, 1.0 12 v sa 60 ks, sasvim dovoljno za tu karoseriju i podnosljivu potrosnju.

  7. #7
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Trocilindras nije slab ali ga treba izbegavati iz drugih razloga. Niza kultura rada, a voli i da pokida zupcasti kais. Noviji modeli imaju lanac umesto kaisa bas zbog toga, ali se ne uklapaju u tvoj budzet.

  8. #8
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by Misha
    Trocilindras nije slab ali ga treba izbegavati iz drugih razloga. Niza kultura rada, a voli i da pokida zupcasti kais. Noviji modeli imaju lanac umesto kaisa bas zbog toga, ali se ne uklapaju u tvoj budzet.
    Ume da pokida, kad se na vreme nemenja
    Inace mana tog motora je izuzetno kratak predvidjeni period za zamenu zupcastog kaisa, menja se na 25 000km. Inace jako solidan motor sa malom potrosnjom za tu karoseriju. Moj predlog definitifno Corsa B, ili saxo kako Zmaj rece. Kod Saxa je skuplje odrzavanje ali se retko kvari.
    Punto nikako nebi preporucivao, iskljucivo zbog losih iskustava vlasnika koji ga imaju.

    pozdrav

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3

    Default

    gledam halooglasi.co.yu, i vidim da preporucena vozila iskacu od malo ka malo vise iz budzeta.

    Sto se Corsi tice po oglasima u budzet ulaze vozila koja su ~94-96(u najboljem slucaju), a to mi se bas i ne svidja...
    Saxo samo 2 komada...
    Sto se tice 106-ice, ima jedna 2000 godiste, i uklapa se u budzet...
    Najvise ima Punta, neki sa klimom, neki bez, vecina sa servom...
    Nista, sacekacu jos 1-1.5 mesec, jer mozda napravim neku kombinaciju iz inostranstva, sa nekim poznanikom, ali otom potom...

    Hvala vam na odgovorima. Mogu vam reci da ste mi prilicno pomogli, ako nista drugo, makar da prosirim izbor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •