Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 199

Thread: Audi A6

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default Audi A6

    Svrnjao sam nesto po netu i citao nesto o Audi a6 3.0 tdi quattro 2006 g.Interesuje me kakav je to motor.

    Znam da je zmaj pricao za 2.5 tdi u tuaregu da ima losu opremu pa me interesuje za ovaj motor.I uopste auto da li ima neke bolne tacke i tako to.Jel isti quattro pogon u Q7 i A6 iz 2006?

    Po komentarima ljudi kazu da su servisi skupi,jel znate nesto o tome? Mislim ne ocekujem da to bude kao za astru ali mislim da redovan servis ne bi trebalo da ide preko 200 a veliki preko 500. Znate i sami da sam razmisljao o kupovini auta ili dzipa,trenutno nisam u mogucnosti ali i dalje gledam, pa me interesuje.

    Verujem da su ti modeli veoma pozeljni za kradljivce,zar ne?

    Sta uopste imate da mi kazete o tom autu? Kolika je potrosnja tom 3.0 tdi quattro? Mnogi kazu da je quattro najbolji i sve to da li je to istina? Nikad nisam vozio auto 4x4. Jel ima neke razlike u odnosu na prednju vucu? Verovatno je sigurnije.

    Ovaj motor uparen sa 6MT,da li je to dobra kombinacija i za odrzavanje a i za motor?
    Last edited by VIP; 11th September 2011 at 15:31.

  2. #2
    Senior Member Avijon's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Vienna,AT
    Posts
    527

    Default

    Ortak uzeo prošle godine A6 2.0tdi, prvi servis mu je bio oko 300€, neam pojma šta je tu sve rađeno, samo je kukao Sad je na red došao jedan lonac, kažu iz Audija da je oko 500€, diskovi takođe tako negde...
    Luksuz se plaćan, neminovno.
    VIP: Ja sam danas bio na promociji novog VW Pola i moram da kazem da je Clio stvarno dobar automobil

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    To u svakom slucaju ipak je to limuzina odmah iza A8.Jer zna neko nesto o ostalim mojim pitanjima?

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Jes da ne volim audi ali 3.0 je odličan motor, pozdan, nije napregnut, u normalnoj vožnji ne torši previše, ako se gazi po gasu mora da troši. Udobnost je na nivou svih audija tj za naše puteve je tvrd i ima daleko udobnijih načina da se prevezeš ali kod nas važi fazon audi može da naudi pa te se ostali učesnici u saobraćaju malo paze. Iima sasvim solidno prednje vešanje koje je ojačano zbog 3.0 dizelke pa sasvim dobro podnosi naše puteve.
    Što se održavanj tiče zavisi gde održavaš i gde kupuješ delove ako ideš kod ovlašćenih ne sumnjaj da će te odrati, ako sam uzimaš ulje, koga ide 8l, i filtere i nosiš kod nekog svog majstora, mislim zameniti ulje i filtere to svako zna da radi, neće te izaći ništa papreno. Zamenskih delova ima sasvim dovoljno Birth, Sachs, Moog, Jurid, Mahle, SKF... kod normalnih radnji, neće biti jeftinije od astre ali će biti daleko povoljnije nego kod ovlašćene bagre kod kojih ćeš dobiti iste delove ali sa utisnutim "olimpijskim krugovima" tako da ne stoje te Avijonove priče o malom servisu od 300€ i lonac od 500€.. jedino možda kod ovlašćenog. Mislim ako ti rikne lonac zna čoveka u NS koji će ti za te pare odraditi ceo izduv od prohrona i da ti ga namesti da zvuči preterano, u bilo kom smislu.

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Senior Member Avijon's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Vienna,AT
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    tako da ne stoje te Avijonove priče o malom servisu od 300€ i lonac od 500€.. jedino možda kod ovlašćenog.
    Dapače, navedoh cene iz Porschea.
    VIP: Ja sam danas bio na promociji novog VW Pola i moram da kazem da je Clio stvarno dobar automobil

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Hvala na odgovorima,a sto se tice pogona jel isti quattro u svim audijima ili ima razlike,i sa kojim modelima je isti ovaj u a6 ako jeste?Jel znate nesto oko tog manuelnog menjaca,jel je bolje imati manuelni ili automatik sto se tice odrzavanja i uopste veka trajanja.Nekako ja vise volim MT.

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Isti princip je pogona razlika je samo u centralnom diferencijalu koji u Q7 tera 60% na zadnju osovinu amože da potrea do 80% na jednu osovinu, dok kod A6 ide 50-50 i može 75% na jednu osovinu

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    A oko menjaca?Primetio sam da neki imaju onaj centralni sistem ciji je ekran manji i nije u boji?Jel on isto touch ili ne?I kontrola tog sistema ima 4 dugmeta kod menjaca i glavni krug sa ona 4 okolo.Koje funkcije ima taj manji MMI sistem koji nema navigaciju.Video sam na jednom dugmetu pise CAR a na drugom INFO na trecem SETUP.Sta se sve to podesava na autu?

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    To već ne znam, mada za godište bi rekao da nije touch. Najbolje da negde iskopaš uputstva za upotrebu za oba modela pa da uporediš mada ne očekuj ništa napredno eventulano onaj od Q7 ima neki mod za offroad.

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Ma jasno.A jel znate nesto o ovom manuelnom menjacu u A6?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •