Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 199

Thread: Audi A6

  1. #21
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ne znam konkretno za Audi ali sva novija vozila zapisuju kilometrazu na vise mesta. Isto tako, internim protokolom je odredjeno sta se desava u slucaju zamene nekog od tih delova i na koji nacin se sinhronizuje taj podatak.
    E, posto se svakoj zastiti moze doakati i svaki podatak uloviti, strucnjaci koriste te mogucnosti tako da auto misli da mu je promenjen neki bitan deo i onda uradi novu sinhronizaciju, nanize ili navise- vec u zavisnosti od potrebe.

    Ovo sam onako dosta laicki napisao. Sigurno to nije bas tako jednostavno ali je izvodljivo. Nebitno da li je u pitanju Audi, Toyota, Fiat....
    Ne bih se previse oslanjao na to sto procitaju iz kompjutera.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  2. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Pa dobro,ali oni u ovlascenom najboljem ogu da vide u kakvom je stanju auto,pa i da nije tacna kilometraza ako oni procene da je auto u veoma dobrom ili odlicnom stanju nije bitno.E sad da li oni u servisu mogu pouzdano da kazu u kakvom je stanju auto?I jos nesto,sto se tice kradenog auta i sl. da li je dovoljno da se proveri u servisu i u MUP-u?

  3. #23
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ne verujem da ce ti oni davati bilo kakvu zvanicnu ocenu o stanju auta. Narocito sto to nosi i odredjenu tezinu ako ti to daju napismeno. Npr. oni ti daju odlicnu ocenu i auto stvarno jeste ocuvan a na autu crkne turbina od 1.000 eur. Ili nesto jos gore.
    Eventualno, mozes da dobijes licni utisak majstora koji ga pregleda ako te uopste puste u garazu.

    Sto si tice regularnosti auta, nista nije pouzdano. MUP dobija neke listinge preko Interpola ali i dalje, iz predostroznosti, ti stave zabranu otudjenja od 2 meseca. Ako se ispostavi da ipak nije regularan.
    Ne vidim kako bi servis mogao da ti proveri regularnost auta osim ovoga sto kaze Zmaj. Tek to je nepouzdano jer ne servisiraju svi auta samo u zvanicnoj mrezi.

    Samo oprez, pokupiti sve podatke prodavca, proveriti i, ako je moguce sklopiti neki ugovor kojim bi te on obestetio u slucaju neregularnosti auta. Sve ove ponuda sa carinjenjem na ime kupca pored ustede poreza za prenos vlasnistva nose sa sobom i opasnost. Ako se bilo sta pokaze neregularnim - ostajes sam. Nicije ime vise zvanicno ne postoji u vezi sa tim autom. Ispada da si ga ti kupio preko, dovezao, prijavio za carinjenje.... sva odgovornost je na tebi.
    Takodje, oprezno pri izboru speditera. Nedavno sam cuo pricu da policija oduzima vozila od vlasnika jer dadzbine nisu uplacene. Navodno je spediter garantovao carini placanje (sto mu je i posao) pokupio pare od vlasnika auta i, pogadjate, nestao. Nema firme, nema para a ljudima koji su angazovali firmu kojoj je drzava dala mogucnost da posreduje i to uredno platili, oduzimaju se kola zbog tudjeg duga.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  4. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Ja sam nasao jednu ponudu.Auto je bio registrovan kod nas,ima stare tablice ali nije regiastrovan ove godine,jer prodavac kaze da ga nije registrovao zbog prodaje.Sto se tice legalnosti to cu prvo proveriti u MUP-u,zatim i u servisu kao sto kaze zmaj,a ako se odlucim da uzmem u ugovoru ce stojiti za odstetu,msm razmisljao sam o tome ali jos nisam pricao sa prodavcem oko toga.Sto se tice uvoza ne volim da kupujem takve aute,verovatno su bolji,ali nemam poverenja u speditere.Auto cu odvesti u neki servis pa cu da vidim sta ce da kazu.

  5. #25
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    a da vidis na weltauto?

  6. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Jesu to sigurni,mladi auti i sa malom kilometrazom ali su i skupi skoro kao novi.

  7. #27
    dinosaurus SaS's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    LB
    Posts
    8,116

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    a da vidis na weltauto?
    Quote Originally Posted by Acoljub View Post
    Jesu to sigurni,mladi auti i sa malom kilometrazom ali su i skupi skoro kao novi.
    Skuplji jesu ali su pouzdaniji sto se tice kilometraze i porekla automobila a to u stvari i pravi razliku u ceni.
    "Racing is a space-time continuum"

  8. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Na weltauto Audi vozila uglavnom nisu presla vise od 10k km i samim tim su skupi kao novi meni treba nesto od 70 do 100 hiljada.A ovi su maltene novi i onda im je i velika cena.

  9. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Ljudi da vas pitam al mozete da mi pomognete da nadjem uputstvo audi a6 2006 tj. c6.Guglao sam ali nista.

  10. #30
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    za upotrebu ili servisno?

    He who loses control, loses.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •