Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 79

Thread: Lopovluk kao deo svakodnevnice

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Thumbs down Lopovluk kao deo svakodnevnice

    Da i ja zloupotrebim ovaj deo foruma. Zamalo da napisem u naslovu "zemlja lopova", ali bi to bilo lose shvaceno i nepravedno napisano za zemlju koja me "ugostila" i prihvatila

    Pre koju godinu Zmaj me navukao i zarazio biciklizmom. Stvarno obozavam ovaj ekoloski i jeftin vid prevoza, ali da li nastaviti i dalje stvarno ne znam. Drugi bicikl ukraden u godinu dana ispred vrata, zatvoren ulaz, ovaj put cetvrti sprat i vezan. Bio sam u gostima u centru grada samo dva sata.

    Imam utisak da se lopovi mnogo sigurnije osecaju u prostorima koje mi smatramo sigurnijim. Trcim svaki drugi dan na 25. maju i tu ostavljam bicikl na izvolte po sat vremena i nikada nista nije falilo. Sad na nagovor ne ostavih bajs ispred kioska napolju gde bi verovatno ostao nedirnut i unesoh u zgradu sa interfonom.

  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    O da, bajsevi se kradu ko nenormalni! Ja moju krsinu vezujem lancem za motocikle. Poprilicno je neugledan, a i upicanjeni Pinarelo je vezan pored mog, pa se nesto nadam da ce da me lopovi zaobidju!

    Jes prijavio policiji? Obavezno prijavi i daj im serijski broj i ako imas sliku bajsa. Kako citam po netu, pronadju koji ponekad. Okaci i na cikloberzu, imas deo za ukradene bajseve. Tamo ljudi vode racuna o tome pa ga mozda neko spazi.
    Last edited by Misha; 9th July 2011 at 19:43.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #3
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Moj ćale uvek kaže u takvim situacijama -> ruke im se osušile...

    U dobra stara vremena su sekli ruke za te stvari. Ja sam trenutno u zemlji gde smrću kažnjavaju preprodaju droge, pa opet toga ima, ali ne baš na svakom koraku. Puštaju ih da iza zatvorenih vrata rade šta hoće, ali napolju na ulici je savršeno bezbedno. Ljude koji se neprikladno ponašaju (čitaj Amere i tu bratiju koja misle da rulaju celom planetom - doduše u pravu su) lepo pošalju na odvikavanje od te loše navike - bičevanjem!

    Kola nemaju alarme, možeš sve da ostaviš napolju i da budeš siguran da ti niko ništa neće ukrasti, a zemlja je prepuna dođoša kojekakvih. Samo da kod nas postoji nekakav sistem koji bi kažnjavao zločince, situacija bi bila daleko bolja. Ja se čudim da nije i gore s obzirom koliko su nam blagi zakoni kad su u pitanju krupna krivična dela. Ukradeš jedno 20 miliona evra, dokažu ti osam, a ti platiš jedan i po...
    Last edited by nidza; 10th July 2011 at 08:17.

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Quote Originally Posted by Misha View Post

    Jes prijavio policiji? Obavezno prijavi i daj im serijski broj i ako imas sliku bajsa. Kako citam po netu, pronadju koji ponekad. Okaci i na cikloberzu, imas deo za ukradene bajseve. Tamo ljudi vode racuna o tome pa ga mozda neko spazi.
    Jok. Prosli, koji mi je bio drazi i u koji sam mnogo ulozio jesam, ali me nikada nisu vise kontaktirali. Ovaj sam dobio kao poklon nakon kuknjave, mada on spada u onu grupu poklona kojima se ne gleda u zube. Na kraju sam odlucio da ulozim i u njega, malo u pogon i gomilu nekih gluposti, ali sam opet zazalio.

    Veliki mi je problem ako bajs ne mogu ostaviti na javnom mestu, jer onda gubi svoju svrhu. Jedino da nadjem neku jako skupu zastitu za koju noz, klesta i slicne prirucne alatke nisu dovoljne ili treba dosta vremena.

    Ja za godinu i po dana belezim jedno obijanje auta, dve kradje bicikla i par sitnih kradja. Ako se prosek moze izvuci na mom primeru, dalji komentar je suvisan.

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Da ne otvaram novu temu. I ovo je deo nase svakodnevnice:

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ma treba da propadnemo, da nas nema, da se zovemo Turci, Albanci ....kako god. Da li je ovo moguce? Kad sam prvi put procitao pomislio sam da se opet radi o nekoj vesta sa njuz.neta.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Novi Sad
    Posts
    335

    Default

    Cirkus od države...
    Totalni bezobrazluk i apsolutna samovolja, da poštenom čoveku dođe da povraća na rebra kad za ovako nešto čuje da se dešava u njegovoj državi.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ovo je toliko retardirano da ne znam šta da kažem.

    He who loses control, loses.

  9. #9

    Default

    Šta reći osim Majko Srbijo...
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Čuvajte vaše BMW-ove u poslednje dve generacije! Provalili su kako da ih drmu za manje od 3 minuta, ide se preko OBD senzora gde se koristi servisni kod koji premošćava traženje koda iz ključa a koristi se da bi se auto mogao odvesti u servis ako slučajno izgubite ključeve da bi se ECU reprogramirao. Sa tim se uštekanim u OBD bmw se pali ko jugić, šracigerom. Englezi su provalili prvi pa je u poslednjih nekoliko dana u UK ukradeno oko 300 bavaraca, očekuje se da se talas ubrzo proširi na celu Evropu jer Bugari prodaju uređaj za potpuno legalno kao reprogramator ključa za oko 8000€

    Last edited by bruyoni; 10th July 2012 at 09:04.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •