Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 71 to 79 of 79

Thread: Lopovluk kao deo svakodnevnice

  1. #71
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Pod mac bato, pod maaac

  2. #72
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Zavisi ko dežura ove nedelje. Ako je bruja, sleduje "sikirica"....

    Drmnuli su kolegi službeni Klio4 pre neki dan, a posle u nekom razgovoru se ispostavilo da su još neki Renoi postradali. Dal je opet krenula neka epidemija mažnjavanja Renoa, ali je baš tužno to što danas svako, ali baš svako, može da ti otera Renoa ako se uzajmi za jednu blanko karticu i programator.

    Nego jel neko ima iskustva sa Konstruktom? Malo guglao, vidim da su to neki slovaci koji rade mehaničke zaštite, ali ono što se meni dopada je da je ključ tog gedžeta dole kod menjača kao što su imali Sabovi ranije. Nekako nemam poverenja kad mi zaštita nešto radi oko volana, koliko god me ubeđivali da je to sve super.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #73
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Alat za premošćavanje imobilajzera je nekih 40-50€, i dođe na kućnu adresu. Ostavljena ta mogućnost zbog gubljenja ključa. Neki drugi proizvođači (BMW recimo) ne rade tako već kad se proba startovati bez koda nekoliko puta krenu da šalju kod na OBD, šifrovan ali ono, jer misle da nešto nije u redu sa ključem pa da omoguće serviseru da u novi uprogramira kod... onda samo pošteni lopov ukrade kod ubaci u ključ i pritisne dugme
    Sve te blokade il menjača il volana sprečavaju neuke da probaju tuđi auto protiv profija... kako vidim taj konstruktor koristi cilindričnu bravu sa klinovima to se kucanjem (bampingom) lako otvara.
    U suštini samo im malo otežaš posao ali ako su se namerili ne pomaže ni garaža.

    He who loses control, loses.

  4. #74
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Kod mene na Peugot Omegi je stari sistem imobilajzera preko rf cipa u kljucu. Programira se ecu za novi chip jedino ako znas VIN od vozila pa se pomocu njega izgenerise novi security code kojim se opcomom dodaje novi rf chip u ecu bazu trhusted id-ova.

    Mada ko bi jos Megu krao

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #75
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    I da ga neko otuđi samo pratiš trag ulja i nađeš ga...

    He who loses control, loses.

  6. #76
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,567

    Default

    Nego šta

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #77
    Senior Member autsajder's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    196

    Default

    Rođaki iz Ljubljane su prošle godine ispred zgrade ukrali novog novcatog Clia, jedva je sastavio mjesec dana kod nje. Imala je kasko, pa je posle par mjeseci (tjah) uzela istog samo sa boljom opremom i nekom dodatnom zaštitom, da bi jednog jutra vidjela na parkingu da su čačkali i njega, ali nisu uspjeli da ga pokrenu.

  8. #78
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Jedno možda glupo pitanje...
    da li se sa ključa automobila može očitati kada je automobil poslednji put upaljen?!

    Nešto tipa neki uređaj koji očita da je određeni ključ poslednji put startovao automobil tog i tog dana u toliko i toliko sati?!

    meni zvuči kao debilana izjava, ali ajde...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  9. #79
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Paaa... malo verovatno osim ako nije u pitanju neki sofisticirani sistem koji menja kodove prilikom svakog starta/gašenja pa da se onda iz transmitera koda u ključu očita kada je odrađena poslednja sinhronizacija.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •