Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: NK TEST: Toyota Land Cruiser LC150 3.0 D4D

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Toyota Land Cruiser LC150 3.0 D4D

    Ako vam se čini da je ovako nešto već voženo - u pravu ste. Pre nešto više od godinu dana bio je na testu LC150 sa identičnim motorom.

    Razlika je što je pod haubom ove test mašine revidirani četvorocilindraš koji sada proizvodi 190KS.

    Mašina ima prave offroad gume tako da ovog puta zaista nema nikakvog opravdanja da se ne zaglavim u nekoj pustahiji, pošto smo LC do sada samo i isključivo vozili po asfaltu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    U tom slucaju daj Veliju i meni, garant se zaglavljujemo u surcinskim njivama
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sudeći po propisnim offroad gumama, cenim da bi baš morali propisno da se potrudite da ga zaglavite. Nije to baš igračka ko konfekcijski džipići za domaćice.

    Cena je 56.800. Doduše, može da se desi da je i skuplji model koji je 65.800, nisam siguran.

    U svakom slučaju, novi motor se čini podjednako žedan kao i prethodni. Prosek jučerašnje vožnje je 13,5l. Videćemo da li može to malo bolje u gradu, s time da treba reći da se ne vozim u špicevima - samo večernja vožnja bez velikih gužvi.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #4
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Doteraj ga u subotu kod mene u Surcin, pa da vidimo da li je bas tako
    “When I live, I am born. When I am born, I see. When I see, I discover. When I discover, I travel. When I travel, I drive. When I drive, I am.”

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Plan je bio da veliku mašinu preko vikenda negde ozbiljno zaglavim, međutim viša sila... Kao ispomoć su stigle njive u okolini Avale, pa sam tamo pokušavao da naljutim seljake vitlanjem po njivama. Srećom, birao sam one koje nisu poorane, tako da nije bilo represalija Ferguson ekipe.

    LC zastrašujuće lako savlađuje prepreke koje sam pokušao da postavim pred njega. Mislim da bi konfekcija daleko lošije prošla, pre svega zbog klirensa.

    Prosečna potrošnja po livadi i oranju 16,5, a kombinacija grad i malo otvorenog idu na oko 14,5l.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    Malo fotografija.










    5:53.365

  7. #7
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Kao i obicno, fotke su do j***. Svaka cast!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #8
    Moderator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,592

    Default

    5:53.365

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,174

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Plan je bio da veliku mašinu preko vikenda negde ozbiljno zaglavim, međutim viša sila... Kao ispomoć su stigle njive u okolini Avale, pa sam tamo pokušavao da naljutim seljake vitlanjem po njivama.
    E pa stvarno, sa dzipom u njivu Ja ovu sliku nasred njive ne bih stavljao u tekst. Da imate plug pozadi, pa hajde

    Bez sale, ne demonstrirate mogucnosti vozila ako ga stavite nasred njive, samo dodatno kvarite imidz. Inace, sve ove jesenje fotke su odlicne, ukljucujuci i one se meganom, koji je vec postao uobicajena slika na ulicama.

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Slika na njivi je samo nusprodukt. Vozili smo se malo po tim zemljanim putevima i pentrali se malo po šumskim stazama. Ova sa njivom je "akcija" koja je iznervirala lokalnog ratara.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •